Kasza jaglana

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Renata

Uwielbiam! Czasem mam ochotę na czystą kaszę jaglaną bez żadnych dodatków. Taka kasza ma magiczne działanie. Wzmacnia od środka. Przywraca do równowagi. Uspokaja żołądek. Pieści skórę. Kiedy wracam z dalekiej wyprawy przez trudne zakątki świata, gdzie się zmęczyłam, głodowałam, a czasem byłam zmuszona jeść to, czego nie lubię i co mi nie służy, zawsze zaczynam od kaszy jaglanej. Zdarza się,...

Uwielbiam!

Kiedy wracam z dalekiej wyprawy przez trudne zakątki świata, gdzie się zmęczyłam, głodowałam, a czasem byłam zmuszona jeść to, czego nie lubię i co mi nie służy, zawsze zaczynam od kaszy jaglanej. Zdarza się, że przez trzy dni jem tylko głównie kaszę jaglaną, bo mam na nią tak wielką ochotę.

I naprawdę porcja zdrowej, najlepiej ekologicznej kaszy jaglanej ugotowanej w niewielkiej ilości wody ze szczyptą soli (lub bez) fantastycznie czyści, naprawia, reguluje i przywraca wewnętrzną równowagę.

Beata Pawlikowska

źródło opisu: Wydawnictwo: Edipresse Książki 2016

źródło okładki: edipresse.pl

Ervisha | 2016-11-25
Przeczytana: 23 listopada 2016

Książka posiada twardą oprawę i została wydana na śliskim papierze. Znajdziecie w niej ponad 150 (dokładnie 153) nie publikowanych wcześniej przepisów na proste, tanie, przygotowywane z łatwo dostępnych składników dania, których głównym składnikiem jest kasza jaglana.

Wszystkie przepisy opierają się na filozofii pięciu przemian.
Wydaje się skomplikowane? Bez obaw. W przepisach przy składnikach zostały podane symbole żywiołów do których należą, ponadto sam proces ich przygotowania nie jest skomplikowany, więc każdy - nawet totalny amator w kuchni poradzi sobie brawurowo :)

Przepisy są proste w przygotowaniu, więc każdy bez względu na swoje umiejętności kulinarne i to, czy gotuje już od lat, czy może dopiero zaczyna swoją przygodę, powinien sobie z nimi poradzić. Większość z nich bazuje lub zawiera dodatek w postaci kaszy jaglanej - w mniejszej, bądź większej ilości, jednak trafią się również przepisy bez jej udziału (są to przepisy na dodatki do kaszy jaglanej, czy też...

Justyna | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

W żadnym wypadku nie miałam zamiaru kupować tej książki..ale nie mogłam przejść obojętnie kiedy znalazłam ją na dużej promocji w biedronce :)
Przepisy są naprawdę łatwe, tanie, bardzo odżywcze i wegańskie! Kolejny powód który do mnie przemówił za posiadaniem tek kulinarnej pozycji.
Książka podzielona na 9 rozdziałów: najprostsze przepisy, śniadania, na drugie śniadanie lunch i obiad, zupy, sałatki, sosy dipy i pasty do kanapek, ciasta i ciastka, desery i chleby.
Jeśli Pawlikowska posiada inne książki w takiej formie z pewnością wejdę w ich posiadanie.
Więc jeśli chcesz zdrowo jeść albo jesteś weganinem to nie będziesz żałować kupując tę książkę.
Jedynie co mi się w niej nie podoba to duży format książki i twarda oprawa sprawiają, że jest dość ciężka i mało poręczna a i jeszcze cena, która bez promocji zupełnie do mnie nie przemawia ;)

crypticgenocide | 2016-12-20

Otóż czytałam jedynie trzy publikacje Beaty Pawlikowskiej. Najlepszymi wydały mi się ,,W dżungli życia”, ,,W dżungli podświadomości” i ,,W dżungli samotności”. Wniosły one sporo do mojego życia – pokazały mi niektóre wartości, sposoby zachowania, a nawet życiowe drogi. Byłam również oczarowana wnętrzem książki – autorskimi rysunkami, które sprawiały, że czułam się jakbym czytała dziennik własnoręcznie napisany przez autorkę. (...) Niemniej, mimo złej opinii o autorce w ostatnim czasie, postanowiłam sięgnąć po ,,Kaszę jaglaną”, a to tylko dlatego, że ostatnio pokochałam jej zdrowotne właściwości. W dodatku to składnik szybki w przygotowaniu i większości potraw z nim po prostu nie da się zepsuć.

Agnieszka Kosowska | 2017-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

Jak przystało na książki z przepisami pani Beaty wszystko jest tutaj na jedno kopyto. Myślę, że spokojnie można by zostawić cca 1/4 przepisów, a i tak nie straciłoby się żadnych nowych doznań smakowych.

petervader | 2017-02-23
Przeczytana: 2017 rok