Kasza jaglana

Wydawnictwo: Edipresse
Renata

Uwielbiam! Czasem mam ochotę na czystą kaszę jaglaną bez żadnych dodatków. Taka kasza ma magiczne działanie. Wzmacnia od środka. Przywraca do równowagi. Uspokaja żołądek. Pieści skórę. Kiedy wracam z dalekiej wyprawy przez trudne zakątki świata, gdzie się zmęczyłam, głodowałam, a czasem byłam zmuszona jeść to, czego nie lubię i co mi nie służy, zawsze zaczynam od kaszy jaglanej. Zdarza się,...

Uwielbiam!

Kiedy wracam z dalekiej wyprawy przez trudne zakątki świata, gdzie się zmęczyłam, głodowałam, a czasem byłam zmuszona jeść to, czego nie lubię i co mi nie służy, zawsze zaczynam od kaszy jaglanej. Zdarza się, że przez trzy dni jem tylko głównie kaszę jaglaną, bo mam na nią tak wielką ochotę.

I naprawdę porcja zdrowej, najlepiej ekologicznej kaszy jaglanej ugotowanej w niewielkiej ilości wody ze szczyptą soli (lub bez) fantastycznie czyści, naprawia, reguluje i przywraca wewnętrzną równowagę.

Beata Pawlikowska

źródło opisu: Wydawnictwo: Edipresse Książki 2016

źródło okładki: edipresse.pl

Ervisha | 2016-11-25
Przeczytana: 23 listopada 2016

Wszystkie przepisy opierają się na filozofii pięciu przemian. Nie jest to skomplikowane, ponieważ wszystko zostało dokładnie wyjaśnione.

Przepisy są proste w przygotowaniu, więc każdy bez względu na swoje umiejętności kulinarne, powinien sobie z nimi poradzić. Większość z nich bazuje lub zawiera dodatek w postaci kaszy jaglanej - w mniejszej, bądź większej ilości, jednak trafią się również przepisy bez jej udziału (są to przepisy na dodatki do kaszy jaglanej, czy też pasty).

Nie spodobały mi się wpisy w których autorka odsyła nas do przepisu na innej stronie (zdjęcie wyżej "Śniadanie dla zabieganych). Dlaczego? Według mnie niewiele wnoszą do książki - to taki zbędny wypełniacz strony. Na szczęście było ich 3 może 4.

Po drugie... może to dla niektórych mało istotne ale przygotowując daną potrawę bądź deser, chciałabym i chcę wiedzieć mniej więcej ile porcji otrzymam, jak duża to będzie porcja czy ile ciasteczek otrzymam. Mając taki obraz wiem, czy mam podwoić ilość składników,...

Justyna | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

W żadnym wypadku nie miałam zamiaru kupować tej książki..ale nie mogłam przejść obojętnie kiedy znalazłam ją na dużej promocji w biedronce :)
Przepisy są naprawdę łatwe, tanie, bardzo odżywcze i wegańskie! Kolejny powód który do mnie przemówił za posiadaniem tek kulinarnej pozycji.
Książka podzielona na 9 rozdziałów: najprostsze przepisy, śniadania, na drugie śniadanie lunch i obiad, zupy, sałatki, sosy dipy i pasty do kanapek, ciasta i ciastka, desery i chleby.
Jeśli Pawlikowska posiada inne książki w takiej formie z pewnością wejdę w ich posiadanie.
Więc jeśli chcesz zdrowo jeść albo jesteś weganinem to nie będziesz żałować kupując tę książkę.
Jedynie co mi się w niej nie podoba to duży format książki i twarda oprawa sprawiają, że jest dość ciężka i mało poręczna a i jeszcze cena, która bez promocji zupełnie do mnie nie przemawia ;)

crypticgenocide | 2016-12-20

Otóż czytałam jedynie trzy publikacje Beaty Pawlikowskiej. Najlepszymi wydały mi się ,,W dżungli życia”, ,,W dżungli podświadomości” i ,,W dżungli samotności”. Wniosły one sporo do mojego życia – pokazały mi niektóre wartości, sposoby zachowania, a nawet życiowe drogi. Byłam również oczarowana wnętrzem książki – autorskimi rysunkami, które sprawiały, że czułam się jakbym czytała dziennik własnoręcznie napisany przez autorkę. (...) Niemniej, mimo złej opinii o autorce w ostatnim czasie, postanowiłam sięgnąć po ,,Kaszę jaglaną”, a to tylko dlatego, że ostatnio pokochałam jej zdrowotne właściwości. W dodatku to składnik szybki w przygotowaniu i większości potraw z nim po prostu nie da się zepsuć.

Agnieszka Kosowska | 2017-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

Jak przystało na książki z przepisami pani Beaty wszystko jest tutaj na jedno kopyto. Myślę, że spokojnie można by zostawić cca 1/4 przepisów, a i tak nie straciłoby się żadnych nowych doznań smakowych.

zdzinus | 2019-01-20
Na półkach: 2019, Tel, Przeczytane, Dieta, Ebook