Przepis na bieganie

kulinaria, przepisy kulinarne
Znak
2016-03-30
2016-03-30
zdrowa dieta dla aktywnych bieganie

Na etapie, na którym teraz jestem, potrzebowałam takiego motywacyjnego kopniaka. Książkę bardzo szybko się czyta, a przepisy w niej opisane już częściowo wykorzystałam (pycha!). No i na pewno przeczytam w końcu Foresta Gumpa... :)

„Przepis na bieganie” to genialne kompendium wiedzy nie tylko na temat samego biegania, ale przede wszystkim tego, co ściśle wiąże się z tym sportem – ODPOWIEDNIEGO ŻYWIENIA!. W książce można znaleźć mnóstwo wskazówek jak powinien wyglądać posiłek przed treningiem, wkrótce po oraz jakie posiłki są wskazane w trakcie biegu. Mało tego! Znajdziecie tu gotowe, bajecznie proste oraz dokładne przepisy na zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki biegacza. Ponadto książce nie brakuje mocnego, motywacyjnego kopa:

Recenzja: http://mamao.pl/przepis-na-bieganie/

uczciwie - na przepisach sie nie znam, chciałbym niektóre wypróbowac

a jednak książka dla mnie wspaniała!!

cała opisana przez autorkę filozofia jej biegania jest jakby nie odkrytą nigdy przeze mnie moją filozofią. jakbym czytał siebie. trafia w sedno.
woow

uczciwie - na przepisach sie nie znam, chciałbym niektóre wypróbowac

a jednak książka dla mnie wspaniała!!

woow

Nie wiem, czy można by uznać tę książkę za książkę o bieganiu. Raczej nie. Jest to jakaś opowieść, mało osobista, o pewnym stylu życia. Informacje tam zawarte przeciętne, powtórzone z dostępnych źródeł internetowych. Każdy, kto biega, ma swoją historię: dlaczego, skąd, jak, po co. I jest ona istotna dla nas samych jedynie, może dla naszego najbliższego otoczenia. Jednak, żeby od razu pisać o tym książkę? E nie. Konkluzja jest taka: każdy może biegać, ale po swojemu, nie ma nic uniwersalnego. Plusem tej książki są pyszne przepisy.

"Przepis na bieganie" autorstwa Małgorzaty Majewskiej, to w głównej mierze zdrowe przepisy na śniadania,obiady, przekąski,napoje czy kolację.
Powiem szczerze, że autorka proponuje czytelnikom naprawdę szeroki wachlarz możliwości.
Przedstawione przez nią potrawy zachęcają do odwiedzin w kuchni nie tylko biegaczy,ale wszystkich z Was, którzy jedzą lub chcą jeść zdrowo.
Dodatkowo znajdziecie tam Państwo informację jak:
-jak się przygotować do biegania,
-co jeść przed treningiem,
-co jeść po treningu,
-informację o tłuszczach, węglowodanach i białkach,
-tabela z informacją o sezonowości warzyw i owoców
Jak dla mnie ww opisane informację nie wnoszą w moje życie nic nowego i nic odkrywczego.
Minus dla książki za brak ilustracji, które dodatkowo pobudziłyby zmysły, a także mało czytelne i mało wyraziste rozmieszczenie przepisów.

Od razu wyjaśnię, że nie biegam (i nie wiem czy zacznę, chociaż książka mocno motywuje do tego by właśnie zacząć :) ) ale prowadzę aktywny tryb życia i regularnie ćwiczę. Uważam, że każdy kogo interesuje zdrowy tryb życia, dbanie o zdrowie fizyczne ale i psychiczne znajdzie w tej książce wiele cennych porad – ale takich bez wymądrzania się, takich zwykłych, przystępnie podanych. Z niektórych już skorzystałam. Sporo jest ciekawych i prostych przepisów na smaczne, zdrowe i zbilansowane jedzonko a książka w klubie przechodzi z rąk do rąk (a właściwie z bieżni na bieżnię :) ). POLECAM!!!

• 2016
  • 2017