Przepis na bieganie

Wydawnictwo: Znak
Sandisme

Napoje czy batony energetyczne nie wystarczą. Twój organizm wymaga specjalnego traktowania, a Ty zdrowej i zbilansowanej diety. Skomponuj codzienne posiłki tak, aby z każdym dniem treningu cieszyć się z efektów podjętego wysiłku. Przepis na bieganie to ponad 80 zdrowych i prostych przepisów. Są idealne zarówno dla maratończyków, jak i początkujących biegaczy. Poza tym dowiesz się: • jak...

• jak zacząć biegać, by uniknąć kontuzji,
• w jakim tempie wprowadzać zmiany żywieniowe,
• po jakie produkty najlepiej sięgać przed biegiem, w jego trakcie i po nim,
• czy suplementy i odżywki są niezbędne, a może szkodliwe,
• jak biegać, by skutecznie schudnąć.

Zdrowa dieta dla aktywnych zregeneruje ciało, a Ty ze spokojem zaplanujesz kolejny trening!

Książka powstała przy współpracy dietetyka sportowego dr hab. Barbary Frączek.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Magda | 2017-07-13
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

„Przepis na bieganie” to genialne kompendium wiedzy nie tylko na temat samego biegania, ale przede wszystkim tego, co ściśle wiąże się z tym sportem – ODPOWIEDNIEGO ŻYWIENIA!. W książce można znaleźć mnóstwo wskazówek jak powinien wyglądać posiłek przed treningiem, wkrótce po oraz jakie posiłki są wskazane w trakcie biegu. Mało tego! Znajdziecie tu gotowe, bajecznie proste oraz dokładne przepisy na zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki biegacza. Ponadto książce nie brakuje mocnego, motywacyjnego kopa:

Recenzja: http://mamao.pl/przepis-na-bieganie/

vexlubo | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

uczciwie - na przepisach sie nie znam, chciałbym niektóre wypróbowac

a jednak książka dla mnie wspaniała!!

cała opisana przez autorkę filozofia jej biegania jest jakby nie odkrytą nigdy przeze mnie moją filozofią. jakbym czytał siebie. trafia w sedno.
woow

Anna | 2016-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 07 lipca 2016

Nie wiem, czy można by uznać tę książkę za książkę o bieganiu. Raczej nie. Jest to jakaś opowieść, mało osobista, o pewnym stylu życia. Informacje tam zawarte przeciętne, powtórzone z dostępnych źródeł internetowych. Każdy, kto biega, ma swoją historię: dlaczego, skąd, jak, po co. I jest ona istotna dla nas samych jedynie, może dla naszego najbliższego otoczenia. Jednak, żeby od razu pisać o tym książkę? E nie. Konkluzja jest taka: każdy może biegać, ale po swojemu, nie ma nic uniwersalnego. Plusem tej książki są pyszne przepisy.

kryminalnakuchnia | 2016-06-09
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia

"Przepis na bieganie" autorstwa Małgorzaty Majewskiej, to w głównej mierze zdrowe przepisy na śniadania,obiady, przekąski,napoje czy kolację.
Powiem szczerze, że autorka proponuje czytelnikom naprawdę szeroki wachlarz możliwości.
Przedstawione przez nią potrawy zachęcają do odwiedzin w kuchni nie tylko biegaczy,ale wszystkich z Was, którzy jedzą lub chcą jeść zdrowo.
Dodatkowo znajdziecie tam Państwo informację jak:
-jak się przygotować do biegania,
-co jeść przed treningiem,
-co jeść po treningu,
-informację o tłuszczach, węglowodanach i białkach,
-tabela z informacją o sezonowości warzyw i owoców
Jak dla mnie ww opisane informację nie wnoszą w moje życie nic nowego i nic odkrywczego.
Minus dla książki za brak ilustracji, które dodatkowo pobudziłyby zmysły, a także mało czytelne i mało wyraziste rozmieszczenie przepisów.

Dorota | 2016-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2016, Poradniki
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Od razu wyjaśnię, że nie biegam (i nie wiem czy zacznę, chociaż książka mocno motywuje do tego by właśnie zacząć :) ) ale prowadzę aktywny tryb życia i regularnie ćwiczę. Uważam, że każdy kogo interesuje zdrowy tryb życia, dbanie o zdrowie fizyczne ale i psychiczne znajdzie w tej książce wiele cennych porad – ale takich bez wymądrzania się, takich zwykłych, przystępnie podanych. Z niektórych już skorzystałam. Sporo jest ciekawych i prostych przepisów na smaczne, zdrowe i zbilansowane jedzonko a książka w klubie przechodzi z rąk do rąk (a właściwie z bieżni na bieżnię :) ). POLECAM!!!