AMisz

Książka dedykowana osobom biegającym: i tym początkującym, i tym zaawansowanym, którzy chcą poprawić swoją wydajność i zadbać o swoje zdrowie. Inspiruje i zachęca do nowego spojrzenia na odżywianie i sport. Autorzy przekonują, że dieta roślinna jest w wielu wymiarach łatwiejsza niż myślimy. Sami pisząc książkę, biegali, sprawdzając wszystkie przepisy i z lekkością kończyli co miesiąc...

Autorzy przekonują, że dieta roślinna jest w wielu wymiarach łatwiejsza niż myślimy. Sami pisząc książkę, biegali, sprawdzając wszystkie przepisy i z lekkością kończyli co miesiąc ultramaraton, mierząc się z dystansami powyżej 100 kilometrów. Autorzy przekonują, że wystarczy trochę wiedzy i zmiana kilku nawyków, aby cieszyć się efektami diety roślinnej w postaci szybszej regeneracji i większej wydolności organizmu. Przepisy są różnorodne i zachęcają do eksperymentowania z nowymi smakami. Oprócz tradycyjnych wegańskich dań jest również wiele pomysłów na egzotyczne potrawy, którzy autorzy odkryli podczas swoich wielu podróży. W książce między innymi: grzanki z masłem migdałowym, powidłami i świeżymi owocami, pieczona dynia z rozmarynem, kotlety z kaszy gryczanej i buraków, batony energetyczne i wiele innych.
Dzięki książce „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin”:
• poznasz zasady roślinnej diety oraz liczne korzyści, jakie się z nią wiążą, w szczególności
dla biegaczy
• rozwiejesz wiele swoich wątpliwości i uzyskasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z takim stylem odżywiania
• z łatwością przygotujesz zdrowe posiłki i sprawdzisz, jak oddziałują one na Twój organizm
• przekonasz się, czy zawartość talerza ma wpływ na trening i wyniki…., a potem już tylko pobiegniesz dalej.

źródło opisu: Publicat, 2015

źródło okładki: www.publicat.pl/

kryminalnakuchnia | 2016-07-21
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia

"Kuchnie dla biegaczy. Siła z roślin" to niepodważalnie książka napisana przez biegaczy, ale zdecydowanie nie tylko dla biegaczy.

To książka dla tych z Was, którzy kultywują zdrowy tryb życia jak i również dla tych, którzy wciąż poszukują swojej drogi.

Dla wszystkich mięsożerców, którzy czasami chcą odmiany w swojej kuchni, oraz dla tych którzy już przeszli na roślinna stronę życia :-)

W książce znajdziecie:
- krótki i nienachalny opis autorów książki,
- odrobinę informacji z zakresu dietetyki,
- przepisy , przepisy i jeszcze raz przepisy,
- ponad 200 stron pięknych ilustracji.

Według mnie, "Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin" to obowiązkowa pozycja na półce, każdego świadomego człowieka, niezależnie od tego czy biega.

Uzmysławia człowiekowi, że nieprzetworzone jedzenie nie tylko jest zdrowe, ale i smaczne.Pokazuje, że nie ilość, a jakość spożywanych posiłków daje siłę.
Polecam.

haniastaa | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Mam kilka książek o kuchni roślinnej, tylko z tej regularnie korzystam. Dużo przepisów, w większości proste. A przy okazji przepisy, np ten o marokańskich warzywach z kaszą, są okraszone krótkimi historiami z podróży, z biegów napisanymi tak po prostu, bez zadęcia.

aldo_jestem | 2018-05-10

Szczególnie ważna ze względu na część Parola, gdzie pisze o zasadach zdrowego odżywiania. Przepisy - na niektóre szkoda papieru :P

CzytelniczkA | 2016-10-17
Na półkach: Przeczytane, Odżywianie
Przeczytana: 17 października 2016
mellamo | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Wspaniała książka kucharska, ale nie tylko... Oprócz przepysznych przepisów podzielonych na wygodne dla biegacza kategorie można w niej znaleźć nie krótką wypowiedź dietetyka na temat zasad diety roślinnej. Obok przepisów można znaleźć wypisane pierwiastki, w które dana potrawa jest bogata. Ważne jest także, że w przepisach użyte są składniki, które bez większego problemu można kupić w markecie. Polecam wszystkim :-)

Natalia | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018