Superfoods, czyli żywność o wysokiej wartości odżywczej

Wydawnictwo: SBM
niqqa

W dobie coraz większej świadomości żywieniowej poszukujemy nieprzetworzonych pokarmów bogatych w cenne dla zdrowia składniki. Warto przyjrzeć się produktom z kategorii superfoods. Zaskakujące, jak wiele jest ich wśród naszych typowo polskich towarów: pomidory, warzywa kapustne, czarnuszka, kasze. Coraz łatwiej dostępne są również produkty egzotyczne, jak jagody goji czy tofu posiadające niezwykle cenne właściwości. Książka zawiera opisy ponad 40 produktów – pokazuje ich właściwości, wpływ na zdrowie i sposoby wykorzystania w konkretnych przepisach.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-sbm.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sbm.pl/

Arakus | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Niestety książka zawiera błędy merytoryczne, a niektóre zdania napisane są tak, jakby autor nie rozumiał o czym pisze. Na pewno brakuje wiedzy przyrodniczej, nie ważne czy samodzielnie, czy w szkole zdobytej. Niemniej jako elementarne podstawy ta książka może być.