Soki i koktajle świata

Wydawnictwo: Edipresse
Hekate

To była miłość od pierwszego wejrzenia! Wysoka szklanka pełna soku przyrządzonego z dojrzałych, świeżych owoców mango i pomarańczy. Natychmiast po powrocie z pierwszej wyprawy do Ameryki Południowej kupiłam porządny szklany mikser. A potem poznawałam następne cudowne smaki - w Kolumbii, Brazylii, Wenezueli, w Indiach, Tajlandii, Meksyku, na Sri Lance, na Kubie, w Tanzanii i w innych zakątkach...

A potem poznawałam następne cudowne smaki - w Kolumbii, Brazylii, Wenezueli, w Indiach, Tajlandii, Meksyku, na Sri Lance, na Kubie, w Tanzanii i w innych zakątkach świata.
Szybko odkryłam, że polskie owoce i warzywa wspaniale nadają się do przyrządzania soków.
Witaminy w najprostszej i najbardziej smacznej postaci!
W tej książce znajdziesz ponad 70 różnych soków i koktajl - to moje własne ulubione przepisy oraz przepisy inspirowane tradycjami egotycznych krajów.
Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/soki-i-koktajle...(?)

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/soki-i-koktajle...»

Agata | 2018-02-01

Książkę oceniam jako dobrą przez wzgląd na załączone zdjęcia i jakość wydania - jest kolorowa i przyjemna, niestety nie wniesie wiele do waszego życia. Mało do czytania, a przepisy.. cóż, czy koktajl pomarańcza + banan jest na tyle skomplikowany, że nikt z nas nie wpadłby na to nie przeczytawszy książki? Nie sądzę..

sloniatko | 2017-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia

Cóż, pomysłów na zrobienie koktajlu owocowego jest bezliku i w zasadzie można zmieszczać wszytko ze wszystkim ... Internet jest pełen przepisów. W związku z tym, książka nie wnosi wiele nowości w tym temacie, bo i trudno to zrobić. Jest w niej jednak kilka ciekawostek z dalekich krajów np. napoje kakaowe Azteków, czy ciekawa mieszanki brazylijskie z guaraną. Jeżeli dodać do tego twardą okładkę, wiele zdjęć i bardzo ładną szatę graficzną to ... o wiele ładniej prezentuje się na półce niż przeglądarka internetowa ;P Jak się uda kupić w korzystnej cenie to warto nabyć. Ja z niej korzystam na codzień

Weronika | 2016-04-11
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Moja recenzja:

Nell | 2016-04-09

To właściwie jest bardziej album niż książka - sztywne okładki, kredowy papier no i przede wszystkim ogrom fotografii. Są na nich zarówno proponowane napoje, składniki, z których powstały, jak i egzotyczne miejsca z całego świata, na których widać, jak w tropikach sprzedaje się ukochane przez autorkę soki i owoce.
Tekstu jest bardzo niewiele - tyle co w skąpych, najczęściej 2-3 składnikowych przepisach, wtrąceniach na temat podróży oraz króciutkiej prezentacji urządzeń do sporządzania soków i koktajli.

Zawsze uważałam, że tworzenie przepisów na napoje z owoców i warzyw jest zbędne, bo można wszystko zmieszać ze wszystkim (szczególnie w przypadku owoców), a i tak będzie smacznie i zdrowo - i ta pozycja utwierdziła mnie w tym przekonaniu.
40 zł za to wydawnictwo to za drogo - przerost formy nad treścią.

oreiro | 2016-03-12
Na półkach: Przeczytane, 2016

Kolorowo, ale mam wrażenie że Pani Beata przedkłada ilość nad jakość.
Im więcej wyda książek tym więcej zarobi