Mikrokosmosy

Wydawnictwo: Czytelnik

Mikrokosmosy to podróż nostalgiczna wędrówka po zakamarkach własnej pamięci w poszukiwaniu metamorfozy: utrwalone gesty, przedmioty, chwile, dawno spotykani ludzie, Tyrol, Piemont, wyspy na Adriatyku. Wędrówka do miejsc, które bezpowrotnie odchodzą w zapomnienie. Motyw granicy, losy ludzi z terenów, które przechodziły z rąk do rąk, poczucie przynależności do wspólnoty. Tragizm wojny, buta i pokora wobec żywiołów, miłość i czułość, wielkość i banał. I przyroda.

un_forestiero | 2016-09-01
Przeczytana: grudzień 2009
silversaltsnow | 2015-12-12
pietruh | 2015-05-17
Laureata Literackiego Nobla poznamy już w czwartek

Nazwisko tegorocznego laureata literackiej nagrody Nobla poznamy w czwartek - podała agencja AP. Bukmacherzy najwyżej obstawiają w tym roku Chińczyka Mo Yana i Japończyka Haruki Murakamiego.