Burza przed ciszą

Córka cieni (tom 3)
Axis Mundi
2016-10-24
2016-10-24

Pożegnałam się właśnie z bohaterami sagi "Córka cieni". Była to podróż pełna emocji, wzruszeń, niedowierzania, smutku, złości. Podsumowując trzy tomy, największe wrażenie zrobił na mnie tom pierwszy i trzeci. I to nie czasy współczesne, gdzie bohaterami był Adam i Toffi, tylko historia Juliany zdobyła moje serce. Poznając dzieje Juliany wiele razy myślałam; to niemożliwe, to tak mało prawdopodobne. Dlaczego tak się stało, dlaczego ona? Julianę, bohaterkę sagi poznajemy dzięki odnalezionemu pamiętnikowi, który prowadziła jej mama, Magdalena, która tuż przed wybuchem II wojny światowej, uciekła z domu, w Bieszczady z Piotrem, miłością jej życia. Panienka z dobrego, majętnego domu i biedny kelner, czy to mogło się udać? Początki ich wspólnego życia, w totalnej samotni, gdzieś w bieszczadzkich lasach, życie w zgodzie z otaczającą przyrodą i wybuch wojny; wszystko to opisuje Magdalena w swoim pamiętniku. Potem, po jej śmierci, swoją historię snuje Juliana. Wydarzeniami z życia Juliany można by było obdzielić kilka osób. Ogromnie ciężko uwierzyć, że jedna osoba to wszystko przeszła, aż niewiarygodne. Autorka książki wiele wątków zaczerpnęła z historii naszego kraju. Jest też wspomniane Kortowo, gdzie mieszczą się akademiki m.in. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, szczególnie bliskiemu mojemu sercu :-) Jest to saga, po która warto sięgnąć.

Trudno mi się rozstać z bohaterami tej książki. Bardzo polubiłam Julianę. Teofila (dziewczyna) zdecydowanie z tomu na tom zostawiała po sobie co raz gorsze wrażenie. Będzie mi ich brakowało ❣️😔 Polecam wszystkie trzy części losów Juliany. ❣️

Super seria. Książki napisane bardzo przystępnym językiem przenoszące czytelnika w miejsca akcji. Polecam!

"Nie ma rzeczy ważniejszych niż drugi człowiek."

Bardzo ciekawa historia Juliany, trochę zagmatwana Adama.

"Nie ma rzeczy ważniejszych niż drugi człowiek."

Bardzo ciekawa historia Juliany, trochę zagmatwana Adama.

Piękna i madra książka. Może troszeczkę nierealne przygody Julianny ale ja to kupuję!

"Burza przed ciszą" to ostatnia, trzecia część sagi "Córka cieni" autorstwa Ewy Cielesz. Książkę czyta się jednym tchem. Mamy tu mnóstwo zawirowań, emocji i tajemnic do rozwiązania. Można się przyczepić, że opowieść o losach Julianny jest bardziej wciągająca i ciekawsza niż ta o współczesnych bohaterach, ale według mnie nie rzutowało to na odbiór powieści.
P. Cielesz znowu mnie uwiodła.
Polecam!

P. Cielesz znowu...

Ostatnia część sagi jest odrobine ciekawsza niż druga, ale jak dla mnie znacznie gorsza niż pierwsza. Znowu większą część książki poświęcona jest Juliannie i to jest duży plus. Jej historia jest ciekawa, zaskakująca i wciągająca. Znacznie gorzej jest gdy do głosu dochodzą bohaterowie współcześni. Wtedy zaczyna wiać nudą a ich wątki są powierzchowne i mało prawdopodobne.

Ten cylk to moje pierwsze spotkanie z tą autorka. Dziękuję za poznanie Juliany i jej historii a także przybliżenie życia i tułaczki w powojennej Polsce.
Książki takie jak ta pozwalają uwierzyć w moc miłości przecież Magdalena i Piotr poświęcili wszystko uciekając.
Rozczarowało mnie zakończenie, Tofii rozczarowała mnie w 2 części natomiast ....... cóż miałam nadzieję na inne zakończenie.

wow -tak dawno się dobrze nie bawiłem , kończąc 3 tom - od początku wciągająca i zaskakująca - naprawdę swietnie się czyta - losy bohaterów i przedstawione czasy od lat 70 tworzą aurę powrotu do przeszłości. Polecam serdecznie warto poświęcić czas ona przeczytania całej trylogii - mi wyrwało to 2 tyg wolnych chwil życia - warto

Nie zachwyciła mnie ta część ...a zakończenie wręcz rozczarowało...niestety miałam większe oczekiwania odnośnie zakończenia tej historii.

• Audiobooki