Głosy pamięci 5. Kobiety ciężarne i dzieci urodzone w KL Auschwitz

Wydawnictwo: Centrum Edukacyjne Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau
historia
tehrave

Głosy Pamięci 5. Kobiety ciężarne i dzieci urodzone w KL Auschwitz Losy kobiet ciężarnych i dzieci urodzonych w obozie opisała we wstępie do zeszytu Helena Kubica, pracownik naukowy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Integralną część książki stanowią poruszające relacje byłych więźniarek, które pracowały jako położne w obozie, jak i samych matek, które w obozie rodziły swe dzieci. Są to historie tragiczne — większość kobiet straciła swe dzieci: albo w wyniku aborcji dokonywanej przymusowo w obozie, albo zaraz po wydaniu ich na świat.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.e-oswiecim.pl/

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.e-oswiecim.pl/