Być kobietą i przetrwać

Wydawnictwo: Pracownia Słów

My, kobiety, całe życie staramy się zasłużyć. Najpierw ojcu, potem nauczycielom, a wreszcie narzeczonym i mężom. Musimy na nich zasłużyć. Robimy wysiłki, żeby nas postrzegali nie tylko jako piękne i pożądane, ale oczywiście również zachwycające i błyskotliwe. Spodziewamy się usłyszeć w końcu to wymarzone: potrzebuję ciebie. Mam już tego wszystkiego po dziurki w nosie. -cytat z błyskotliwej powieści o kobiecie próbującej się wyzwolić.

Aldi | 2012-02-02

Świetna! Język pani Carmen bardzo przypadł mi do gustu!

Przy książce świetnie się bawiłam :) W wielu sytuacjach w zachowaniach bohaterki widziałam siebie :)!

Mam nadzieję, że jeszcze jakąś książkę tej autorki uda mi się przeczytać (o ile przetłumaczą na j.pol.)

O znalazłam teraz, że na podstawie tej książki nakręcono w 1991r. film "Cómo ser mujer y no morir en el intento" oo no to teraz też film muszę "dopaść" :)

Polecam każdej kobitce, która niejednokrotnie nie może zrozumieć samej siebie.

edziab77 | 2016-08-23
Na półkach: PÓŁKA 2016, Przeczytane