Emma pragnie dziecka

The Baby Trail
83-7391-925-2
dziecko, bezpłodność,
villemo47

Dziecko może wywrócić życie do góry nogami nawet wtedy, gdy jeszcze go nie ma na świecie! Emma i jej mąż bardzo chcą je mieć, ale Matka Natura uparcie odmawia współpracy. Nie pomaga nawet... stanie na rękach po seksie. Zawiedziona Emma postanawia więc zaufać nowoczesnej medycynie. Błyskotliwy humor i... katalog sposobów na zostanie matką w autoironicznej opowieści młodej Irlandki o jej zmaganiach z bezpłodnością.

Dziecko może wywrócić życie do góry nogami. Nawet gdy jeszcze nie ma go na świecie.
Tik-tak, tik-tak, tik-tak...
To zegar biologiczny Emmy Hamilton daje o sobie znać. Emma była kiedyś zwyczajną, szczęśliwą i rozsądną dziewczyną. Do czasu, gdy postanowiła mieć dziecko. Ponieważ po wielu próbach Matka Natura uparcie odmawia współpracy, Hamiltonowie próbują zachęcić ją do działania. Od tej chwili ich życie przypomina tragikomedię. Emma próbuje wszystkich sposobów: stania na rękach po seksie (przecież z grawitacja się nie dyskutuje!), leków pobudzających pracę hormonów (jednocześnie obniżających poziom zdrowego rozsądku) i wymyślnych badań (czy raczej tortur). A może warto poszukać innego rozwiązania?

Pierwsza część przygód Emmy zaczyna się mniej więcej takimi słowami głównej bohaterki: Cześć. Mam na imię Emma. Byłam zwyczajną, szczęśliwą, rozsądną dziewczyną. Miałam wspaniałego męża, uroczych przyjaciół, lubiłam swoją pracę i prowadziłam bogate życie towarzyskie. Aż tu nagle...

myślnik | 2013-05-01
Przeczytana: 2005 rok

Tykający zegar biologiczny to paniczny strach dla kobiety,i przekleństwo dla mężczyzny.

Roztrzęsiona potrzebą posiadania dziecka kobieta!
Mąż,któremu należy zacząć współczuć!
Dziecko,które burzy spokój,chociaż nie ma go jeszcze na świecie!

Kiedy medycyna zaczyna szwankować,należy sięgnąć po radykalne metody innego gatunku.
Wszystko,aby tylko się udało.
Wszystko,aby zajść w ciążę.
Małżeński świat,który zostaje postawiony na głowie!
Metody,które budzą grozę i śmiech!
Pragnienie,które jest nie do opanowania!
Hormony,które nigdy dotąd nie były tak kłopotliwe!
I rozwiązania nad,którymi należy poważnie pomyśleć...

Ważne sprawy napisane w sposób zabawny.
Hamiltonowie,których nie da się nie cenić.
Trochę śmiechu,nuta zadumy,to dobry przepis na ciekawą książkę.

"Emma pragnie dziecka"
Serdecznie polecam!

Zaczytana | 2013-05-02

Gorąco polecam! Chociaż temat jest poważny, książka jest napisana w taki sposób,że nie sposób się nie śmiać.

Ewa | 2012-03-06
Przeczytana: marzec 2012

Poważny i bolesny temat poruszony w zabawny sposób ? Tak, w przypadku tej powieści to możliwe. Jej główna bohaterka, Emma Hamilton ma wszystko - realizuje się zawodowo (zawsze pragnęła być wizażystką), ma wspaniałego męża , cudownych przyjaciół i kochającą rodzinę. Jedyne, czego jej brakuje do pełni szczęścia to dziecko - z taką oto świadomością budzi się pewnego styczniowego poranka, i jako że jest osóbką dość niecierpliwą postanawia od razu wcielić swoje postanowienia w życie. Niestety, Matka Natura zdecydowanie odmawia współpracy, zawodzą metody podręcznikowe, relaksacja i akupunktura też nie spełniają swojej roli a czas ucieka... zwłaszcza że okropna Imogen urodziła już trójkę brzdąców, a najlepsza przyjaciółka, Jess oczekuje drugiej pociechy !

Emmy nie sposób nie polubić. Bywa denerwująca, irytująco niecierpliwa i zdesperowana do granic, ale to bardzo sympatyczny człowiek. Genialny sposób narracji, łatwy do przyswojenia język i mnóstwo komicznych sytuacji - to zdecydowane...

agula261 | 2016-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2016

Świetna! W zabawny i ironiczny sposób została przedstawiona poważna sytuacja- starania się o dziecko. Pokazuje, jak wiele kobieta jest w stanie zrobić, gdy próby zajścia w ciążę nie powodzą się. Kobieta, która pragnie dziecka potrafi na bok odłożyć swoje dotychczasowe życie, by spełnić to pragnienie. Nieważny jest ból, ciągłe badania i zabiegi a także skutki uboczne łykanych w coraz większych ilościach leków hormonalnych.

Co jeszcze mi się w niej podoba?
Że pokazane zostało jak środowisko, a nawet (a czasem przede wszystkim) blisjie osoby tworzą presję wobec nas. Ich "dobre rady" często doprowadzają do szału. Bo przecież "oni wiedzą najlepiej kiedy najlepszy czas w NASZYM życiu na założenie rodziny i na wszystkie sprawy dotyczące NASZEGO życia znają najlepszą odpowiedź".
Książka pokazuje nie tylko dobre strony rodzicielstwa, a także jak wygląda często ponure życie kobiety po porodzie.

Zdecydowanie polecam każdemu:
-osobom, które starają się o dziecko, by spojrzały na tą...

Walentynka86 | 2011-09-05

Zabawna, momentami nostalgiczna...Fajnie się ją czyta w zimowe wieczory. Kibicuje się głównej bohaterce z całej duszy :)

Roksana Lewandowska | 2015-01-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Podobała mi się jej forma, zabawna, wzburzająca humorami bohaterki ale to zachęcało cooo będzie dalej i dalej .. :D Cieszę się, że wzięłam ją z półki i przeczytałam :DD

Bober | 2012-08-28
Przeczytana: lipiec 2012

Całkiem dobra książka, jeśli ktoś ma się rozerwać i nie chce mieć do czytania niczego ciężkiego - śmieszne teksty i sytuacje.

Natalia | 2015-07-10

Lekki styl, książka z humorem. W sam raz na letnie wieczory.

neykia | 2012-02-18
Przeczytana: 25 lutego 2012

Czyta się przyjemnie, taka lekka książka do poduszki.