Zamiana miejsc

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Life Swap

Wydaje się nam, że jesteśmy szczęśliwe, czy to w małżeństwie, w dużym domu na przedmieściach z kochającym mężem i dwójką uroczych dzieci, czy to żyjąc swobodnie i beztrosko w modnym mieszkaniu, oddane ukochanej pracy i otoczone przyjaciółmi. Ale czy w głębi duszy nie wydaje nam się, że gdzieś indziej trawa jest bardziej zielona? Czy nie ogarnia nas tęsknota za tym, czego nie mamy? Vicky Townsley z pozoru ma wszystko. Jest redaktorem naczelnym bardzo popularnego na rynku magazynu "Poise!", mieszka w Londynie, jest wolna, ma pieniądze i odnosi bardzo poważne sukcesy. Ale wszystko to oddałaby w mgnieniu oka za małżeństwo, dzieci i dom na wsi ze stylowymi meblami i kilkoma wielkimi psami. Z drugiej strony Amber Winslow ma dokładnie to, czego pragnie Vicky Townsley, choć po drugiej stronie Atlantyku: olbrzymi kamienny pałac w Connecticut, cudownego golden retrievera, dzieci (oraz oczywiście opiekunkę na pełny etat), ponadto czynnie udziela się w miejscowej organizacji charytatywnej. Ale Amber również nie jest szczęśliwa. Bycie żoną i matką nie przyniosło jej oczekiwanego spełnienia. Kiedy więc rzuca się jej w oczy dwustronicowe ogłoszenie w "Poise!", proponujące jakiejś gospodyni domowej zamianę z samodzielną, wiodącą swobodne życie redaktorką Londynie, zasiada do pisania listu. Jednak absolutnie nie spodziewa się, że zostanie wybrana... "Zamiana miejsc" to opowieść o tym, co naprawdę się stanie, jeśli dwie kobiety, których szczęście, jak im się wydaje, leży gdzieś indziej, postanowią na miesiąc zamienić się rolami. To opowieść o tym, że trawa naprawdę nie jest bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma oraz o tym, że szczęście nie zawsze można znaleźć tam, gdzie się go spodziewamy.

elpajaro | 2015-12-02

Banalna opowieść w stylu komedii romantycznej, gdzie samotna kobieta patrzy na każdego faceta jak na kandydata na męża. Ten ma fajny tyłek, ten jest seksowny itp. itd. Pomimo swojej "zwykłości" ciekawa byłam, co u bohaterek słychać. Zwyczajna powieść na oderwanie się od własnych problemów czy złych myśli.

ila1982 | 2016-02-05
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 lutego 2016

Bardzo lubię twórczość Jane Green, lecz ta książka nieco mnie rozczarowała. Chyba spodziewałam się czegoś głębszego, a to jest raczej lekka lektura bez większego przesłania.
Początek mnie znudził na tyle, że ją odłożyłam, by wrócić do niej po kilku tygodniach i po sto paru stronach rozkręciła się na tyle, by kontynuować czytanie. Nie jest to zła książka, ale do arcydzieł też nie można jej zaliczyć.

anulla | 2010-12-16
Przeczytana: 25 listopada 2010

No właśnie, co z tego wyniknie? Co się wydarzy, gdy dwie kobiety, które różni tak wiele: rodzina/brak rodziny, miejsce zamieszkania, zawód, pozycja zawodowa i społeczna zamienią się na miesiąc swoim życiem?

Niektóre wydarzenia wydają się oczywiste, niektóre nie. Treść wydaje się momentami przewidywalna, ale zmusza do myślenia, do zastanowienia się. A to lubię w książkach.

jossie | 2013-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Bardzo przyjemna. Chociaż bardzo długo się rozwija zanim dojdzie do tytułowej zamiany i jest o niej bardzo krótko. Takie typowe babskie czytadło.

Marta | 2015-03-11
Przeczytana: 15 lutego 2015

Lekko opowiedziana historia kobiecej zachcianki z głębszym sensem. Bo która z nas nie myśli sobie czasem, że chętnie zamieniłaby się życiem z inną? Bohaterki to właśnie zrobiły. Lekko, przyjemnie, ale i z wartościowymi wnioskami. Tak właśnie czyta się tę powieść.

Ahinsa84 | 2013-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Książka ta nie jest ani zbyt zabawna ani też nie jest zbyt nudna. Przeciętniak. Ale można sięgnąć po nią chcąc uświadomić sobie, że wcale "trawa nie jest bardziej zielona za płotem u sąsiada" jak nam się czasami wydaje.

kasiatiti | 2014-01-16
Przeczytana: styczeń 2014

lekko , szybko się czyta polecam każdemu komu znudziło się dotychczasowe życie książka uświadamia że należy doceniać i cieszyć się tym co się ma i że trawa u sąsiada nie zawsze jest bardziej zielona :)

Ailith | 2013-08-27
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Zabawna, wciągająca, życiowa. Ukazująca jak często każda z nas postrzega przysłowiową trawę po drugiej stronie płotu za bardziej zieloną, zapominając zupełnie o wartości i pięknie własnego życia.

kicia918 | 2012-01-17

Lekka, przyjemna, momentami zaskakująca... przede wszystkim fajny, oryginalny pomysł:)

asia | 2013-11-17

Lekka i przyjemna lektura na lato albo na zimne jesienne popołudnie.