Zamiana miejsc

2007-01-01
2007-01-01
2006-01-01
Katarzyna Krawczyk

Zamiana miejscto zawsze dobry sposób na rozwinięcie opowieści. Pokazanie, że zawsze pożądamy czegoś innego niż mamy, i zawsze możemy mieć coś innego niż mamy, po prostu wystarczy wiedzieć czego się chce i spróbować o to zawalczyć. No ale czy koniecznie trzeba to opisywać aż na 400 stronach .... czyta się miło, choć bez zaskoczenia

Bardzo lubię twórczość Jane Green, lecz ta książka nieco mnie rozczarowała. Chyba spodziewałam się czegoś głębszego, a to jest raczej lekka lektura bez większego przesłania.
Początek mnie znudził na tyle, że ją odłożyłam, by wrócić do niej po kilku tygodniach i po sto paru stronach rozkręciła się na tyle, by kontynuować czytanie. Nie jest to zła książka, ale do arcydzieł też nie można jej zaliczyć.

Banalna opowieść w stylu komedii romantycznej, gdzie samotna kobieta patrzy na każdego faceta jak na kandydata na męża. Ten ma fajny tyłek, ten jest seksowny itp. itd. Pomimo swojej "zwykłości" ciekawa byłam, co u bohaterek słychać. Zwyczajna powieść na oderwanie się od własnych problemów czy złych myśli.

Lekko opowiedziana historia kobiecej zachcianki z głębszym sensem. Bo która z nas nie myśli sobie czasem, że chętnie zamieniłaby się życiem z inną? Bohaterki to właśnie zrobiły. Lekko, przyjemnie, ale i z wartościowymi wnioskami. Tak właśnie czyta się tę powieść.

Zabawna, wciągająca, życiowa. Ukazująca jak często każda z nas postrzega przysłowiową trawę po drugiej stronie płotu za bardziej zieloną, zapominając zupełnie o wartości i pięknie własnego życia.

Książka ta nie jest ani zbyt zabawna ani też nie jest zbyt nudna. Przeciętniak. Ale można sięgnąć po nią chcąc uświadomić sobie, że wcale "trawa nie jest bardziej zielona za płotem u sąsiada" jak nam się czasami wydaje.

Lekka i przyjemna lektura na lato albo na zimne jesienne popołudnie.

Lekka i przyjemna lektura na lato albo na zimne jesienne popołudnie.

lekko , szybko się czyta polecam każdemu komu znudziło się dotychczasowe życie książka uświadamia że należy doceniać i cieszyć się tym co się ma i że trawa u sąsiada nie zawsze jest bardziej zielona :)

Super książka! Polecam ;)

Super książka! Polecam ;)

Ciekawa, wciągająca książka, która skłania do refleksji, czy na pewno chcielibyśmy znaleźć się na miejscu innej osoby? Jak najbardziej do polecenia, szczególnie osobom, które coraz częściej myślą, że ktoś obcy ma dużo lepiej niż my sami.

• Wypożyczone z biblioteki
  • Obyczajowe