Mężczyzna i żona

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cykl: Harry Silver (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Man and wife
miłość, ślub, problemy, rodzina
Ag2S

Inne wydania

Czy można dwa razy wejść do tej samej rzeki? Harry Silver, młody londyński producent telewizyjny, uważa, że tak. Żeniąc się po raz drugi, robi to nie tylko z miłości - pragnie zapewnić rodzinę swojemu sześcioletniemu synowi Patowi. W nowym układzie musi borykać się ze starymi i nowymi problemami. Musi walczyć z byłą żoną, Giną, która po wyjściu za mąż za nadętego Jankesa, chce wraz z Patem przenieść się na stałe do Nowego Jorku. Musi odnaleźć się w roli ojczyma rezolutnej Peggy. Na dodatek nowa żona zaniedbuje go, zbyt dużo energii poświęcając własnej firmie cateringowej. W pracy też pojawiają się problemy. Słowa matki, ostoi tradycyjnej rodziny, że trzeba korzystać z życia, póki to możliwe, wprawiają go w zdumienie. Skoro tak, to czy najlepszym wyjściem nie będzie dla niego romans z przyjaciółką Giny, japońską fotografiką Kazumi?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

gwiazdka | 2016-02-21
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2016

Z wielkim wysiłkiem dobrnęłam do końca „Mężczyzny i żony” Parsonsa, a w okolicy setnej strony wcale nie byłam pewna, czy dam radę. No, ale skoro przemęczyłam część pierwszą, skoro wypożyczyłam drugą, skoro zaczęłam… Jakoś się udało, ale lekko nie było. A podobno miało być i lekko i zabawnie. Mnie nic nie bawiło, za to dużo irytowało, szczególnie główny bohater Harry oraz jego eks- Gina. Te postaci nie tylko irytowały, działały na nerwy, ich się nie dało lubić. Szczególnie tytułowy mężczyzna- chyba tylko z racji wieku, bo z zachowania rozwydrzony gówniarz. Książka nie tylko drażniła bohaterami, męczyła tematyką o niczym- o związkach, których nie było, o pracy z dowcipami na poziomie chamstwa. Dla mnie drugi tom jeszcze słabszy od pierwszego, więc nie polecam.

wiejskifilozof | 2015-10-06

Co on chciał ? Mieć żonę,kochankę,dobre relacje w pracy.A to się nie da.
Owszem jego sprawa jaką dziewczynę bierze do łóżka.No jednak,dorosły chłop myśli.Że takie życie,może jest dobre na filmach porno.Lecz nie w życiu realnym.
Książka wydawała mi się nastawiona na moralizowanie.
Pilnuj człowieku,jednej kobiety,bo z dwójką ci nie wyjdzie.
Przeczytałem nie wystawię wysokiej oceny.Dla mnie taka sobie.

izabela81 | 2015-04-14
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Książka opowiada o tym, czy w dzisiejszych czasach można być prawdziwym tatą, czy możemy być prawdziwymi ojcami dla swoich dzieci, skoro nigdy nie ma nas w pobliżu (tzw. weekendowi rodzice). Na przykładzie głównego bohatera widzimy, że choć związki zaczynają się i kończą, ojcem jest się przez całe życie. Bohater dochodzi również do wniosku, że czasami musimy zerwać z rzeczami, które kochamy i nauczyć się doceniać rzeczy, których potrzebujemy. A ten końcowy fragment daje wiele do myślenia: "Ostatecznie jednak zrozumiałem, że tylko od nas zależy, czy czujemy się jak prawdziwa rodzina. Nikt inny nie ma znaczenia. Etykietki, które nam przylepiają, nic nie znaczą".

slashie | 2015-10-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2015

Kontynuacja książki "Mężczyzna i chłopiec". Jak dla mnie przeczytanie tych dwóch książek z rzędu było błędem. Za dużo powtórzeń w opisach czy przeżyciach, uczuciach głównego bohatera.

Tym razem znielubiłam głównego bohatera. Za bardzo był niezdecydowany, nie podobało mi się jego wieczne niezadowolenie z tego co ma. Pragnął kochającej rodziny, lecz gdy tylko ją osiągał psuł wszystko na rzecz czegoś innego. Przykład człowieka, który nieważne co będzie miał w posiadaniu, nigdy nie będzie zadowolony.

Mimo iż książkę czyta się szybko, jest napisana przystępnym i łatwym językiem to jednak lektura mnie w ogolę nie cieszyła. Polecam przeczytać Parsonsa, lecz tylko pierwszą cześć "Mężczyzna i chłopiec".

lacerta | 2013-03-27
Przeczytana: 27 marca 2013

Zadziwiające jest to, że książka zarówno mnie irytowała jak i, w pewnych momentach, ciągnęło mnie do niej. Bohater to typowy facet, który nie wie czego chce: ma byłą żonę, obecną żonę i sprawił sobie jeszcze kochankę do kompletu. Czytając książkę nie miałam za grosz szacunku do tego mężczyzny, chociaż do tej pory łapię się na tym, że zastanawiam się nad jego zachowaniem i chyba trochę go usprawiedliwiam. Nie wiem czy powrócę kiedyś to tej książki, bo kompletnie łamie moje przekonanie do instytucja małżeńskiej, bo okazuje się, że małżeństwo i zdrada chodzą ze sobą w parze częściej i bardziej niżbym chciała przyznać.

Ewcia123450 | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Byłam bardzo zirytowana postawą głównego bohatera. Ojej ależ on wszystkich kocha, aż z tej miłości jest skłonny do zdrady...

Katherina87 | 2012-11-22

magdalena | 2015-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Harry to dorosły mężczyzna, głowa nowoczesnej, patchorkowej rodziny. Syn z poprzedniego związku jest dla niego wyjątkowo ważną osobą w życiu, tak samo jak jego matka. Cyd, nowa żona, matka jego pasierbicy wydała się idealnym materiałem na drugą żoną, ale czy na pewno? Może nie skoro Harry'mu po głowie chłodzi chęć na skok z bok z pewną panią fotograf.
Zupełnie nie rozumiem głównego bohatera. Nie rozumiem jego zachowania, i pokręconej logiki, która uzasadnia zdradę miłością do żony. Harry zdaje się chcieć mieć dosłownie wszystko, a gdy coś mu się nie podoba głośno tupie nóżką żądając nowej zabaweczki. Postać Harry'go męczy, irytuje, i sprawia,że książka nie jest arcydziełem.

WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2011 rok

Tony Parsons jest jednym z nielicznych autorów, który potrafi faktycznie rozbawić Czytelnika. Jego książki są wciągające i pomysłowe, przynajmniej wg mnie.
W przypadku tej publikacji bohater postanawia ożenić się po raz drugi, licząc na to, że ułoży mu się bardziej niż poprzednio. Niestety okazuje się, że kolejny ślub może nie do końca był takim dobrym pomysłem. Szczególnie, kiedy jego nowa żona nie ma dla niego czasu, a była ukochana postanawia odebrać mu syna. Na dodatek bohater ma ochotę na mały romans, a jego matka jak najbardziej to popiera. To tak w skrócie o fabule.
Wg mnie jest to lekka i przyjemna lektura, którą spokojnie można wziąć do autobusu czy poczytać w wolnym czasie.
Wymagający Czytelnicy mogą się nieco książką rozczarować.
"Mężczyzna i żona", to kontynuacja "Mężczyzna i chłopiec". Fakt faktem, pierwsza część była nieco zabawniejsza, ale ta też jest niczego sobie.
Tak jak napisałam, jeśli szukacie czegoś lekkiego, nie zmuszającego do myślenia i zastanowienia się,...

macy | 2013-04-21
Przeczytana: kwiecień 2013

Książkę czyta się ciężko. Przez większą część miałam ochotę przerwać, ale ja to ja - nawet najmniej ciekawą książkę czytam do końca. Główny bohater był przedstawiony jako dwulicowy idiota. Miał ex-żonę i dziecko, żonę i pasierbicę oraz przygruchał sobie kolejną kobietę. A po mimo to, ciągle grał fajtłapę. A to w pracy nie tak, a to ze zdrowiem...
Autor nie wysilił się, pisząc tę historię. Nie czułam tej magii, co zazwyczaj się czuje, czytając.