Mężczyzna i żona

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cykl: Harry Silver (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Man and wife
miłość, ślub, problemy, rodzina
Ag2S

Czy można dwa razy wejść do tej samej rzeki? Harry Silver, młody londyński producent telewizyjny, uważa, że tak. Żeniąc się po raz drugi, robi to nie tylko z miłości - pragnie zapewnić rodzinę swojemu sześcioletniemu synowi Patowi. W nowym układzie musi borykać się ze starymi i nowymi problemami. Musi walczyć z byłą żoną, Giną, która po wyjściu za mąż za nadętego Jankesa, chce wraz z Patem przenieść się na stałe do Nowego Jorku. Musi odnaleźć się w roli ojczyma rezolutnej Peggy. Na dodatek nowa żona zaniedbuje go, zbyt dużo energii poświęcając własnej firmie cateringowej. W pracy też pojawiają się problemy. Słowa matki, ostoi tradycyjnej rodziny, że trzeba korzystać z życia, póki to możliwe, wprawiają go w zdumienie. Skoro tak, to czy najlepszym wyjściem nie będzie dla niego romans z przyjaciółką Giny, japońską fotografiką Kazumi?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

gwiazdka | 2016-02-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 21 lutego 2016

Z wielkim wysiłkiem dobrnęłam do końca „Mężczyzny i żony” Parsonsa, a w okolicy setnej strony wcale nie byłam pewna, czy dam radę. No, ale skoro przemęczyłam część pierwszą, skoro wypożyczyłam drugą, skoro zaczęłam… Jakoś się udało, ale lekko nie było. A podobno miało być i lekko i zabawnie. Mnie nic nie bawiło, za to dużo irytowało, szczególnie główny bohater Harry oraz jego eks- Gina. Te postaci nie tylko irytowały, działały na nerwy, ich się nie dało lubić. Szczególnie tytułowy mężczyzna- chyba tylko z racji wieku, bo z zachowania rozwydrzony gówniarz. Książka nie tylko drażniła bohaterami, męczyła tematyką o niczym- o związkach, których nie było, o pracy z dowcipami na poziomie chamstwa. Dla mnie drugi tom jeszcze słabszy od pierwszego, więc nie polecam.

wiejskifilozof | 2015-10-06

Co on chciał ? Mieć żonę,kochankę,dobre relacje w pracy.A to się nie da.
Owszem jego sprawa jaką dziewczynę bierze do łóżka.No jednak,dorosły chłop myśli.Że takie życie,może jest dobre na filmach porno.Lecz nie w życiu realnym.
Książka wydawała mi się nastawiona na moralizowanie.
Pilnuj człowieku,jednej kobiety,bo z dwójką ci nie wyjdzie.
Przeczytałem nie wystawię wysokiej oceny.Dla mnie taka sobie.

Jednak powieść mnie nie zaskoczyła, nie spodobała głównego bohatera znienawidziłam, nie polubiłam działał na mnie na nerwy wciąż niezdecydowany, nie wiedzący czego to naprawdę chce, oczekuje od życia. Miał rodzinę kochającą, syna Pata, lecz to mu nie wystarczało małżeństwo swoje psuł po prostu jakiś goguś, głupek z niego był. Nie współczułam mu nawet, ani trochę zachowanie karygodne miał.
"Mężczyzna i żona" to bardzo kiepska, nudna książka przemęczyłam się nią, gdy czytałam nie dotarłam do końca książki nużąca była, naprawdę bez szału.

popiszsieplay | 2017-09-26
Przeczytana: 13 lipca 2017

"Moment jest interesujący, bo to tylko moment."

Z początku lektura wydawaje się słaba, jednak zyskuje pod sam koniec opowieści o mężczyźnie i jego chłopcu.
Harry Silver to jeden z tych bohaterów, o których zmienia się zdanie po każdym przeczytanym rozdziale. Dostarcza mnóstwa emocji: przez współczucie dla jego trudnej sytuacji, zdziwienie wywołane podejmowanymi decyzjami, oburzenie jego amoralnym zachowaniem, wreszcie radość, gdy zrozumiał, co jest najważniejsze.
Tempo akcji podobne jak w części pierwszej. Więcej bohaterów, zmagań z chorobami, miłosnych rozterek i zadumy odnośnie przemijania.

"Alkohol dał mi skrzydła, dzięki którym mogłem latać, ale potem zabrał mi niebo."
"Ludzie nigdy nie przestają się kochać. Jeżeli to, co ich łączy, jest prawdziwe, nigdy nie przestają."
"Ci, którzy coś potrafią, robią to. Ci, którzy nic nie potrafią, zostają kąśliwymi krytykami."
"- Ale jak tobie i tacie się to udało, mamo? Jak to się stało, że kochaliście się przez całe życie? Jak to się...

izabela81 | 2015-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Książka opowiada o tym, czy w dzisiejszych czasach można być prawdziwym tatą, czy możemy być prawdziwymi ojcami dla swoich dzieci, skoro nigdy nie ma nas w pobliżu (tzw. weekendowi rodzice). Na przykładzie głównego bohatera widzimy, że choć związki zaczynają się i kończą, ojcem jest się przez całe życie. Bohater dochodzi również do wniosku, że czasami musimy zerwać z rzeczami, które kochamy i nauczyć się doceniać rzeczy, których potrzebujemy. A ten końcowy fragment daje wiele do myślenia: "Ostatecznie jednak zrozumiałem, że tylko od nas zależy, czy czujemy się jak prawdziwa rodzina. Nikt inny nie ma znaczenia. Etykietki, które nam przylepiają, nic nie znaczą".

slashie | 2015-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 października 2015

Kontynuacja książki "Mężczyzna i chłopiec". Jak dla mnie przeczytanie tych dwóch książek z rzędu było błędem. Za dużo powtórzeń w opisach czy przeżyciach, uczuciach głównego bohatera.

Tym razem znielubiłam głównego bohatera. Za bardzo był niezdecydowany, nie podobało mi się jego wieczne niezadowolenie z tego co ma. Pragnął kochającej rodziny, lecz gdy tylko ją osiągał psuł wszystko na rzecz czegoś innego. Przykład człowieka, który nieważne co będzie miał w posiadaniu, nigdy nie będzie zadowolony.

Mimo iż książkę czyta się szybko, jest napisana przystępnym i łatwym językiem to jednak lektura mnie w ogolę nie cieszyła. Polecam przeczytać Parsonsa, lecz tylko pierwszą cześć "Mężczyzna i chłopiec".

lacerta | 2013-03-27
Przeczytana: 27 marca 2013

Zadziwiające jest to, że książka zarówno mnie irytowała jak i, w pewnych momentach, ciągnęło mnie do niej. Bohater to typowy facet, który nie wie czego chce: ma byłą żonę, obecną żonę i sprawił sobie jeszcze kochankę do kompletu. Czytając książkę nie miałam za grosz szacunku do tego mężczyzny, chociaż do tej pory łapię się na tym, że zastanawiam się nad jego zachowaniem i chyba trochę go usprawiedliwiam. Nie wiem czy powrócę kiedyś to tej książki, bo kompletnie łamie moje przekonanie do instytucja małżeńskiej, bo okazuje się, że małżeństwo i zdrada chodzą ze sobą w parze częściej i bardziej niżbym chciała przyznać.

Ewcia123450 | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Byłam bardzo zirytowana postawą głównego bohatera. Ojej ależ on wszystkich kocha, aż z tej miłości jest skłonny do zdrady...

Katherina87 | 2012-11-22

magdalena | 2015-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Harry to dorosły mężczyzna, głowa nowoczesnej, patchorkowej rodziny. Syn z poprzedniego związku jest dla niego wyjątkowo ważną osobą w życiu, tak samo jak jego matka. Cyd, nowa żona, matka jego pasierbicy wydała się idealnym materiałem na drugą żoną, ale czy na pewno? Może nie skoro Harry'mu po głowie chłodzi chęć na skok z bok z pewną panią fotograf.
Zupełnie nie rozumiem głównego bohatera. Nie rozumiem jego zachowania, i pokręconej logiki, która uzasadnia zdradę miłością do żony. Harry zdaje się chcieć mieć dosłownie wszystko, a gdy coś mu się nie podoba głośno tupie nóżką żądając nowej zabaweczki. Postać Harry'go męczy, irytuje, i sprawia,że książka nie jest arcydziełem.