Widma moich współczesnych

Seria: Klasyka Mniej Znana
Wydawnictwo: Universitas
8324201211

Stanisław Brzozowski, krytyk literacki, filozof, powieściopisarz i publicysta. Był to pisarz o niezwykłej skali zainteresowań. Dobrze znał literaturę rosyjską, która wywarła na niego najsilniejszy wpływ, francuską i niemiecką, głównie filozoficzną. pierwszym rzędzie był krytykiem literackim. Piętnował zawsze wszelkie postacie duchowego i fizycznego lenistwa, przekonywał, że wszystko zależy od ludzkiej woli, wysiłku, pracy i odpowiedzialności.

Amused | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, Nie-piękna