Aż po grób

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Cykl: The Lying Game (tom 5)
Wydawnictwo: Otwarte
Cross My Heart, Hope to Die
Sophie

Emma opanowała udawanie mnie do perfekcji. Nikt nie jest w stanie dostrzec różnic między nami. Dlaczego jednak – choć minęło już sporo czasu, odkąd zginęłam – moja siostra nie robi nic, by dowiedzieć się, co było przyczyną mojej śmierci? Co więcej, w Tucson zjawia się Becky, nasza biologiczna matka, która skrywa kilka mrocznych sekretów. A jeśli wie, że nie żyję? Tym razem gra w kłamstwa, którą prowadzi Emma, może nie ujść jej na sucho…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7612,Az-po-grob

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7612,Az-po-grob

Aneta Wiola | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Po trzynastu latach rozłąki, Emma nareszcie spotyka swoją matkę. Kobieta jest pod opieką psychiatryczną, zaś jej dziwne zachowanie skłania córkę do podejrzenia o zabójstwo swojej siostry bliźniaczki. Czy matka naprawdę zabiła jedno ze swoich dzieci? Jakie kłamstwa zostaną jeszcze odkryte? Emma wie jedno - musi odnaleźć mordercę Sutton, gdyż tym razem ofiarą pada jedna z jej przyjaciółek.

O kurde, ta część jest najmocniejsza. Pełna akcji, smutku, śmiechu i sprzeczności; wciągająca seria, która zawładnęła moim umysłem. Zakończenie jest dla mnie zaskoczeniem. Już nie mogę się doczekać kolejnej części. Polecam każdemu, nie można narzekać na nudę.

Asiek | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2016, Opinie
Przeczytana: 02 lipca 2016

Bohaterką cyklu „The Lying Game” jest Emma, która podszywa się pod swoją zmarłą siostrę bliźniaczkę Sutton, z którą została rozdzielona w dzieciństwie. Mieszka w jej domu z jej adopcyjną rodziną i żyje jej życiem. Perfekcyjnie opanowała sztukę udawania kogoś innego. Nikt nie domyśla się nawet, że nie jest tym za kogo się podaje. Stara się jednak dowiedzieć, kto ją szantażuje oraz czy ma to jakiś związek ze śmiercią Sutton. Chce także odnaleźć mordercę siostry, a krą podejrzanych stale się powiększa. W mieście pojawia się również biologiczna matka dziewczyn, skrywająca wiele tajemnic z przeszłości. Prawdziwą tożsamość Emmy zna tylko Ethan, który ją wspiera w dążeniu do odkrycia prawdy.

„Aż po grób” to piąty z kolei tom cyklu.
Jak pozostałe tomy jest bardzo interesująca i wciągająca.
Lepiej jej nie czytać, gdy ma się coś bardzo ważnego do zrobienia. ;)

Gosia | 2016-10-15
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 15 października 2016

W 5 tomie The Lying Games pojawia się biologiczna matka bliźniczek Becky, która próbuje namieszać w rodzinie Mercerów. Dobrze się czyta, nawet jeśli jest to książka dla młodzieży.

Agata | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 września 2016

Długo czekałam, aż kolejne tomy ukażą się w języku polskim. Na szczęście w końcu się doczekałam. Nie wiem czy to przez to, że minęło dużo czasu odkąd czytałam czwarty tom, czy po prostu ta część jest słabsza od poprzednich, ale niestety historia nie trzyma już napięciu i już po kilku rozdziałach zaczęłam się domyślać kto jest mordercą (ciekawe czy moje podejrzenia się sprawdzą). Niemniej jednak "Aż po grób" dobrze się czytało. Polecam fanom poprzednich tomów ;)

LittleLiar | 2015-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Uwielbiam tą serię jak i inne książki Sary Shepard. Czytałam po angielsku więc trochę mi się zeszło, ale i tak jestem zadowolona. Trochę rozciągane i jak zwykle wszystko okazuje się na koniec. Podejrzany w tej części jak dla mnie wgl nie był PODEJRZANY ;) ale jak to z tą książką bywa od podejrzanych Emma dowiaduje się o kolejnych podejrzanych xD Taki łańcuch..ale w każdym razie mam już następną część i niedługo mam zamiar ją przeczytać :)

Lenka | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

No proszę, kto by się spodziewał, że po czterech tomach na równym (dość wysokim)poziomie, piąty może jeszcze czymś zaskoczyć. Ba! Nawet okazać się lepszym od poprzednich. Wg mnie tak właśnie było. Autorka odeszła nieco od schematu, który sama sobie narzuciła w poprzednich tomach, rozegrała wszystko inaczej i mamy efekty. Zdecydowanie pozytywne.
Bardzo jestem ciekawa, jak zakończy się ta seria. Mam oczywiście swój typ, choć prawdę mówiąc, mam nadzieję, że się mylę.

aAtlanta | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 25 września 2016

Byłam pewna, że nie wróce do tej serii. Ciężko mi było to przyznać, więc przeczytałam Az po grób.
Dość długi odstęp czasu sprawił, że nie miałam pojęcia jak ostatnia część się zakończyła, kogo podejrzewałam, ani kogo już Emma odhaczyła ze swojej listy podejrzanych. Na szczęście Sara o wszystko zadbała i po pierwszych kilku stronach byłam jako tako w temacie.
Cóż mogę o tej części powiedzieć? Emma składa podejrzenia na swoja biologiczna matke, ale czy wariatka mogła zabić swoją córkę? Wątpiłam w to już od początku. Emma podejrzewa wszystkich, od swojej siostry, po matkę i jakiś ludzi. Każdy spotkał się z nią w noc tego wypadku i każdy był niewinny. Nie podoba mi się, że Emma jest taka łatwowierna. Każdy kogo podejrzewa okazuje się niewinny. Zobaczmy kogo jeszcze nie podejrzewała, a wyłoni się nam morderca.
Niezbyt zagadkowa, niezbyt tajemnicza, raczej naiwna.

szczescie | 2016-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Emma jest bliźniaczką swojej siostry Sutton, której nigdy nie poznała i niestety nie pozna. Stara się dowiedzieć kto ją zabił, ponieważ jej ciała do dziś nie odnaleziono a morderca zaszantażował ją aby zamieniła jej miejsce.
Dzięki temu, że nikt nie jest w stanie dostrzec między nimi różnic ani nikt nie wie, że Sutton miała siostrę łatwo jest się wcielić w role.
Czy ktoś odkryje co robi tak naprawdę Emma?
Czy Ethan jest tym za kogo się podaje?
Czy były chłopak Sutton dowie się kim naprawdę ona jest?

Książkę czyta się szybko, jest napisana prostym językiem. Długo czekałam na kolejne tomy i nie jestem zawiedziona. Polecam.

SusanKelley | 2016-05-07
Przeczytana: 07 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Brudne sekrety Mercerów i nie tylko
Wiele kwestii w temacie rodziny Mercerów pozostaje wielką tajemnicą, ale wiele brudnych spraw wychodzi na jaw. Parę naprawdę mną wstrząsnęło. Jeszcze ta cała sprawa z matką Emmy i Sutton. Porzuciła je bo nie miał pieniędzy? Nie chciała ich? Wstydziła się? Nie. Powód jest zupełnie inny, a biedna Emma go odkryła. Dalej nie wiadomo, kto jest mordercą, ale nie tylko rodzina Mercerów ma swoje za uszami. Czy ktoś dokładnie przyglądał się rodzinie Landry? Na właśnie.

Nowa uczennica, nowe zagrożenie?
Od czasu przeczytania "Rywalek" mam uprzedzenia do osób o imieniu Celeste, dlatego od początku nie ufałam tej nowej. Po za tym była trochę nawiedzona. Wydawała się wiedzieć, kim jest naprawdę Emma. Jeśli chodzi o dziwnych bohaterów - Nisha. Nigdy się nie spodziewałam tego, co się stanie. Nisha w klubie Gry w Kłamstwa? Jakoś tego nie widziałam. Nisha i Sutton - najlepsze przyjaciółki? Tego tez nie widziałam. Uwielbiam Nishę, ale ona i Sutton wyraźnie się...

Muniette | 2018-10-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 28 października 2018

Co jeśli.... Co gdy... Kto właściwie... Dlaczego?
Coraz więcej pytań.
I coraz mniej odpowiedzi.
Chaos w głowie Emmy przybiera na sile.
I nic nie jest w stanie przygotować jej na wizytę biologicznej matki w Tuscon.

Emma nadal udaje Sutton. I pomimo mijającego czasu, zwiększenia zasięgu poszukiwań i wielu uporczywych prób odkrycia prawdy, nadal tkwi w mroku, nie mogąc odkryć prawdy. Wydawać by się mogło, że pojawienie się Becky będzie długo oczekiwanym przełomem, ale czy na pewno?

Przy książkach z tej serii nie sposób się nudzić. Idealna pozycja dla wszystkich łaknących rozrywki i mnóstwa adrenaliny.

A końcówka tej części dosłownie wbija w fotel!

Mam tylko nadzieję, że osoba, którą podejrzewam o bycie mordercą (a której zupełnie nie podejrzewa Emma nie okaże się zła).