Uwiedzenia

Wydawnictwo: Czytelnik
Verführungen
830702983X

Marlene Streeruwitz, urodzona w Baden pod Wiedniem, jest autorką sztuk teatralnych, słuchowisk i powieści, za które otrzymała wiele prestiżowych nagród, m. in. austriacką nagrodę państwową w dziedzinie literatury.Debiut literacki Marlene Streeruwitz. Bohaterką książki jest młoda kobieta, która samotnie wychowuje dwie córki. Mimo absorbującej pracy i kłopotów dnia codziennego nie chce całkowicie zrezygnować z własnych potrzeb, których zaspokojenie znalazłaby u boku opiekuńczego, atrakcyjnego mężczyzny. Wielkim atutem tej opowieści jest sposób prowadzenia narracji, dzięki któremu opisane wydarzenia, przepuszczone przez filtr świadomości, odczuć i nastrojów bohaterki, pozwalają czytelnikowi wniknąć w świat jej doznań i zrozumieć go.

Tajemnica | 2010-10-13
Przeczytana: 12 października 2010

Na początku chciałam zrezygnować, przede wszystkim z powodu równoważnikowych, krótkich zdań - w takiej formie jest napisana cała książka, męczące bardzo i zlewająca się mała czcionka, po prostu koszmar dla oczu. Po parenastu stronach zdania zaczęły mi mniej przeszkadzać i zaczęłam żyć sobie w Wiedniu jako matka 2 dzieci, borykająca się z codziennymi problemami, pozornie banalnymi, do tego ześwirowana przyjaciółka i bolący brak zrozumienia i akceptacji. Nie mniej jednak Kobieta brnie przez swoja codzienność przy tym wszystkim szukając jeszcze gdzieś tam po drodze resztek samej siebie i własnego szczęścia, poznając rożnych facetów z różnym skutkiem.
Ciężka ze względu na formę w jakiej jest napisana, pozornie banalny temat a jednak warto, ot tak po prostu, żeby przekonać się, że Kobieta jest silna :)

Sija | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016