Partygirl

Wydawnictwo: Czytelnik

Druga na polskim rynku wydawniczym książka Marlene Streeruwitz, austriackiej pisarki średniego pokolenia. Tym razem autorka Uwiedzenia odwołała się do znanego literackiego wzorca opowiadania Edgara Allana Poe Zagłada domu Usherów by, poddawszy je misternej trawestacji, opowiedzieć nam całkowicie współczesną historię Austriaczki Madeline Ascher, jej brata Rodericka, a także najbliższej rodziny tych dwojga połączonych zakazanym uczuciem, uwikłanych w familijną tragedię, nieszczęsnych tułaczy, których upadek dokonuje się ostatecznie w Ameryce, przystani tak wielu wygnańców.

Na półkach: Przeczytane, Austriacka

lektura niełatwa i miejscami dość nieprzyjemna, pisana specyficznym językiem. Może być źródłem silnych przeżyć, głęboko zapada w pamięć.

Jamajka | 2015-06-25
Na półkach: Austria, Przeczytane, Posiadam