Jak zdrowo i pięknie żyć czyli ekoporadnik

Okładka książki Jak zdrowo i pięknie żyć czyli ekoporadnik Kinga Rusin
Okładka książki Jak zdrowo i pięknie żyć czyli ekoporadnik
Kinga Rusin Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
poradniki
Burda Publishing Polska
2016-09-26
2016-09-26
ekologia odzywianie zdrowie natura diety

Okładka książki Co z tym życiem ? Małgorzata Ohme, Kinga Rusin
Co z tym życiem ? Małgorzata Ohme, Ki...

Poradnik wart jest tego żeby mieć go na swojej domowej półce.

Poradnik wart jest tego żeby mieć go na swojej domowej półce.

Mam bardzo mieszane odczucia po przeczytaniu tego poradnika. Nie przepadam za poradnikami- ten dostałam w prezencie więc przeczytałam od deski do deski. Niektóre aspekty poruszane w książce są ważne i opisane w praktyczny sposób, jednak w dalszym ciągu jest to książka napisana przez "gwiazdę" czyli przeciętnego zjadacza chleba- jak ja, nie stać na to aby wprowadzić w życie większości pomysłów Pani Kingi (dochodzi do tego jeszcze brak czasu),co nie zmienia faktu, że na miarę swoich możliwości można żyć eko. Zupełnie jak z radami słynnej trenerki Ani L.- są to osoby zamożne które mogą sobie pozwolić na wiele rzeczy i chyba do takiego grona odbiorców kierowane są takie porady. W książce podobają mi się fajne pomysły na maseczki i forma jej wydania (chociaż jest wyjątkowo chaotyczna).

Natura jest wspaniała, ale niestety czlowiek musial przekombinowac i wymieszac ja czy nawet zastąpic chemią.Uwazam, ze nie powinno byc w sklepach podzialow na zywnosc "normalna" cztytaj sztuczna i bio, eko. Wszystko powinno byc naturalne.Da sie ? Oczywiscie.Tak powinnismy sie odzywiac, a nie jakimis ulepszaczami.No i najwazniejsze niestety te bio sa drogie wiec same checi do zdrowego odzywiania nie wystarczą.

Muszę przyznać, że książkę zaskakująco przyjemnie się czyta, ze względu na język jakim została napisana. Pani Kinga w przystępny sposób, po prostu opowiada o ważnych dla Niej aspektach życia codziennego o tym dlaczego i w jaki sposób uczyniła swoje życie bardziej ekologicznym.
Szczególnie przypadł mi do gustu pierwszy rozdział, opisujący dlaczego zdaniem Pani Kingi tak ważne w dzisiejszych czasach jest poszanowanie przyrody i życie w zgodzie z naturą, że ekologia to nie powinny być tylko puste hasła a realne działania. Jeżeli chodzi o pozostałą zawartość książki to muszę przyznać, że nie zrobiła na mnie większego wrażenia, gdyż nie są to dla mnie nowe treści. Pomimo to duży plus za przepisy, kulinarnych i kosmetycznych inspiracji nigdy dość :)
Po pełną recepcję książki zapraszam na bloga

Moim zdaniem książka jest bardzo chaotyczna, na pewno można tam znaleźć wiele ciekawych przepisów na zdrowe dania lub kosmetyki. Niestety jak dla mnie sposób przedstawienia jest chaotyczny i trochę przeszkadza w tym, żeby czerpać z tej książki to co najważniejsze. Oprócz tego wydaje mi się, że bardzo dużo w niej powtórzeń i generalnie takie trochę masło maślane.
Od razu chcę powiedzieć, że nie jestem przeciwniczką Pani Kingi i uważam, że robi dużo dobrego, ale niestety, forma tej akurat książki mnie nie przekonuje :).

Od razu...

Jako dietetyk nie mogę ocenić tej książki wyżej niż 5/10. Zbyt wiele w niej nieścisłości czy nawet błędów merytorycznych. Na plus - świetne pomysły na domowe maseczki i fajne przepisy na różne dania.

Dużo przydatnych informacji o ekologicznym i zdrowym stylu życia. Spodoba się fanom zdrowego odżywiania oraz miłośnikom naturalnych rzeczy.

Otwiera oczy na wiele spraw. Ale niestety trzeba miec czas i pieniadze na wiele rozwiazan proponowanych przez Pania Kinge.

Rzeczywiscie mleko - maslo - maslane, i chaotyczna, i nic nowego. ALE za to pierwszy rozdzial o przyzwoitym ekologicznym zachowaniu bardzo wazny.

Przejrzalam u kolezanki. Slabe zdjecia. Tresc taka sobie.

Przejrzalam u kolezanki. Slabe zdjecia. Tresc taka sobie.

• Poradniki
  • Zdrowie
  • Ekologia
  • Polskie
  • Biblioteka publiczna

Dodaj cytat z książki Jak zdrowo i pięknie żyć czyli ekoporadnik