Jak zdrowo i pięknie żyć czyli ekoporadnik

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
ekologia, odzywianie, zdrowie, natura, diety
poradniki
Poetyka

Kochani! Przez kilka ostatnich lat przekopałam się przez setki artykułów, raportów, badań i wywiadów, żeby się dowiedzieć, jak żyć zdrowo, zachować dobry wygląd, mieć świetne samopoczucie i niespożytą energię. Wnioski dla siebie już wyciągnęłam. Przetestowałam przepisy, stworzyłam własne kosmetyki i zastosowałam dobre rady. Rezultat? Nigdy nie czułam się w swoim ciele lepiej! Ale najważniejsze...

Kochani!
Przez kilka ostatnich lat przekopałam się przez setki artykułów, raportów, badań i wywiadów, żeby się dowiedzieć, jak żyć zdrowo, zachować dobry wygląd, mieć świetne samopoczucie i niespożytą energię. Wnioski dla siebie już wyciągnęłam. Przetestowałam przepisy, stworzyłam własne kosmetyki i zastosowałam dobre rady. Rezultat? Nigdy nie czułam się w swoim ciele lepiej! Ale najważniejsze jest to, że nauczyłam się dokonywać świadomych wyborów. I do tego samego zachęcam was. Mam nadzieję, że ta książka wam w tym pomoże. Po to ją napisałam. Miłej lektury!
Kinga Rusin
W książce Kingi Rusin znajdziesz:
przepisy na domowe kosmetyki, rady, jak czerpać z darów natury, sekrety jej zdrowej kuchni, sprawdzone i smaczne przepisy, informacje o diecie i ćwiczeniach, ściągawkę, która przyda się w drogerii.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: własne

Poetyka | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Według mnie, najciekawszy w tej książce, jest rozdział o ekologii. Myślę, że nigdy dość przypominania o tym, że to co robimy i wybieramy w codziennym życiu, ma wpływ na przyszłe pokolenia.
Kolejne dwie części dotyczące odżywiania i kosmetyki, były dla mnie znane z innych źródeł, ale z pewnością znajdą swoje zwolenniczki.
Dużym plusem książki są przepiękne zdjęcia pani Kingi, które mogą być inspiracją do zmian i pięknego życia.

utada | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Książkę zakupiłam pod wpływem impulsu, otworzyłam, zobaczyłam informacje o czystku i... pobiegłam do kasy.
Przeczytałam całą, od deski do deski. Mam zgryz. Z jednej strony autorka porusza na prawdę ważne tematy, z drugiej jest cała lista punktów, z którymi się nie zgadzam. Może jeszcze nie dorosłam do tego, aby być eko? ;-)
Polecam wszystkim, którzy chcą się sprawdzić w tej materii.

Kinga Kulig | 2016-12-28
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Już sam tytuł poradnika, czyli „Jak zdrowo i pięknie żyć”, podpowiada, jakie kwestie zostaną poruszone przez autorkę książki.

Owy poradnik podzielony jest na pięć części, które prawdę powiedziawszy są blisko ze sobą powiązane. Pierwszy rozdział opowiada o początkach, o tym, w jaki sposób warto przygotować się do nowej wędrówki. Zmiana nawyków, stylu życia nie przychodzi ot tak, łatwo i przyjemnie, a przede wszystkim, bez konsekwencji i ewentualnych skutków ubocznych, jakich dostarcza nam nasz własny organizm. Istotne jest to, aby do zmiany podejść świadomie oraz zdroworozsądkowo, a na pewno nie kierować się panującą modą. Druga część jest najbardziej rozbudowana, bowiem Kinga Rusin przechodzi do omówienia pierwszych kroków, jakie stawia się w stronę ku zmianom na lepsze. Gdzie można i w jaki sposób to rozpocząć? Przede wszystkim, raz, od zrozumienia, na czym polega zdrowe odżywianie się, jakie warto przygotowywać i popijać soki i koktajle.

Między praktycznymi, ale bardzo...

go0osia | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

Moim zdaniem książka jest bardzo chaotyczna, na pewno można tam znaleźć wiele ciekawych przepisów na zdrowe dania lub kosmetyki. Niestety jak dla mnie sposób przedstawienia jest chaotyczny i trochę przeszkadza w tym, żeby czerpać z tej książki to co najważniejsze. Oprócz tego wydaje mi się, że bardzo dużo w niej powtórzeń i generalnie takie trochę masło maślane.
Od razu chcę powiedzieć, że nie jestem przeciwniczką Pani Kingi i uważam, że robi dużo dobrego, ale niestety, forma tej akurat książki mnie nie przekonuje :).

Paweł J | 2017-05-07

Dużo przydatnych informacji o ekologicznym i zdrowym stylu życia. Spodoba się fanom zdrowego odżywiania oraz miłośnikom naturalnych rzeczy.

Marta | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Jako dietetyk nie mogę ocenić tej książki wyżej niż 5/10. Zbyt wiele w niej nieścisłości czy nawet błędów merytorycznych. Na plus - świetne pomysły na domowe maseczki i fajne przepisy na różne dania.

ewelina zdaniewicz | 2017-10-11
kopczynskidawid | 2017-09-17