Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Znak
The More Of Less. Finding the Life You Want Under Everything You Own
poradniki
Scythe Stoirm

"Myślcie o waszych marzeniach podczas lektury tej książki, bo właśnie o tym ona jest. Nie mówi tylko o posiadaniu mniej. Mówi o wspanialszym życiu" (fragment książki) Joshua Becker to mąż, ojciec i pastor. Zmienił swoje życie po przypadkowej rozmowie z sąsiadką o domowych porządkach. Odkrył, że drogą do prawdziwego szczęścia jest minimalizm dla rodziny. Porządkuje on nie tylko przestrzeń, ale...

(fragment książki)

Joshua Becker to mąż, ojciec i pastor. Zmienił swoje życie po przypadkowej rozmowie z sąsiadką o domowych porządkach. Odkrył, że drogą do prawdziwego szczęścia jest minimalizm dla rodziny. Porządkuje on nie tylko przestrzeń, ale i relacje.

Najważniejszym minimalistą dla Beckera był Jezus, od którego autor nauczył się, że piękno minimalizmu nie polega na rezygnacji z rzeczy, ale na gruntownej zmianie myślenia.

Ta książka to antidotum na błędne koło zakupów, stres, brak czasu i nadmiar rzeczy. Dzięki niej zrozumiesz, że mniej to: więcej czasu i energii, więcej pieniędzy, więcej wolności, więcej hojności i lepszy przykład dla dzieci.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,77834,Im-mniej-tym-wiecej

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,77834,Im-mniej-tym-wiecej

Przemysław Garczyński :: 3telnik.pl » Potrójna przyjemność z czytania

* * * * * * * * * *

Książek o minimalizmie powstało chyba co najmniej tyle, co o bardzo modnym ostatnimi czasy hygge. Pisała o nim Dominique Loreau, pisał znany zapewne wielu z Was Leo Babauta, a niedawno na rynku pojawiła się książka „Im mniej, tym więcej” Joshuy Beckera. Czym różni się ona od poprzednich tytułów o tej tematyce?

Co się od razu rzuca w oczy to nieco bardziej religijne podejście. Z jednej strony Becker to pastor, wiec nie powinno to nikogo jakoś szczególnie dziwić – wszak powinien mówić o swoich doświadczeniach z minimalizmem, to i o religii musi jakkolwiek napomknąć. Z drugiej jednak strony zaskakuje… „świeckość” tej pozycji. Możesz być zatwardziałym ateistą bądź wyznawcą zupełnie innej religii, a i tak powinieneś w książce znaleźć coś dla siebie i odebrać ją neutralnie pod względem wyznaniowym.

Joshua Becker przedstawia wiele porad i przydatnych sugestii dla osób, które zaczynają przygodę z...

Lexie | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Mam wrażenie, że książka nie jest przeznaczona dla mnie. Bardziej do amerykańskiej klasy średniej posiadającej duży dom, dwa samochody i ogólnie do ludzi dość zamożnych. Rozumiem, że autor najbardziej skupia się na takiej grupie, bo z niej pochodzi, ale przez to jego rady nie zawsze do mnie przemawiają. Mam też wrażenie, że autor czasem się powtarza, w związku z czym książka mogłaby być krótsza.
Ogólnie podoba mi się to, że łączy minimalizm ze słowem bożym i daje ciekawe rady. Nie trzeba od razu stawać się hardcorowym minimalistą, wystarczy trochę pozmieniać w swoim życiu i przeanalizować swoją hierarchię wartości. Na pewno wezmę niektóre z jego porad do serca.
Myślę, że jest to pozycja, z którą warto się zapoznać. Jest napisana lekkim i przystępnym językiem, chociaż tak jak pisałam wcześniej, myślę, że jest bardziej skierowana do osób po trzydziestce. Z kredytem, samochodem i domem/mieszkaniem.

Paweł | 2017-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 lipca 2017

Pod pewnym względem już nie obce mi było pojęcie minimalizmu i w pewnych sprawach pewne małe kroczki poczyniłem. Kupiłem w sumie tę pozycję by poczytać i dowiedzieć się więcej, jakoś może bardziej się zainspirować. No i na pewno nie zawiodłem się. Autor lekko i przyjemnie omawia minimalizm, czym może się stać a czym nie powinien być, jakie są jego zalety i do czego może prowadzić. Piękne jest także to, że łączy także wiarę z tym nurtem co dla mnie jest niezwykle ważne. Cieszę się, że mam tę pozycję bo już wywołuje zainteresowanie w moim kręgu przyjaciół i znajomych co jest niezwykle budujące :) Polecam, naprawdę z lektury tej książki może wyjść duże i piękne dobro!

kultur-alnie | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, Inspiracje, 2017
Przeczytana: 07 maja 2017

Coraz częściej czuję, że IM MNIEJ, TYM WIĘCEJ.
Książka pięknie komponuje się z niedawno obejrzanym filmem Minimalism. A Documentary About The Important Things, w którym Joshua Becker też się pojawia.
Autor książki niczego nie narzuca, opowiada o minimalizowaniu własnych potrzeb, o doświadczeniach przyjaciół. Nie wpada w skrajności. Mnie takie podejście pasuje.

Lisek | 2017-10-22

Był pastorem, jest światowej sławy blogerem. Ma umiejętności przemawiania do tłumu. I ma coś do powiedzenia.
Książka Joshua Beckera jest niesamowicie ciepła, bo nie wiem jak inaczej można to określić. Zmotywowała mnie do kolejnego podejścia do posiadanych "dóbr" z jej cudownym pytaniem - KIEDY OSTATNI RAZ MIAŁEŚ TO W RĘKU?
Żadnego gadania o emocjach wobec sukienek, czy wibracji wazonu. Autor jest konkretny, ale przy tym i jakby obok, bije z niego dobro i szlachetność. To właśnie sprawia, że książka choć niby o minimalizmie, nie jest kolejnym płytkim poradnikiem "Jak odgracić dom". Autor opowiada nam o radości, jaka może płynąć z wolontariatu i działalności charytatywnej. Z dawania siebie innym. O tym, że szczęściem należy się dzielić. Nie jest też nachalna religijnie. Spokojnie pozycja dla ateisty :)

mary1984 | 2017-08-03
Przeczytana: 31 lipca 2017

Spodziewałam się dużo więcej po tej książce. Mam za sobą już kilka angielskich pozycji o minimalizie, w których znalazłam kilka ciekawych wskazówek jak odgracić dom. Z książki p. Beckera nie dowiedziałam się niczego nowego. Nie podał żadnych nowych wskazówek jak pozbyć się nadmiaru rzeczy z domu by jak najmniej bolało.
Ta książka nie jest całkowicie zła, autor pokazuje jak minimalizm wpływa na człowieka, jego zachowanie, spokój ducha, relacje z najbliższymi. To dobra pozycja dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z minimalistycznym stylem życia. Dla bardziej "doświadczonego" minimalisty ta pozycja to raczej lektura dodatkowa, uzupełniająca...

Kawika | 2017-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Hmm,powiem krótko: zabiorę się ostro za wyrzucanie, oddawanie, porządkowanie rzeczy w domu i będę obmyślała, jak zarządzać swoim czasem.

lolipop13 | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Książka Joshua Beckera to nie pierwsza moja lektura dotycząca minimalizmu, stąd moje oczekiwania nie były zbyt wysokie, bo cóż nowego można jeszcze w tym temacie dodać? „Im mniej tym więcej” może być wartościową lekturą zwłaszcza dla początkujących minimalistów, ale i co, którzy są w trakcie upraszczania bądź uprzątnęli już swoje materialne otoczenie, bo autor skupia się na duchowym aspekcie tej filozofii życia. Co nowego znalazłam w tej książce? Przede wszystkim mocny nacisk położony jest to na społeczny wymiar życia ludzi i autor podkreśla, że minimalizm nie powinien być nadrzędnym celem naszego życia, ale sposobem, by żyć pełniej, prawdziwiej, mając czas dla najbliższych i na spełnianie swoich marzeń. Becker skupia się na duchowym rozwoju, jaki daje minimalizm. Autor zauważa, że jeżeli nasze stosunki z rzeczami są uporządkowane i na właściwym miejscu, wtedy możemy zyskać więcej czasu na kontemplacje i zrozumienie, jakie są najistotniejsze dla nas wartości, cele, marzenia....

Michelle | 2017-09-14
Przeczytana: 10 września 2017

Pierwsza książka o minimalizmie która dla mnie w sposób przekonujący prezentuje powody dla których warto podjąć wysiłek pozbycia się zbyt wielu rzeczy z życia i szaf. Bardzo cenne jest dla mnie to, że nie tylko pokazane zostają propozycje na to dlaczego warto pozbyć się rzeczy ale co wstawić w pustkę która po nich pozostanie. Nie chodzi tu w sumie tylko o rzeczy materialne, ale znalezienie siebie i swego celu po wygrzebaniu się spod sterty gratów w których toną nasze mieszkania :)

Iwona_C_ | 2017-07-06

Książka jest napisana prostym i przystępnym językiem. Czyta się ją bardzo przyjemnie. To, co próbuje nam przekazać Joshua Becker, dzięki takiej formie, przekonuje mnie. Jednocześnie mam świadomość tego, że na ten moment nie jestem w stanie podjąć wyzwania pełnego „przejścia” na minimalizm, ale wiem, że jeszcze nie raz powrócę do tej książki, gdyż płynie z niej bardzo pozytywna energia.