Im mniej, tym więcej

Wydawnictwo: Znak
The More Of Less. Finding the Life You Want Under Everything You Own
poradniki
Like_a_Storm

"Myślcie o waszych marzeniach podczas lektury tej książki, bo właśnie o tym ona jest. Nie mówi tylko o posiadaniu mniej. Mówi o wspanialszym życiu" (fragment książki) Joshua Becker to mąż, ojciec i pastor. Zmienił swoje życie po przypadkowej rozmowie z sąsiadką o domowych porządkach. Odkrył, że drogą do prawdziwego szczęścia jest minimalizm dla rodziny. Porządkuje on nie tylko przestrzeń, ale...

(fragment książki)

Joshua Becker to mąż, ojciec i pastor. Zmienił swoje życie po przypadkowej rozmowie z sąsiadką o domowych porządkach. Odkrył, że drogą do prawdziwego szczęścia jest minimalizm dla rodziny. Porządkuje on nie tylko przestrzeń, ale i relacje.

Najważniejszym minimalistą dla Beckera był Jezus, od którego autor nauczył się, że piękno minimalizmu nie polega na rezygnacji z rzeczy, ale na gruntownej zmianie myślenia.

Ta książka to antidotum na błędne koło zakupów, stres, brak czasu i nadmiar rzeczy. Dzięki niej zrozumiesz, że mniej to: więcej czasu i energii, więcej pieniędzy, więcej wolności, więcej hojności i lepszy przykład dla dzieci.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,77834,Im-mniej-tym-wiecej

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,77834,Im-mniej-tym-wiecej

Przemysław Garczyński :: 3telnik.pl » Potrójna przyjemność z czytania

* * * * * * * * * *

Książek o minimalizmie powstało chyba co najmniej tyle, co o bardzo modnym ostatnimi czasy hygge. Pisała o nim Dominique Loreau, pisał znany zapewne wielu z Was Leo Babauta, a niedawno na rynku pojawiła się książka „Im mniej, tym więcej” Joshuy Beckera. Czym różni się ona od poprzednich tytułów o tej tematyce?

Co się od razu rzuca w oczy to nieco bardziej religijne podejście. Z jednej strony Becker to pastor, wiec nie powinno to nikogo jakoś szczególnie dziwić – wszak powinien mówić o swoich doświadczeniach z minimalizmem, to i o religii musi jakkolwiek napomknąć. Z drugiej jednak strony zaskakuje… „świeckość” tej pozycji. Możesz być zatwardziałym ateistą bądź wyznawcą zupełnie innej religii, a i tak powinieneś w książce znaleźć coś dla siebie i odebrać ją neutralnie pod względem wyznaniowym.

Joshua Becker przedstawia wiele porad i przydatnych sugestii dla osób, które zaczynają przygodę z...

Lexie | 2017-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Mam wrażenie, że książka nie jest przeznaczona do mnie. Bardziej do amerykańskiej klasy średniej posiadającej duży dom, dwa samochody i ogólnie do ludzi dość zamożnych. Rozumiem, że autor najbardziej skupia się na takiej grupie, bo z niej pochodzi, ale przez to jego rady nie zawsze do mnie przemawiają. Mam też wrażenie, że autor czasem się powtarza, w związku z czym książka mogłaby być krótsza.
Ogólnie podoba mi się to, że łączy minimalizm ze słowem bożym i daje ciekawe rady. Nie trzeba od razy stawać się hardcorowym minimalistą, wystarczy trochę pozmieniać w swoim życiu i przeanalizować swoją hierarchię wartości. Na pewno wezmę niektóre z jego porad do serca.
Myślę, że jest to pozycja, z którą warto się zapoznać. Jest napisana lekkim i przystępnym językiem, chociaż tak jak pisałam wcześniej, myślę, że jest bardziej skierowana do osób po trzydziestce. Z kredytem, samochodem i domem/mieszkaniem.

Paweł | 2017-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 lipca 2017

Pod pewnym względem już nie obce mi było pojęcie minimalizmu i w pewnych sprawach pewne małe kroczki poczyniłem. Kupiłem w sumie tę pozycję by poczytać i dowiedzieć się więcej, jakoś może bardziej się zainspirować. No i na pewno nie zawiodłem się. Autor lekko i przyjemnie omawia minimalizm, czym może się stać a czym nie powinien być, jakie są jego zalety i do czego może prowadzić. Piękne jest także to, że łączy także wiarę z tym nurtem co dla mnie jest niezwykle ważne. Cieszę się, że mam tę pozycję bo już wywołuje zainteresowanie w moim kręgu przyjaciół i znajomych co jest niezwykle budujące :) Polecam, naprawdę z lektury tej książki może wyjść duże i piękne dobro!

kultur-alnie | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, Inspiracje, 2017
Przeczytana: 07 maja 2017

Coraz częściej czuję, że IM MNIEJ, TYM WIĘCEJ.
Książka pięknie komponuje się z niedawno obejrzanym filmem Minimalism. A Documentary About The Important Things, w którym Joshua Becker też się pojawia.
Autor książki niczego nie narzuca, opowiada o minimalizowaniu własnych potrzeb, o doświadczeniach przyjaciół. Nie wpada w skrajności. Mnie takie podejście pasuje.

lolipop13 | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Książka Joshua Beckera to nie pierwsza moja lektura dotycząca minimalizmu, stąd moje oczekiwania nie były zbyt wysokie, bo cóż nowego można jeszcze w tym temacie dodać? „Im mniej tym więcej” może być wartościową lekturą zwłaszcza dla początkujących minimalistów, ale i co, którzy są w trakcie upraszczania bądź uprzątnęli już swoje materialne otoczenie, bo autor skupia się na duchowym aspekcie tej filozofii życia. Co nowego znalazłam w tej książce? Przede wszystkim mocny nacisk położony jest to na społeczny wymiar życia ludzi i autor podkreśla, że minimalizm nie powinien być nadrzędnym celem naszego życia, ale sposobem, by żyć pełniej, prawdziwiej, mając czas dla najbliższych i na spełnianie swoich marzeń. Becker skupia się na duchowym rozwoju, jaki daje minimalizm. Autor zauważa, że jeżeli nasze stosunki z rzeczami są uporządkowane i na właściwym miejscu, wtedy możemy zyskać więcej czasu na kontemplacje i zrozumienie, jakie są najistotniejsze dla nas wartości, cele, marzenia....

mary1984 | 2017-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2017, Lepsza ja, E-booki
Przeczytana: 31 lipca 2017

Spodziewałam się dużo więcej po tej książce. Mam za sobą już kilka angielskich pozycji o minimalizie, w których znalazłam kilka ciekawych wskazówek jak odgracić dom. Z książki p. Beckera nie dowiedziałam się niczego nowego. Nie podał żadnych nowych wskazówek jak pozbyć się nadmiaru rzeczy z domu by jak najmniej bolało.
Ta książka nie jest całkowicie zła, autor pokazuje jak minimalizm wpływa na człowieka, jego zachowanie, spokój ducha, relacje z najbliższymi. To dobra pozycja dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z minimalistycznym stylem życia. Dla bardziej "doświadczonego" minimalisty ta pozycja to raczej lektura dodatkowa, uzupełniająca...

Barbara J-C | 2017-05-15
Przeczytana: 03 maja 2017

Nowy tydzień, nowe wyzwania. W weekend dopadło mnie sprzątanie. Ale nie takie zwykłe. Powiedzmy (napiszmy) takie wiosenne: ubrania, papiery, inne duperelki. Książek też się już nazbierało trochę. Ale ponoć im więcej tym lepiej, ale czy zawsze? Autor książki im mniej, tym więcej twierdzi odrobinę inaczej. Jednak, czy ma rację? Czy ludzie, który mają mniej są szczęśliwsi?

Wiadomo zbieractwo maniakalne jest niezdrowe. Nie da się nic znaleźć, trudno się rozstać z każdą rzeczą. Ja zawsze uważałam, że zbieraczem nie jestem. Wiecznie oddawałam lub sprzedawałam zalegające mi rzeczy - więc chyba dobrze :) Jednak czy z nowinkami i otaczającym nas elektronicznym, elektrycznym świecie można być szczęśliwym? Czy stajemy się robotami pracującymi ile się tylko da? Sama łapię się na tym, że praca, praca i praca... Zawsze laptop bądź komputer. W domu robot kuchenny, w łazience wanna z masażem, brakuje mi toalety, która się sama sprząta i podmywa...

A może to wszystko jest nie potrzebne? Może...

Iwona_C_ | 2017-07-06

Książka jest napisana prostym i przystępnym językiem. Czyta się ją bardzo przyjemnie. To, co próbuje nam przekazać Joshua Becker, dzięki takiej formie, przekonuje mnie. Jednocześnie mam świadomość tego, że na ten moment nie jestem w stanie podjąć wyzwania pełnego „przejścia” na minimalizm, ale wiem, że jeszcze nie raz powrócę do tej książki, gdyż płynie z niej bardzo pozytywna energia.

Dawid | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Im mniej tym wiecej to dobra książka dla początkujących minimalistów napisana zgrabnym i przejrzystym językiem.
Joshua Becker odsłania przed czytelnikiem parę historii ze swojego życia jak i znajomych.
Czyta się to bardzo dobrze i te 270 stron tak naprawdę nie wiadomo gdzie umyka.

bagajaga | 2017-07-17

Niestety, rozczarowanie. Nudna i przegadana, w porównaniu do naszych polskich odpowiedników - dno.