dziewczyny,
poradniki

Życie dziewczyn we współczesnych czasach bywa skomplikowane i trudne. Co jest ważniejsze: dobry fenotyp czy genotypa Lepiej być prymuską czy dziewczyną w stylu glamoura Jeśli masz takie dylematy, sięgnij po pomocną dłoń w tym wypadku książkę Balsam dla duszy dziewczyny Catherine Lee, wydawca Discovery Girls.

źródło opisu: Rebis 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Reading_is_sexyy | 2012-05-29

Nie wiem dlaczego wiele osób pisze, że książka przeznaczona jest dla dwunasto i ptrzynasto latek. Oczywiście, są tam poruszone tematy dla dziewczynek w tym wieku, ale są też opowiadania dla starszych nastolatek. I z pewnością jest to książka, do której się wraca. Polecam!

Agueda | 2011-02-03
Przeczytana: grudzień 2009

Książkę polecam na zimowe wieczory szczególnie dziewczynom. Są to ciekawe historie nie tylko o pierwszej miłości, ale też o przyjaźni, problemach w szkole, w domu... Szybko się czyta.

ksenia | 2011-05-04
Przeczytana: 04 maja 2011

Najgorsza książka jaką w życiu przeczytałam. Wyznania nastolatek (a właściwie dzieci, które miały 11-12 lat) rodem z "Bravo girl". A komentarze typu "mam 11 lat więc już mogę umawiać się na randki" potrafiły mnie zabić. I wcale nie jestem zgorzkniałą starą panną z 20 kotami, tylko jak na razie mogę jeszcze o sobie mówić "dziewczyna".
A książka nie powinna mieć tytułu "Balsam dla duszy dziewczyny" tylko "Balsam dla duszy dziewczynki" jeżeli w ogóle można to nazwać balsamem. Nie polecam. Czyta się co prawda całkiem szybko, ale każda minuta z tą książką jest minutą straconą.

martynal11 | 2011-11-10

cudowna jedna z najlepszych jaką czytałam

Ola Nowak | 2015-02-23

Genialnie przekazana prawda o tym co w trakcie dojrzewania naprawdę ważne. Dzięki pięknym i wzruszającym opowiadaniom możemy poznać prawdę o świecie nastolatek, a także dowiedzieć się jak można sobie radzić z problemami

Olivia99 | 2014-04-16
Przeczytana: 2013 rok

Książka ta niekoniecznie przypadła mi do gustu. Kupując ją przez internet myślałam, że będzie to coś zupełnie innego. Trochę się rozczarowałam. Zawarte w niej opowiadania z prawdziwego zdarzenia owszem, niektóre były całkiem ciekawe. Szkoda, ze była to mniejsza ilość. Nie za bardzo lubię tego typu książki.

Mylengrave | 2013-02-15

Bardzo przyjemnie wspominam tę pozycję z czasów nastoletnich, śmiało można podarować książkę nawet młodszej dziewczynce, z podstawówki. Trochę śmiechu, trochę rad życiowych, na pewno nie zaszkodzi, styl całkiem przystępny.

Książka znaleziona w bibliotece, sięgnęłam po nią pod wpływem impulsu, zachęcił mnie chyba tytuł. Przeczytałam w dwa wieczory. Nad recenzją siedzę już od kilkunastu dni. Nie wiem co mam o niej napisać.

Zacznę od tego, że tytuł jest niezwykle trafny. W książce znajduje się kilkadziesiąt opowiadań dziewczyn, które mówią o sobie, zwierzają się ze swoich problemów. Ma to pomóc nastolatkom na całym świecie, miło jest dowiedzieć się, że gdzieś daleko jest dziewczyna, która przeżywa to samo co ja.

Opowiadania dzielą się na kilka części: o przyjaźni, miłości, smutku, śmierci, chorobach. Jedne są poruszające, chwytają za serce i leci nam przy nich łza, a niektóre śmieszne, infantylne i zabawne. Każdy rozdział jest opatrzony trafnym cytatem.

W książce znajdują się opowiadania - niektóre krótsze, inne dłuższe, wiersze i piosenki. Jak wcześniej wspomniałam są to prawdziwe historie (jeśli wierzyć autorom) amerykańskich dziewczynek.

Minusem książki jest niewątpliwie to, że nadaje się...

Margaret | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

Dziewczyny, bo do nas skierowano tą książkę, jeśli przeżywacie w swoim życiu ciężki okres, to ta książka jest właśnie dla Was! Wiem co mówię, bo od wczoraj sama mam taki okres. Książka potrafi rozśmieszyć do łez, wzruszyć do łez, albo powie Ci bolesną prawdę prosto w twarz. Najlepsze, że powie Ci to książka, a nie przyjaciółka, której powiesz coś czego będziesz żałować.
Czytając, poczujesz, że nie jesteś sama na całym świecie z takim czy nie innym problemem, wyprzesz z głowy zdanie "nikt mnie nie rozumie". Zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię zrozumie, może być to nawet osoba, od której tego zrozumienia się nie spodziewasz.
Mówią, że książka, to tylko słowa, mądre cytaty, które tylko wypisujemy, a tak naprawdę nie wnoszą nic do naszego życia. Gdybym powiedziała, że to się tyczy tej książki ( bo czasem faktycznie tak jest), skłamałabym. To, co znalazłam w tej książce, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Zupełnie tak, jakbym czytała o swoim życiu. Oczywiście, nie w słowo w słowo, ale...

moi-folle | 2011-07-28

Bardzo chętnie wracam do tej książki. Jest to zbiór opowiadań będących wspomnieniami dorastających dziewczyn. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Opowiadania podzielone są na kategorie których dotyczą. Tak więc znajdziemy tu wyznania o pierwszej miłości, kompleksach prawie rujnujących życie, trudach porozumienia się z rówieśnikami oraz po prostu o życiu. Te historie o zyciu najbardziej mnie poruszyły. Dużo z nich to wspomnienia dziewczyn które dowiadywały się o śmiertelnej chorobie bliskiej osoby, wyznanie dziewczyny z domu dziecka.
Nie da się powiedzieć jednoznacznie że książka jest:
a)dobra
b)średnia
c)kiepska
Każda opowieść to inna historia (czasem historia całego życia) poruszająca inny temat. Niektóre bawią, niektóre zmuszają do refleksji nad życiem. Czytając historie dziewczyn których rodzice umarli będąc przy nich, historia dziewczyny której najlepsza przyjaciółka zginęła w wypadku, nasuwa się myśl by doceniać ludzi, przedmioty, to co mamy a co jest nam drogie. Jutro możemy...