Skrzywdzona

Spiked!
978-83-7470-134-1
nastolatki, tajemnica, zniknięcie
DafNe

Debra ma szesnaście lat, właśnie z wyróżnieniem skończyła kolejną klasę i teraz ma co uczcić z koleżankami. Chociaż w tajemnicy przed ojcem, dyrektorem jej szkoły, bo to ma być impreza w nocnym klubie. Ale nie da się ukryć całej sprawy, gdy w trakcie tego szaleństwa okazuje się, że... Debra zniknęła! A niedługo później rodzice usłyszą od tajemniczej osoby, że ich cóka jest w rękach porywacza.
Tylko komu i do czego był potrzebny taki szalony pomysł? Amy Parker - koleżance zazdrosnej o przeystojnego Marca? Stefanowi - byłemu chłopakowi Lori, starszej siostry Debry, ze zwykłej zemsty? A może komuś, kto tak bardzo nienawidzi mamy Debry - redaktorki miejscowej gazety, która wykryła niejedną lokalną aferę?

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

weronikas | 2013-08-31

Nie będę się rozpisywać, ale książka jest rewelacyjna. Od początku wprowadza w stan zaciekawienia i do samego końca trzyma w napięciu. Polecam.

sujeczka | 2011-03-12
Przeczytana: 12 lipca 2009

Kiedy wypożyczałam tę książkę z biblioteki, myślałam, że to kolejna książka z serii tych z życia wziętych, zwykłych obyczajówek dla młodzieży. I tak sobie myślałam, że pewnie rewelacji nie będzie, ale można przeczytać.

Ale... nie oderwałam się od czytania, dopóki jej nie skończyłam. Książka straaaasznie mnie wciągnęła i zupełnie pochłonęła.

Do końca nie wiadomo, kto porwał Debrę, bo jest tyle osób, które miały motyw... I tyle różnych poszlak... A potem to wszystko składa się w idealną, trzymającą się kupy, całość. Choć miałam przeczucie co do osoby porywacza, to tak naprawdę nie byłam pewna, czy to ta osoba, bo autorka straaasznie mąciła. I bardzo dobrze, bo dzięki temu książka była jeszcze lepsza.

Świetne jest też to, że są wstawki z punktu widzenia porywacza - lubię coś takiego w książkach i tutaj to sprawiło, że cała sprawa była jeszcze bardziej zawikłana. No i Beth, przyjaciółka Debry, była świetna.

Naprawdę polecam!

Mała18 | 2013-08-03
Przeczytana: 30 lipca 2013

Książka opowiada o nastolatce o imieniu Debra. Jest ona dosyc popularną osobą, poniewaz jej ojciec jest nie tylko nauczycielem, ale także zastępcą dyrektora w szkole, do której ona uczęszcza, a jej matka jest redaktorka gazety, a ponieważ prasa nagłaśnia często niezbyt przyjemne sytuacje, przez to ich rodzina jest niezbyt lubiana. Debra właśnie z wyróżnieniem skończyła gimnazjum. Chcąc to uczcic urządza wraz z koleżankami imprezę, choc w tajemnicy przed nauczycielami, dyrektorem i rodzicami, poniewaz ma to byc impreza w nocnym klubie. Sprawa jednak szybko staje sie bardzo glosna, poniewaz okazuje się, że Debra zniknęła. Znajomi i rodzina podejmują poszukiwania... Czy uda się odnależ Debrę i kto stoi za porwaniem ? Żeby się tego dowiedzie, trzeba już przeczyta tą książkę, a gwarantuję, że naprawdę warto. W książce co kilka stron pojawiają się przemyślenia porywacza, książka trzyma w napięciu, ponieważ do samego końca nie wiadomo, kto tak naprawdę stoi za porwaniem. Sama czytając tą...

Ejdżita49 | 2011-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Debra jest zwykłą nastolatką, która pewnego wieczoru w tajemnicy przed wszystkimi, idzie z koleżankami na imprezę z okazji zakończenia roku szkolnego. Niestety, nie jest jej dane dobrze się bawić, ani wrócić bezpiecznie do domu...
Kto uprowadził Debrę? Jaki miał motyw? Czy dziewczyna wróci jeszcze do domu?

Ogólnie rzecz biorąc jestem mile zaskoczona, spodziewałam się (także za sprawą okładki) czegoś smętnego – mogę jednak powiedzieć, że się pomyliłam.
Do końca ciężko odgadnąć, kto jest porywaczem – autorka prezentuje mnóstwo postaci, wielokrotnie komplikuje akcję, co sprawia, że trudno cokolwiek przewidzieć
Oprócz toczącej się na bieżąco akcji, pani Glover opisuje także myśli porywacza, co pozwala bliżej go poznać, dowiedzieć się, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Dość ciekawe posunięcie.

Katarzyna | 2012-01-27
Przeczytana: 07 stycznia 2012

Wszystkim którzy wahają się czy przeczytać tą książkę z całego serca doradzam by ją przeczytać ! Jest to bardzo piękna książka ja przeczytałam ją w jeden dzień tak mnie wciągnęła ;D Jest ona genialna , czytałam ją z wielkim zaciekawieniem . I wam też polecam ♥

DafNe | 2010-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 05 kwietnia 2010

Powieść zdecydowanie lepsza od poprzedniej tej autorki ("Nie mów nikomu"). Niby przeznaczona dla gimnazjalistek (znajdują się tam niezbędne informacje dla imprezowych nastolatek, więc im szczególnie polecam), ale swą fabułą może przyciągać 20-latków :) Polecam tę powieść również fanom serii "Ulica Strachu" Roberta L. Stine'a oraz serii "Trzech Detektywów" Alfreda Hitchcocka.

Karolina99 | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Bardzo interesująca książka. Trzyma w napięciu, bo nie wiemy kto jest porywaczem. Fragmenty, kiedy TEN ZŁY jest narratorem dają świetny efekt. Historia pokazuje poważne sprawy, które wydają się nam nieznane, niemożliwe, a przecież istnieją i podobne sytuacje zdarzają się w naszym otoczeniu. Autorka kieruje się do nastolatek, które nie widzą konsekwencji wielu pochopnych decyzji. Polecam : )

Sasia_ | 2012-10-29
Przeczytana: 29 września 2010

Bardzo podobało mi się to w książce, że do końca nie wiadomo kto był porywaczem. Fabuła dość ciekawa. Myślę, że warto było ją przeczytać, choć nie była ona idealna.

Daga | 2013-08-27
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Książkę wybrałam przypadkowo i nie żałuję. Na początku może wydawać się nudna, ponieważ jest o dziewczynie która jest "idealna". Ma bardzo dobre oceny, jest ładna oraz ma rodziców na dobrych stanowiskach. Natomiast akcja książki rozkręca się od porwania dziewczyny. Do samego końca nie wiadomo kim jest porywacz .

Vicky | 2012-11-01

Niechętnie ją wypożyczyłam. Sądząc po tytule myślałam, że mam do czynienia z kolejną denną historyjką o złamanym sercu. Jednak już po pewnym czasie fabuła rozwinęła się w zupełnie innym kierunku. Książkę przeczytałam za jednym zamachem ponieważ nie sposób było ją odłożyć na później. Gorąco polecam.