Ugly Love

2014-01-01
2014-08-05
Piotr Grzegorzewski
Inne

Każdemu należy się druga szansa!

Konto usunięte
Konto usunięte

Nie wiem, czym tu się zachwycać. Mnie nudziła. Nie czułam się zaangażowana w historię i nie byłam w stanie uwierzyć w bohaterów. Szkoda

Książka jest chaotyczna z początku nie podobała mi się nie miałam ochoty jej czytać ale z każdą strona wciagala mnie ta chistoriq milosna bardzo smutna i wręcz piekna
Pojawiły się nawet łzy pod czytania
Bardzo poruszająca opowieść i piękna:")

Pojawiły się nawet łzy pod czytania
Bardzo poruszająca opowieść i piękna:")

Czasem trochę chaotycznie napisana, ale w porządku.

Czasem trochę chaotycznie napisana, ale w porządku.

Uwielbiam książki Hoover, ale ta przebiła moje oczekiwania. Zakochałam się w powieści od pierwszych stron, a każda chwila spędzona nad wszystkimi zdaniami była warta. Zakończenie powieści jak i perspektywa Miles'a niejednokrotnie spowodowała u mnie łzy.

cudowna, wzruszająca, uwielbiam ❤️🤌🏼✨

cudowna, wzruszająca, uwielbiam ❤️🤌🏼✨

Niestety do górnolotnych to ta książka nie należy. Można ją komuś opowiedzieć w mniej niż 15 sekund także niestety strata czasu.

Sięgnęłam po "Ugly love", ponieważ byłam zachwycona lekturą "Never Never". Trafiłam na książkę zupełnie przypadkiem, jeszcze zanim znalazła się w book-mediach, kiedy przeglądałam używane książki w sklepie. Kupiłam, przeczytałam (nawet dwa razy). Bardzo szybko się czyta, niewątpliwie książka jest wciągająca. Toksyczna relacja, wyniszczająca główną bohaterkę z mężczyzną, który w życiu stracił bardzo wiele. Początkowo wydawało mi się, że to piękne love story, potem zorientowałam się, że jednak ich miłość nie jest aż tak kolorowa.
Trzeba czytać tę książkę z rozwagą - nie romantyzować toksyczności tej relacji, ale mieć ją gdzieś z tyły głowy. Czy Tate naprawdę powinna była wybaczyć Milesowi? Nie mi oceniać jej wybory życiowe.
Dlaczego tylko 7/10? Opisy mi troszkę zazgrzytały - szczególnie opisy scen erotycznych. Tak jak wspominałam, jedyne doświadczenie z tą autorką miałam podczas czytania "Never Never", gdzie owe sceny nie były za bardzo rozwinięte (przyznam, że poza sekstaśmą głównych bohaterów nie pamiętam żadnej innej sceny),gdyż była to typowa młodzieżówka. Dlatego zdziwiłam się czytając "Ugly love". Czy widziałam lepsze opisy scen erotycznych? Tak. Czy widziałam gorsze? Też, niestety, tak.

"Ugly Love" to opowieść, która rozpoczyna się obiecująco, wprowadzając nas w świat sympatycznej Tate. W pierwszym dniu nowego życia, przeprowadzając się do mieszkania swojego brata, poznaje Milesa. To pierwsze spotkanie w nietypowych okolicznościach buduje nasze zaciekawienie. Niestety, z każdą kolejną stroną robi się gorzej...

Tate, mimo swojego początkowego urok, zdaje się tracić swoją siłę i niezależność, oddając się w ręce Milesa w imię niejasnych celów. Brakuje tu równowagi i wzajemności w oczekiwaniach bohaterów. Czy miłość naprawdę jest w stanie usprawiedliwić zaniedbywanie własnych potrzeb i oczekiwań? 🤷‍♀️ Miles to tajemniczy mężczyzna z przeszłością, który unika poważnych związków. Choć nie jest stereotypowym macho, jego postać, niestety, nie zdaje egzaminu pod kątem rozwoju i głębi. Mimo to Hoover stara się utrzymać tajemnicę wokół jego przeszłości, choć czytelnik łatwo domyśla się prawdy.

Colleen Hoover eksperymentuje z podwójną narracją, w której głos Tate i Milesa prowadzą opowieść. Niestety, opis relacji między Milesem a Rachel pozostawia wiele do życzenia i zdaje się być niskich lotów. Hoover stara się stworzyć wielką miłość, ale nie do końca udaje jej się to przekazać.

Relacja między głównymi bohaterami zdaje się skupiać na aspekcie fizycznym, brakuje głębszych emocji i więzi. Oczekiwania czytelników co do silniejszego związku między bohaterami pozostają niespełnione.

Mimo obiecującego początku, "Ugly Love" traci na intensywności w miarę rozwoju fabuły i staje się przewidywalna. Książka zapewne przyciągnie fanów gatunku, ale może nie do końca spełnić oczekiwania tych, którzy oczekują głębokich emocji i złożonych relacji między bohaterami.

Po więcej recenzji zapraszam na IG: czytelnik.recenzent

Tate, mimo swojego początkowego urok, zdaje...

Książka z początku mnie nie porwała, choć bardzo lubię tę autorkę. Odłożyłam ją na przeszło trzy tygodnie. Wczoraj do niej wróciłam bo nie mam w zwyczaju nie doczytać powieści do ostatniej strony :) i powiem szczerze, że akcja fajnie się rozwinęła Polecam gorąco, czasami warto dać sobie druga szansę...

Spotkała pijanego faceta na schodach i od razu się w nim zakochała? - masakra.

Spotkała pijanego faceta na schodach i od razu się w nim zakochała? - masakra.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans