Ugly Love

Ugly Love
New Adult
angielski
Annie

When Tate Collins meets airline pilot Miles Archer, she doesn't think it's love at first sight. They wouldn't even go so far as to consider themselves friends. The only thing Tate and Miles have in common is an undeniable mutual attraction. Once their desires are out in the open, they realize they have the perfect set-up. He doesn't want love, she doesn't have time for love, so that just leaves the sex. Their arrangement could be surprisingly seamless, as long as Tate can stick to the only two rules Miles has for her.

Never ask about the past.
Don't expect a future.

They think they can handle it, but realize almost immediately they can't handle it at all.

Hearts get infiltrated.
Promises get broken.
Rules get shattered.
Love gets ugly.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/19487009-ugly-love

źródło okładki: http://d28hgpri8am2if.cloudfront.net/book_images/c...»

Beatrycze | 2016-01-03
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Rewelacja przez duuuuże R!
"Maybe someday" wysoko postawiła poprzeczkę i nie sądziłam, że kolejnymi książkami uda się autorce jej dorównać, ale jakże się myliłam!
Historia Tate i Milesa w każdym calu jest dopracowana, przemyślana, porywa, smuci, wzrusza...a za każdym razem gdy patrzę na okładkę przechodzą mi ciarki po plecach! (mowa oczywiście o wersji angielskiej - rodzime wydawnictwo się nie popisało)
Z niecierpliwością czekam na ekranizację:)

wiech | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

Tyle pozytywnych opinii… też chciałabym powiedzieć coś miłego, ale nie mogę.
Przeładowana seksem… we wszystkich odsłonach.
Fabuła została zepchnięta na dalszy plan.
Sympatii do bohaterów nie poczułam.
Zwłaszcza do dziewczyny, która zgubiła szacunek do samej siebie.
Po całkiem niezłej „Maybe Someday” oczekiwałam dobrej, lub chociaż przeciętnej książki.
A to było słabe, irytujące i mdłe!
Skusiły mnie „zachwalanki”… kolejny raz :)

Aneta Wiola | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

NIEPOŻĄDANA MIŁOŚĆ
Tate zaczyna nowe życie. Wprowadza się do brata i rozpoczyna pracę jako pielęgniarka, by również dalej kształcić się w swoim zawodzie. Los kobiety diametralnie się zmienia, kiedy na swojej drodze poznaje przystojnego sąsiada Miles'a. W krótkim czasie obydwoje bardzo się do siebie zbliżają, jednak tylko jedno z nich pragnie miłości, drugie nie jest do niego zdolne.

BOHATEROWIE:
Tate - z pozoru poukładana, ładna dziewczyna. Kiedy poznaje Miles'a łamie swoje wszystkie zasady w imię zaistniałego układu. Dziewczyna jest nadwrażliwa, ciągle beczy, wszystko analizuje. "Za dużo myślisz dziewczyno!" - mam ochotę krzyknąć. Zakochana mimoza bez kręgosłupa.
Miles - przystojny, ambitny chłopak z trudną przeszłością. Od początku mówi wprost czego oczekuje od Tate. Przekonany, że nie jest zdolny do miłości rani swoich bliskich. Czasami wkurzający, jednak z tej dwójki to jego można bardziej zrozumieć.

OPINIA:
Nie polubiłam zarówno Tate jak i Miles'a. Podobała mi się historia...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytając It ends with us a następnie November 9 postawiłam książkom Hoover poprzeczkę bardzo wysoko.
Ugly Love nie tknęło jej nawet górnym rantem.
Ta historia miałaby sens, gdyby została poprowadzona w inny sposób. Jeden z naprawdę wielu sposobów, a byłoby sto razy lepiej.

Tate ciężko polubić, to bohaterka miągwa. Mówi że jest asertywna, że się szanuje. A guzik prawda. Pakuje się w coś co spowoduje że tylko pogrąży siebie i znienawidzi.
Miles już siebie nienawidzi i stara się unikać kobiet. W zasadzie nie wiem czemu leci na Tate i przez to oboje cierpią.

Ale Milesa to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Jest on chyba najsensowniejszą postacią w tej książce, pomijając Kapitana.
Ale i tak, nie lubię ani jego ani jego książkowej partnerki. Są zbyt... po prostu zbyt.

Jego przeszłość - kurrrrrrde. Zakazana miłość bo rodzeństwo przyrodnie? Nie ma więzów krwi więc jaka do jasnej anielki zakazana miłość?
Nie są rodziną, mogą być razem, to że ich rodzice też są nie ma znaczenia. Poznają...

Mała-Mi | 2017-03-20
Przeczytana: 25 marca 2017

Czytając "Ugly love" miałam wrażenie, że wszystko to już było.

Kolejna trudna miłość. Kolejny niedostępny facet z mroczną przeszłością i kolejna zakochana w nim do granic możliwości kobieta, która wierzy, że to właśnie ona go zmieni i właśnie przed nią ON się otworzy.

Czasami wydaje mi się, że pewne schematy i fabuły się powtarzają, zmienia się tylko powód "mroczności" danego bohatera płci męskiej.

W "Ugly love" powód zamknięcia się w sobie głównego bohatera jest poważny. I to on ratuje te książkę. Demony przeszłości które ścigają Milesa są filarem tej fabuły i ratują ją przed katastrofą.

Aczkolwiek temat został potraktowany zbyt ogólnie. To mógłby być naprawdę kawał dobrej powieści gdyby autorka zamiast na opisach seksualnych uniesień bardziej skupiła się na emocjach bohaterów. Gdzie opis uczuć Rachel? Gdzie opis uczuć Milesa? Przez te zachwiane proporcje książka została spłycona.
A szkoda, bo potencjał był. I to duży.

"Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa –...

kryminalnakuchnia | 2016-11-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, New Adult

Zastanawiam się czy jest jeszcze ktoś wśród czytelników, kto nigdy nie czytał książek Coleen Hoover, albo ktoś, komu to nazwisko nic nie mówi.

Zastanawiam się również, czy jest coś, czego nikt jeszcze nie napisał o "Ugly love", bo przecież to, że jest kapitalna wszyscy już wiedzą.

Autorka tym razem postawiła na dwutorowość akcji, co moim zdaniem wyszło zdecydowanie na plus.
Z jednej strony mamy opis tego co dzieje się na chwilę obecną, z drugiej zaś historię głównego bohatera.

Ta książka, jak wszystkie pisane przez Hoover łapie za serce.

Ta książka wciągnie cię do granic.

Ta Książka jest fenomenalna!!!!

Arlette | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

"Przez dłuższą chwilę patrzy mi prosto w oczy.
- Nie pytaj mnie o przeszłość - mówi pewnym siebie głosem. - I nie licz na przyszłość."
Takie oto dwie zasady przedstawia Miles, kiedy zawierają z Tate układ. Tylko seks, żadnego emocjonalnego angażowania. On nosi zbyt wielki ciężar na swych barkach. Nie chce nikogo pokochać. Nikogo do siebie nie dopuścił od sześciu lat. Czy łączące ich pożądanie może przerodzić się w coś więcej? Jaki dramat zdarzył się w życiu Milesa?

W tej książce jest wszystko to, co najlepiej potrafi przedstawić Colleen Hoover...chemię między bohaterami, seks, miłość, tragedię z przeszłości, która rzutuje na obecne życie bohaterów.
Zaczynając byłam trochę zażenowana niektórymi tekstami, na szczęście nie było ich wiele, bohaterowie trochę się ogarnęli i czytało mi się bardzo szybko i gładko.
Rozdziały przeplatają się ze sobą. Mamy tutaj teraźniejszość, w której narratorką jest Tate oraz napisane całkiem odmiennym stylem fragmenty, w których Miles ma 18 lat. Przez...

Katarzyna | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Teraz okładka jak i tytuł nabierają nowego znaczenia.
Historia Miles'a.. nie spodziewałam się takiego zakończenia wątku, wiadomo było, że coś się stało, ale że aż taka tragedia go dotknęła. Nie życzę nikomu takiej sytuacji, nawet najgorszemu wrogowi. Nikt nie zasługuje, by cierpieć aż 6 lat.
Tate... zawiera układ z Miles'em, seks bez zobowiązań, brak pytań o przeszłość i przyszłość. Nic, czysty seks. Ale Tate czuje i chce uzdrowić Miles'a chociaż on tego nie chce. Także sytuacja naszej bohaterki jest trudna, zakochana daje się ranić, chce, by Miles wreszcie zrozumiał, że nie można żyć bez miłości.
Długa droga przed nimi.
Bardzo polubiłam Cap'a. Też chciałabym mieć takiego przyjaciela! Cudowny dziadek!
Świetnie mi się czytało! Polecam fanom twórczości Colleen!

Anna | 2017-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Podekscytowana sięgnęłam po powieść „Ugly Love Colleen Hoover. Wcześniej przeczytałam kilka książek tej autorki i każdą byłam oczarowana. „Ugly Love” to tytuł sklasyfikowany jako literatura dla starszej młodzieży. W związku z tym trochę się obawiałam czy tym razem książka mnie zainteresuje. Już od dawna nie znajduję się w tej grupie wiekowej. Zresztą nawet jak byłam dzieckiem chętniej sięgałam po książki dla dorosłych niż dla młodzieży.
Przyznaję, że powieść „Ugly Love” mnie nie rozczarowała, chociaż zaskoczyła. Dużo scen erotycznych, ale pięknie opisanych. Bez cienia wulgaryzmu. Główni bohaterowie intrygujący. Zwłaszcza Miles skrywający tajemnicę, której czytelnik od początku jest świadomy. Ciekawy. Nie powiem, żeby mi się podobało jego zachowanie . Miałam jednak pewność, że ten chłopak został brutalnie skrzywdzony przez życie. Nie mogłam się doczekać, kiedy się dowiem dlaczego tak się zachowuje wobec Tate do której wyrywa się jego serce. Bo, że tak się dzieje nie miałam...

magpie101 | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Cudowna
Piekna
Znakomita
Jest to najlepsza ksiazka tej autorki jaka do tej pory przeczytalam, Miles mimo otaczajacego go lodu i braku zdolnosci do milosci od poczatku mnie zauroczyl. Mial dwie zasady w stosunku do Tate (nie pytaj o przeszlosc i nie oczekuj przyszlosci ze mna), a ona przyjmowala tyle ile jej dawal zakochujac sie w nim, a jednoczesnie wiedzac, ze on nie jest zdolny do milosci.
Ksiazka wzrusza, a czytajac ja czulam jego rozpacz i jej smutek, wspaniale opisane sa emocje wszystkich bohaterow, polecam przeczytac!