Mimo naszych kłamstw

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Cykl: Mimo moich win (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
Thief
Piotr Grzegorzewski
Ag2S

Wiesz dobrze, że nie da się żyć bez ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, tak samo jak nie da się żyć bez patrzenia za siebie. Zawsze będziesz wspominał, zawsze będziesz rozpamiętywał. Wielka miłość, która odeszła… Pamiętasz jeszcze, co czułeś, gdy znikała? Ja czuję to cały czas. Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się...

Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się wydarzyć! Ile razy wypowiadałeś w myślach to zdanie? Nawet raz to za dużo. Dla mnie te słowa to już niemal modlitwa.

Chcesz mojej rady? Zastanów się głęboko, zanim zaczniesz okłamywać ukochaną osobę, bo pewnego dnia rozejrzysz się dookoła i zobaczysz jedynie zgliszcza – ruiny życia, które chciałeś mieć, tragedie osób, które darzyłeś uczuciem, zniszczonego siebie.
Nie, nie zostawię tak tego. Mimo naszych kłamstw tym razem postawię wszystko na jedną kartę. Przecież ona mnie potrzebuje…
C.
Mimo naszych kłamstw to pożegnanie z Olivią, Leah i Calebem. Nadszedł czas na ostatnią część miłosnej układanki. Jeśli myślisz, że znasz już całą historię, to błąd. Tarryn Fisher nie pozwoli Ci odetchnąć, rozpali Twoje emocje do czerwoności.

Inne tego autora

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

oskanowakowska | 2017-01-19
Na półkach: New Adult, Przeczytane

Śmiem twierdzić, że "Mimo naszych kłamstw" to najlepsza część z całej serii "Mimo moich win".

Książka idealnie scala poprzednie perypetię głównych bohaterów, uzupełniając je o nowe wątki oraz niedopowiedziane historie.

Wszystko to (no może prawie wszystko) opowiedziane z punktu widzenia Caleba Drake.

Jeśli w poprzednich książkach denerwowała Was Leah, to gwarantuję, że w tej części stwierdzicie jednoznacznie, że to chora psychicznie, niezrównoważona kobieta, która cały czas miesza i kłamie, aby osiągnąć swój cel- rozdzielić Caleba z Olivią.

Za wszelką cenę chcę mieć Caleba dla siebie, ale czy ona rzeczywiście go kocha?

Na wszystkie pytania odnajdziecie odpowiedź własnie w tej książce.

Dzięki niej jeszcze bardziej pokochacie Calba i Olivię.

Książka pełna zaskakujących decyzji, zwrotów akcji.

Książka, którą każda z Was powinna mieć w swojej biblioteczce.

mclena | 2016-04-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

"Broken people give broken love. And we are all a little broken. You just have to forgive and sew up the wounds love delivers, and move on."

Dzięki Tarryn Fisher czuję się tak jakbym była na prochach...

Najlepsza ze wszystkich, a jednoczesnie najbardziej irytująca.
Ma wszystko czego szukam w książce, a jednocześnie wszystko co do niej zniechęca, ma wszystko co kocham i wszystko czego nienawidzę - efekt jest taki, że czuję się zmaltretowana emocjonalnie. Serce boli na myśl o tym, jak dużo czasu tych dwoje zmarnowało z obawy przed zranionym sercem, jednocześnie raniąc swoje serca konsekwentnie przez tak wiele lat, ale takie od samego początku miało być przesłanie książki. Zabrakło mi tutaj jednego momentu, w którym Caleb i Olivia wyjasniają sobie wszystko co zaszło między nimi, wszystkie te błędne decyzje, niedopowiedzenia, nieporozumienia, momenty w których oboje byli zbyt dumni, żeby zawalczyć o własne szczęście. W trakcie czytania sama uznałam, że tych dwoje nie było gotowych,...

Aneta Wiola | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Udało mi się przeczytać ostatnią część trylogii Tarryn Fisher przed premierą. Tym razem historia opowiedziana przez Caleb'a (z wyjątkiem dwóch rozdziałów). Mijają lata, a miłość Caleb'a i Olivii ciągle nie słabnie. Przeciwności losu sprawiają, że tej dwójce nie jest dane życie w bajce. To właśnie historia ich miłości i walka o nią sprawiła, że nie potrafiłam sobie wybić tej serii z głowy.

Caleb Drake jest wciąż zakochany w swojej dawnej miłości Olivii, tylko problem w tym, że ona jest mężatką. Kobieta popełniła tyle błędów i pochopnych decyzji, że pomimo, iż także darzy Caleb'a wielkim uczuciem, chce "postąpić słusznie i zawalczyć o swoje małżeństwo". Mija czas, a blizny po ich związku wciąż są głębokie. Oboje starają się na nowo poukładać swoje życie, jednak wielka więź i chemia czynią, że zarówno Caleb jak i Olivia nie potrafią trzymać się z dala od siebie.

Przyznam, że ta część najbardziej mnie poruszyła, nie wiem, czy to przez to, że była ostatnią, czy może sam fakt, że...

Izabela Pycio | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

"To taki rodzaj miłości, który plami duszę, sprawia, że błagasz, by się od niej wyzwolić, uciec od zaklęcia, pod którego wpływem się znajdujesz."

Z niecierpliwością czekałam na trzeci tom serii spinający klamrą przeżywane przeze mnie intrygujące przygody ulubionych bohaterów. Słusznie się spodziewałam, że ta odsłona będzie inna niż poprzednie, choćby z tego powodu, że została napisana z męskiej perspektywy. Powieść dostarcza sympatycznej rozrywki czytelniczej, mnóstwo skrajnych emocji, sporo dobrego humoru, a także refleksyjnych nut. Tarryn Fisher cechuje lekkie i wciągające pióro, szybko angażuje czytelnika w opowiadaną historię silnej miłości i zawiłych kłamstw. Ciekawa fabuła bogata w mniej lub bardziej radosne zdarzenia, których charakter pokrywa się ze zmiennymi cechami ludzkich losów i zaskakującymi splotami okoliczności.

Powieściowe postaci niepotrafiące w tym samym czasie wykorzystać wyłaniających się przed nimi pomyślnych szans, w odpowiednim momencie porzucić dumę i...

oskanowakowska | 2016-03-28

Śmiem stwierdzić, że jest najlepsza część z całej serii "Love me with lies".

Idealnie scala poprzednie perypetię głównych bohaterów, uzupełniając je o nowe wątki oraz niedopowiedziane historie.

Wszystko to(prawie wszystko)opowiedziane z punktu widzenia Caleba Drake.

Jeśli w poprzednich książkach denerwowała Was Leah, gwarantuję, że w tej części stwierdzicie jednoznacznie, że to chora psychicznie, niezrównoważona kobieta, która cały czas miesza i kłamie,aby osiągnąć swój cel- rozdzielić Caleba z Olivią.

Za wszelką cenę chcę mieć Caleba dla siebie, ale czy ona rzeczywiście go kocha?

Na wszystkie pytania odnajdziecie odpowiedź własnie w tej książce.

Dzięki niej jeszcze bardziej pokochacie Calba i Olivię.

Książka pełna zaskakujących decyzji, zwrotów akcji.

Książka, którą każda z Was powinna mieć w swojej biblioteczce.

Kaś-ka | 2017-01-22

Trzecią cześć czyta się równie szybko jak poprzednie.
Tym razem wszystko jest z perspektywy Caleba - jak kłamał, udawał, walczył próbował przetrwać, nienawidził, tęsknił i jak kochał. Jest uzupełnieniem wątków dwóch poprzednich książek - teraz składasz sobie wszystko w jedną całość i poznajesz kto tak naprawdę był tym dobrym a kto tym złym.
Czy można walczyć o prawdziwą miłość przez tyle lat? A co jeśli mimo wszystko przegrasz? Przecież w życiu niczego nie można być pewnym.

Miłka Kołakowska | 2017-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Miłość powinna wyznaczać słuszną drogę, ale codzienność nierzadko drwi z człowieka i zaczyna sterować jego uczuciami. Drogę do upragnionego serca czasami torują zwykłe okoliczności, innym razem natomiast – perfidnie zastosowany blef. Odziane we właściwe słowa kłamstwa mogą bowiem namieszać w głowie, zmieniając diametralnie kierunek ludzkich myśli. Tak kręte działania spacerują też w umyśle Tarryn Fisher, która ponownie wrzuca swoich bohaterów w sieć surowej nieszczerości i prowokuje ich do kolejnych grzesznych gestów. Powieść Mimo naszych kłamstw kończy serię o miłosnym trójkącie, ale czy bohaterowie są przygotowani na życie w czystej szczerości?

Narracja w ostatniej części należy do Caleb’a, który za wszelką cenę chce odzyskać ukochaną Olivię. Kobieta tłumi w sobie dawne uczucia, jest już jednak mężatką i próbuje wierzyć w słuszność wyboru, jakiego w życiu dokonała. Skruszone serce podpowiada prawniczce, że Caleb jest jedyną miłością w jej życiu, ale to poczciwy Noah zajmuje...

Anas | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Ewidentnie jedna z moich ulubionych serii książkowych. Każdy tom inny, a jednak łączy się spójnie w jedną doskonałą całość. Ostatnia część podobała mi się najbardziej, bo w końcu, w końcu im się udało. To nie jest zwykła historia o miłości, w której bohaterowie zakochują się w sobie, kłócą, ale żyją długo i szczęśliwie - o nie! Tu nie jest tak prosto. Gdy jedno chce to drugie nie chce lub coś się dzieje. Kłamią, śledzą się nawzajem, czasami uciekają, ukrywają się po czym znowu wychodzą z ukrycia i tak w kółko. Zero konsekwencji i mało sprzyjający los, a jednak...

Polecam dla osób znudzonych zwykłym romansidłem.

kala | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

I znowu wpadamy w otchłań serii ciągnących się zbliżeń o rozstań Caleba i Olivii. Autorka cały czas trzyma nas w niepewności, nie wiemy czy ta dwójka będzie w końcu razem. Los im ciągle nie sprzyja, jednak Caleb idzie po rozum do głowy jest zdecydowany walczyć o swoją ukochaną.Kiedy ma ją na wyciągnięcie ręki kolejna przeszkoda staje na drodze. Zakończenie, bardzo okrojone, liczyłam na chociaż 4 strony, żeby nacieszyć się szczęściem tej dwójki, ale to nie jest Happy End, to jest życie... Przeczytajcie tą serię bo warto nadszarpnąć sobie nerwów żeby poznać Ich losy.

Dzika_Róża | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Miłość jest cierpliwa; miłość jest dobra.
Miłość nie szczyci się ani przechwala.
Nie ma arogancji w miłości;
nie jest niegrzeczna, wulgarna czy nieprzyzwoita - nie jest pochłonięta samą sobą.
Miłość nie łatwo zmartwić.
Miłość nie liczy błędów.
Miłość ufa, ma nadzieję i znosi wszystko.
Miłość nigdy nie stanie się przestarzała.
Będę o nią walczył.

Złodziej

Caleb Drake nigdy nie zapomniał o swojej pierwszej miłości. Nie, kiedy się ożenił. Nie, kiedy ona wyszła za mąż. Gdy życie nagle powraca do punktu wyjścia Caleb musi zdecydować jak daleko zajdzie, żeby odzyskać powściągliwą i urzekającą Olivię Kaspen. Ale dla każdego działania w życiu przychodzą konsekwencje i wkrótce Caleb dowie się, że czasami miłość ma nieznośnie wysoką cenę.

A więc koniec histori kończy się jednak ona szczescliwie lecz po jak długim czasie , ile bylo intryg, niuansów i przede wsystkim kłamstw jak wiele osób ucierpiało na tym no i jestem winna cholerne przeprosiny Calebowi:) pamietacie jak go oczerniłam że...