Mimo naszych kłamstw

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Cykl: Mimo moich win (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
Thief
Piotr Grzegorzewski
Ag2S

Wiesz dobrze, że nie da się żyć bez ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, tak samo jak nie da się żyć bez patrzenia za siebie. Zawsze będziesz wspominał, zawsze będziesz rozpamiętywał. Wielka miłość, która odeszła… Pamiętasz jeszcze, co czułeś, gdy znikała? Ja czuję to cały czas. Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się...

Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się wydarzyć! Ile razy wypowiadałeś w myślach to zdanie? Nawet raz to za dużo. Dla mnie te słowa to już niemal modlitwa.

Chcesz mojej rady? Zastanów się głęboko, zanim zaczniesz okłamywać ukochaną osobę, bo pewnego dnia rozejrzysz się dookoła i zobaczysz jedynie zgliszcza – ruiny życia, które chciałeś mieć, tragedie osób, które darzyłeś uczuciem, zniszczonego siebie.
Nie, nie zostawię tak tego. Mimo naszych kłamstw tym razem postawię wszystko na jedną kartę. Przecież ona mnie potrzebuje…
C.
Mimo naszych kłamstw to pożegnanie z Olivią, Leah i Calebem. Nadszedł czas na ostatnią część miłosnej układanki. Jeśli myślisz, że znasz już całą historię, to błąd. Tarryn Fisher nie pozwoli Ci odetchnąć, rozpali Twoje emocje do czerwoności.

Inne tego autora

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Opinie czytelników (1930)
kryminalnakuchnia | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Śmiem twierdzić, że "Mimo naszych kłamstw" to najlepsza część z całej serii "Mimo moich win".

Książka idealnie scala poprzednie perypetię głównych bohaterów, uzupełniając je o nowe wątki oraz niedopowiedziane historie.

Wszystko to (no może prawie wszystko) opowiedziane z punktu widzenia Caleba Drake.

Jeśli w poprzednich książkach denerwowała Was Leah, to gwarantuję, że w tej części stwierdzicie jednoznacznie, że to chora psychicznie, niezrównoważona kobieta, która cały czas miesza i kłamie, aby osiągnąć swój cel- rozdzielić Caleba z Olivią.

Za wszelką cenę chcę mieć Caleba dla siebie, ale czy ona rzeczywiście go kocha?

Na wszystkie pytania odnajdziecie odpowiedź własnie w tej książce.

Dzięki niej jeszcze bardziej pokochacie Calba i Olivię.

Książka pełna zaskakujących decyzji, zwrotów akcji.

Książka, którą każda z Was powinna mieć w swojej biblioteczce.

mclena | 2016-04-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Broken people give broken love. And we are all a little broken. You just have to forgive and sew up the wounds love delivers, and move on."

Dzięki Tarryn Fisher czuję się tak jakbym była na prochach...

Najlepsza ze wszystkich, a jednoczesnie najbardziej irytująca.
Ma wszystko czego szukam w książce, a jednocześnie wszystko co do niej zniechęca, ma wszystko co kocham i wszystko czego nienawidzę - efekt jest taki, że czuję się zmaltretowana emocjonalnie. Serce boli na myśl o tym, jak dużo czasu tych dwoje zmarnowało z obawy przed zranionym sercem, jednocześnie raniąc swoje serca konsekwentnie przez tak wiele lat, ale takie od samego początku miało być przesłanie książki. Zabrakło mi tutaj jednego momentu, w którym Caleb i Olivia wyjasniają sobie wszystko co zaszło między nimi, wszystkie te błędne decyzje, niedopowiedzenia, nieporozumienia, momenty w których oboje byli zbyt dumni, żeby zawalczyć o własne szczęście. W trakcie czytania sama uznałam, że tych dwoje nie było gotowych,...

Aneta Wiola | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Udało mi się przeczytać ostatnią część trylogii Tarryn Fisher przed premierą. Tym razem historia opowiedziana przez Caleb'a (z wyjątkiem dwóch rozdziałów). Mijają lata, a miłość Caleb'a i Olivii ciągle nie słabnie. Przeciwności losu sprawiają, że tej dwójce nie jest dane życie w bajce. To właśnie historia ich miłości i walka o nią sprawiła, że nie potrafiłam sobie wybić tej serii z głowy.

Caleb Drake jest wciąż zakochany w swojej dawnej miłości Olivii, tylko problem w tym, że ona jest mężatką. Kobieta popełniła tyle błędów i pochopnych decyzji, że pomimo, iż także darzy Caleb'a wielkim uczuciem, chce "postąpić słusznie i zawalczyć o swoje małżeństwo". Mija czas, a blizny po ich związku wciąż są głębokie. Oboje starają się na nowo poukładać swoje życie, jednak wielka więź i chemia czynią, że zarówno Caleb jak i Olivia nie potrafią trzymać się z dala od siebie.

Przyznam, że ta część najbardziej mnie poruszyła, nie wiem, czy to przez to, że była ostatnią, czy może sam fakt, że...

Izabela Pycio | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

"To taki rodzaj miłości, który plami duszę, sprawia, że błagasz, by się od niej wyzwolić, uciec od zaklęcia, pod którego wpływem się znajdujesz."

Z niecierpliwością czekałam na trzeci tom serii spinający klamrą przeżywane przeze mnie intrygujące przygody ulubionych bohaterów. Słusznie się spodziewałam, że ta odsłona będzie inna niż poprzednie, choćby z tego powodu, że została napisana z męskiej perspektywy. Powieść dostarcza sympatycznej rozrywki czytelniczej, mnóstwo skrajnych emocji, sporo dobrego humoru, a także refleksyjnych nut. Tarryn Fisher cechuje lekkie i wciągające pióro, szybko angażuje czytelnika w opowiadaną historię silnej miłości i zawiłych kłamstw. Ciekawa fabuła bogata w mniej lub bardziej radosne zdarzenia, których charakter pokrywa się ze zmiennymi cechami ludzkich losów i zaskakującymi splotami okoliczności.

Powieściowe postaci niepotrafiące w tym samym czasie wykorzystać wyłaniających się przed nimi pomyślnych szans, w odpowiednim momencie porzucić dumę i...

Caroline | 2017-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

"Nie chodzi o to, żeby zaczynać z czystą kartą, ale zaakceptować przeszłość i na niej zbudować coś nowego."

Byłam niesamowicie ciekawa tej serii. Dwa pierwsze tomy od dawna czekały na mnie na półce, ale nie zabierałam się za nie, gdyż nie chciałam po przeczytaniu ich musieć czekać nie wiadomo ile czasu na kontynuację. Miałam przeczucie, że gdy już zacznę - nie będę mogła się oderwać i jak najszybciej będę chciała znać dalsze losy bohaterów, więc czekałam. I jak tylko dostałam w swoje ręce "Mimo naszych kłamstw" - od razu wzięłam się za tom pierwszy, czyli "Mimo moich win".

Już sam opis tej książki kipiał wręcz oryginalnością. I po części też wyzwaniem, jeśli wziąć pod uwagę fragment: "A Ty, mimo moich win, nie potępisz mnie". Zastanawiałam się, czy okaże się to prawdą, więc podjęłam wyzwanie. I po przeczytaniu książki - faktycznie nie byłam w stanie potępiać głównej bohaterki.
Szczerze mówiąc - sądziłam, że akurat Olivia z nich wszystkich była najmniej winna.

Przy czytaniu tego...

kryminalnakuchnia | 2016-03-28

Śmiem stwierdzić, że jest najlepsza część z całej serii "Love me with lies".

Idealnie scala poprzednie perypetię głównych bohaterów, uzupełniając je o nowe wątki oraz niedopowiedziane historie.

Wszystko to(prawie wszystko)opowiedziane z punktu widzenia Caleba Drake.

Jeśli w poprzednich książkach denerwowała Was Leah, gwarantuję, że w tej części stwierdzicie jednoznacznie, że to chora psychicznie, niezrównoważona kobieta, która cały czas miesza i kłamie,aby osiągnąć swój cel- rozdzielić Caleba z Olivią.

Za wszelką cenę chcę mieć Caleba dla siebie, ale czy ona rzeczywiście go kocha?

Na wszystkie pytania odnajdziecie odpowiedź własnie w tej książce.

Dzięki niej jeszcze bardziej pokochacie Calba i Olivię.

Książka pełna zaskakujących decyzji, zwrotów akcji.

Książka, którą każda z Was powinna mieć w swojej biblioteczce.

Kaś-ka | 2017-01-22

Trzecią cześć czyta się równie szybko jak poprzednie.
Tym razem wszystko jest z perspektywy Caleba - jak kłamał, udawał, walczył próbował przetrwać, nienawidził, tęsknił i jak kochał. Jest uzupełnieniem wątków dwóch poprzednich książek - teraz składasz sobie wszystko w jedną całość i poznajesz kto tak naprawdę był tym dobrym a kto tym złym.
Czy można walczyć o prawdziwą miłość przez tyle lat? A co jeśli mimo wszystko przegrasz? Przecież w życiu niczego nie można być pewnym.

Miłka Kołakowska | 2017-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Miłość powinna wyznaczać słuszną drogę, ale codzienność nierzadko drwi z człowieka i zaczyna sterować jego uczuciami. Drogę do upragnionego serca czasami torują zwykłe okoliczności, innym razem natomiast – perfidnie zastosowany blef. Odziane we właściwe słowa kłamstwa mogą bowiem namieszać w głowie, zmieniając diametralnie kierunek ludzkich myśli. Tak kręte działania spacerują też w umyśle Tarryn Fisher, która ponownie wrzuca swoich bohaterów w sieć surowej nieszczerości i prowokuje ich do kolejnych grzesznych gestów. Powieść Mimo naszych kłamstw kończy serię o miłosnym trójkącie, ale czy bohaterowie są przygotowani na życie w czystej szczerości?

Narracja w ostatniej części należy do Caleb’a, który za wszelką cenę chce odzyskać ukochaną Olivię. Kobieta tłumi w sobie dawne uczucia, jest już jednak mężatką i próbuje wierzyć w słuszność wyboru, jakiego w życiu dokonała. Skruszone serce podpowiada prawniczce, że Caleb jest jedyną miłością w jej życiu, ale to poczciwy Noah zajmuje...

Majka | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 marca 2017

Z jednej strony można powiedzieć, że ta część była potrzebna - pokazywała trzecią perspektywę w trójkącie między Olivią, Calebem i Leah. Czy jednak na pewno?
Po lekturze stwierdzam, że nie wiedziałam przedtem tylko jednej rzeczy - to, że Caleb wcale nie jest taki dobry i szlachetny. Jego nieskończoną miłość do córki w jednej chwili przerwała wieść o tym, że rzekomo to nie on jest jej biologicznym ojcem. Koniec opieki, koniec bycia tatusiem. Od tak. No serio? Ok, sytuacja (jakkolwiek rodem z telenoweli) może do najłatwiejszych nie należy, ale naprawdę można przestać się o kogoś troszczyć w ułamku sekundy? I to nie o kogoś, tylko o dziecko? W książce jest to w zasadzie jeden mały wątek, ale i tak to właśnie on poruszył mnie najmocniej i wzbudził największe emocje. Może dlatego, że reszta była już doskonale znana. Wszyscy dobrze już wiedzieli, że Caleb stawia Olivię na piedestale i że w jego życiu tylko ona się dla niego liczy - nawet jeśli tak dokumentnie wszystko... zepsuł. I tu...

Kasia | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

No i się skończyło....pełna emocji opowieść o trójkącie miłosnym, wyborach i konsekwencjach tych wyborów. Każda cześć opowiedziana przez inna osobę, przeplatana wydarzeniami z przeszłości i czasów obecnych.
Serdecznie polecam

zobacz kolejne z 1920