Środowisko a życie psychiczne. Wybór artykułów z "Scientific American"

Tłumaczenie: Kazimierz Jankowski
Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
popularnonaukowa
Grzegorz

"Środowisko a życie psychiczne" jest książką z pogranicza psychologii i fizjologii. Autorzy, wybitni uczeni, przedstawiają w niej osiągnięcia psychologii eksperymentalnej w badaniach nad wpływem środowiska na zachowanie się żywych organizmów. Opisując doświadczenia nad zewnętrznymi uwarunkowaniami procesów spostrzegania, uczenia się i życia emocjonalnego, starają się pokazać, jak rysują się obecnie możliwości rozwiązania starego problemu NATURA czy WYCHOWANIE. Tematyka ta będzie kontynuowana w przygotowanej do druku książce "Psychofizjologia".

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1969

źródło okładki: Zdjęcie autorskie