Kameralistyka fortepianowa. Zespołowa gra pianistów. Geneza i perspektywy

Tłumaczenie: Agnieszka Gołębiowska
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
LubimyCzytać

Ze Wstępu Profesora Andrzeja Jasińskiego: Z przekonaniem polecam wypełniający tę książkę esej Profesora Jerzego Marchwińskiego, pokazujący we właściwym świetle rolę i odpowiedzialność pianisty w akcie interpertacji utworów kameralnych, w szczególności w duecie z wokalistą czy instrumentalistą, czego nie oddają terminy "akompaniator" i "akompaniament". Właściewe rozumienie przedstawionej przez...

Ze Wstępu Profesora Andrzeja Jasińskiego:
Właściewe rozumienie przedstawionej przez Autora istoty partnerstwa między współwykonawcami dzieła muzycznego może mieć wpływ na świadomość pedagogów, organizatorów życia muzycznego i samych pianistów, dla których myśli Autora mogą być inspiracją do pełniejszej, przynoszącej coraz więcej satysfakcji, zawodowej samorealizacji.

Esej Profesora Jerzego Marchwińskiego dostępny jest w następujących językach:
- polski