Hołd

wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
6,78 (298 ocen i 33 opinie)

Opis książki

Janet Hardy, wielka gwiazda Hollywoodu, nie żyje od ponad trzydziestu lat, ale wciąż wywiera wpływ na losy swojej rodziny. Jej córka bezskutecznie próbuje osiągnąć sławę matki, a wnuczka Cilla ma za sobą dziecięcą karierę filmową, jednak nie chce żyć w świetle jupiterów. W hołdzie słynnej babci Cilla postanawia wyremontować jej niegdyś luksusową posiadłość - miejsce, w którym gwiazda popełniła samobójstwo - i osiąść tutaj, u podnóża gór. Nie wie, że dom kryje mroczny sekret, który zagraża jej bezpieczeństwu, i że jest obserwowana przez pewnego sympatycznego mężczyznę...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Hołd jest wyrazem uwielbienia i czci, więc od razu podpowiadam: jest to numerem 1 w tej książce. Dodatkowo dochodzi akcja, dom, prześladowcy oraz sympatyczny sąsiad i jego pies.

„Hołd” jest moją drugą książką pani Roberts i z równym zaangażowaniem i uwielbieniem wbiłam się w tę książkę. Dodam, że nie zakochałam się w niej od pierwszej strony (mogę nawet powiedzieć, że pierwsze dwa rozdziały mnie nudziły), ale za to ta książka prześlizgiwała się powoli i niezauważanie do mojego serca, przez co mój umysł wołał potem zniecierpliwiony „co dalej?”!

Cilla – była aktorka, obecnie przedsiębiorca budowlany, wnuczka najjaśniejszej gwiazdy Hollywood (Janet Hardy), która według powszechnej opinii popełniła samobójstwo.

Dziewczyna kupuje Małą Farmę babki, która jest teraz w opłakanym stanie i postanawia przywrócić jej dawny blask oraz osiąść się w tym spokojnym miasteczku. Na strychu dziewczyna znajduje listy kochanka babci, które będą powodem przyszłych mani prześladowczych, wandalizmu i...

Ulka | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Jedna z kilku powieści Nory Roberts, które przeczytałam. Tym razem była to historia pokolenia 3 kobiet. Wielka miłość, wielka tajemnica i Gwiazda Hollywood to wszystko co było zawarte w tej opowieśći. Zainteresowała mnie ta książka może nie od pierwszych stron, ale później już nie mogłam się od niej oderwać. Cały czas coś się działo, nieprzewidywane sytuacje,wspaniali bohaterowie, wątek kryminalny, a przy tym pięknie rozwijające się uczucie dwóch młodych osób.

Cieszę się, że ta wyjątkowa historia zakończyła się szczęśliwie .
Na pewno sięgnę jeszcze do powieści Nory Roberts.

Serdecznie polecam:)
Miłego dnia :)
Ulka:)

Nie mam słów na "Hołd" Nory. Absolutnie wszystko mi się podobało w tej książce. Czyta się bardzo szybko i cały czas coś się dzieje co nie pozwala oderwać się od historii. Jest kilka różnych wątków, ale w całości ze sobą współgrają/dopełniają się. Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodziewanego zakończenia. I to wszystko sprawia, że nie można pozostać obojętnym wobec tej powieści.
Serdecznie polecam nie tylko na pochmurne dni.

betina360 | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 09 maja 2014

Pokolenie trzech kobiet w swiecie aktorskim babki matki i wnuczki.Do tego piekny zaniedbany dom kobiety ktora nie zyje od 30 lat a byla kiedys wielka aktorka.Wnuczka robiac renowacje tego domu oddaje hold swojej babce ktorej nie znala lecz poprzez matke i ten dom poznala. Podobal mi sie tez mlody sasiad ktory zabiegal o jej wzgledy gdy robila remont domu.Nora jak zawsze nie zawiodla mnie bo jest tu wszystko co lubie watek tajemnic kogos kto nie jest zadowolony z postepujacych prac i wreszcie najwazniejsze watek milosci ale nie takiej latwej i lekkiej jakby sie wydawalo.Podobala mi sie taka ksiazka i zacheca do dalszych tej autorki.A przeczytalam juz troche jej ksiazek i wciaz mnie zaskakuje milo.

Marlena | 2012-08-20
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Polecam razy milion! :) Ford Sawyer jest zdecydowanie najlepszym bohaterem rodzaju męskiego, jakiego Nora Roberts do tej pory stworzyła. Nieco ekscentryczny artysta, nadzwyczaj utalentowany i zadzwiająco...zwyczajny. Ze swoimi małymi dziwactwami i brzydkim psem. Wieczny optymista, śpioch, nie potrafi posługiwać się śrubokrętem, gotuje jedynie w mikrofalówce, nie ma mięśni jak Bloom...ale dla ukochanej kobiety jest w stanie wstać nawet o 7 rano (czyli według Forda w środku nocy), żeby kroić z nią pomidory.
A co do reszty książki - bardzo zaskakujące zakończenie, naprawdę trudno byłoby je przewidzieć ;)

aleczka | 2014-03-05
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Romans z wątkiem kryminalnym- niby powinien być ciekawy, ale ten- niestety- nie bardzo. Nudnawy, z "płaskimi", jednoznacznymi postaciami, miejscami przesłodzony. Na baaardzo nudny wieczór:)

Dagmara | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

„Hołd” jest to druga powieść Nory Roberts, jaką miałam okazję przeczytać. Po lekturze „Sanktuarium” miałam bardzo wysokie wymagania, ponieważ tamta pozycja, krótko mówiąc, zachwyciła mnie i zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych książek. Sama aktorka to istny fenomen, tytan pracy, literacka machina-jak widnieje na okładce „Sanktuarium”. Napisała ponad 150 powieści, które zostały wydane w ponad 280 milionach egzemplarzy. To zachwycający, godny szacunku wynik, ale osobiście wydawało mi się, że jej powieści będą napisane tak na odwal. Przecież ile można napisać dobrych książek? Oczywiście pomyliłam się znacznie, co stwierdziłam już po lekturze poprzedniej książki tej autorki.

Legendarna gwiazda
Janet Hardy to wielka legenda, gwiazda Hollywoodu nominowana kilka razy do Oskara. Chociaż dawno temu popełniła samobójstwo (a przynajmniej została za samobójczynię uznana), ludzie wciąż nie przestają o niej mówić. Jedną z nielicznych pamiątek, jaka zastała po...

Suzette | 2013-07-17
Przeczytana: 04 lipca 2013

Bezapelacyjnie najlepsza książka Nory Roberts (jak na razie).

Często powtarzający się motyw - zmarła gwiazda, jej rodzina, przekleństwo Hollywood. Powiecie: to już było, ale to nie prawda.

Zacznijmy od tego, że jest w niej coś magicznego. I tyle. Wciągające, pochłania się momentalnie. Gdyby autorka zostawiła tu po prostu historię o perypetiach rodziny byłoby w porządku. Ale nie, Pani Roberts musi robić wszystko doskonale i wplotła tu wątek kryminalny, stworzyła tajemniczego prześladowce i wandala, a wręcz napastnika i mordercę. Wszystko w jednym.
Młoda dziewczyna - Cilla - postanawia odciąć się od wielkiego miasta, a już na pewno zerwać z karierą aktorską. Przyjeżdża do opuszczonego domu jej babki - wielkiej Janet Hardy, by odnaleźć spokój i oddać się swojej pracy oraz pasji: remontowaniu. I znowu Nora Roberts zapoznaje nas z tym aspektem życia o którym mamy średnie lub małe pojęcie; tym razem to budownictwo. Opisane oczywiście przyjemnie i ciekawie.

Jednak Cilla nie...

dona | 2014-03-04

Super książka! Dostarcza dużo emocji i trzyma w napięciu do końca. Polecam!

ashleyka1 | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

Cudowna książka! Autorka nie przyśpiesza na siłę akcji, wszystkiemu daje czas na spokojnie rozwinięcie. W trakcie czytania można bardzo zżyć się z bohaterami - szczególnie z najsympatyczniejszym bohaterem męskim ze wszystkich znanych mi książek. Zdecydowanie polecam!

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica