Okładka książki Hołd

wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
6.76 (263 ocen i 29 opinii)

Opis książki

Janet Hardy, wielka gwiazda Hollywoodu, nie żyje od ponad trzydziestu lat, ale wciąż wywiera wpływ na losy swojej rodziny. Jej córka bezskutecznie próbuje osiągnąć sławę matki, a wnuczka Cilla ma za sobą dziecięcą karierę filmową, jednak nie chce żyć w świetle jupiterów. W hołdzie słynnej babci Cilla postanawia wyremontować jej niegdyś luksusową posiadłość - miejsce, w którym gwiazda popełniła samobójstwo - i osiąść tutaj, u podnóża gór. Nie wie, że dom kryje mroczny sekret, który zagraża jej bezpieczeństwu, i że jest obserwowana przez pewnego sympatycznego mężczyznę...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Ulka | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Jedna z kilku powieści Nory Roberts, które przeczytałam. Tym razem była to historia pokolenia 3 kobiet. Wielka miłość, wielka tajemnica i Gwiazda Hollywood to wszystko co było zawarte w tej opowieśći. Zainteresowała mnie ta książka może nie od pierwszych stron, ale później już nie mogłam się od niej oderwać. Cały czas coś się działo, nieprzewidywane sytuacje,wspaniali bohaterowie, wątek kryminalny, a przy tym pięknie rozwijające się uczucie dwóch młodych osób.

Cieszę się, że ta wyjątkowa historia zakończyła się szczęśliwie .
Na pewno sięgnę jeszcze do powieści Nory Roberts.

Serdecznie polecam:)
Miłego dnia :)
Ulka:)

Nie mam słów na "Hołd" Nory. Absolutnie wszystko mi się podobało w tej książce. Czyta się bardzo szybko i cały czas coś się dzieje co nie pozwala oderwać się od historii. Jest kilka różnych wątków, ale w całości ze sobą współgrają/dopełniają się. Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodziewanego zakończenia. I to wszystko sprawia, że nie można pozostać obojętnym wobec tej powieści.
Serdecznie polecam nie tylko na pochmurne dni.

betina360 | 2014-05-09
Na półkach: Nora Roberts, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2014

Pokolenie trzech kobiet w swiecie aktorskim babki matki i wnuczki.Do tego piekny zaniedbany dom kobiety ktora nie zyje od 30 lat a byla kiedys wielka aktorka.Wnuczka robiac renowacje tego domu oddaje hold swojej babce ktorej nie znala lecz poprzez matke i ten dom poznala. Podobal mi sie tez mlody sasiad ktory zabiegal o jej wzgledy gdy robila remont domu.Nora jak zawsze nie zawiodla mnie bo jest tu wszystko co lubie watek tajemnic kogos kto nie jest zadowolony z postepujacych prac i wreszcie najwazniejsze watek milosci ale nie takiej latwej i lekkiej jakby sie wydawalo.Podobala mi sie taka ksiazka i zacheca do dalszych tej autorki.A przeczytalam juz troche jej ksiazek i wciaz mnie zaskakuje milo.

Marlena | 2012-08-20
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Polecam razy milion! :) Ford Sawyer jest zdecydowanie najlepszym bohaterem rodzaju męskiego, jakiego Nora Roberts do tej pory stworzyła. Nieco ekscentryczny artysta, nadzwyczaj utalentowany i zadzwiająco...zwyczajny. Ze swoimi małymi dziwactwami i brzydkim psem. Wieczny optymista, śpioch, nie potrafi posługiwać się śrubokrętem, gotuje jedynie w mikrofalówce, nie ma mięśni jak Bloom...ale dla ukochanej kobiety jest w stanie wstać nawet o 7 rano (czyli według Forda w środku nocy), żeby kroić z nią pomidory.
A co do reszty książki - bardzo zaskakujące zakończenie, naprawdę trudno byłoby je przewidzieć ;)

Suzette | 2013-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2013

Bezapelacyjnie najlepsza książka Nory Roberts (jak na razie).

Często powtarzający się motyw - zmarła gwiazda, jej rodzina, przekleństwo Hollywood. Powiecie: to już było, ale to nie prawda.

Zacznijmy od tego, że jest w niej coś magicznego. I tyle. Wciągające, pochłania się momentalnie. Gdyby autorka zostawiła tu po prostu historię o perypetiach rodziny byłoby w porządku. Ale nie, Pani Roberts musi robić wszystko doskonale i wplotła tu wątek kryminalny, stworzyła tajemniczego prześladowce i wandala, a wręcz napastnika i mordercę. Wszystko w jednym.
Młoda dziewczyna - Cilla - postanawia odciąć się od wielkiego miasta, a już na pewno zerwać z karierą aktorską. Przyjeżdża do opuszczonego domu jej babki - wielkiej Janet Hardy, by odnaleźć spokój i oddać się swojej pracy oraz pasji: remontowaniu. I znowu Nora Roberts zapoznaje nas z tym aspektem życia o którym mamy średnie lub małe pojęcie; tym razem to budownictwo. Opisane oczywiście przyjemnie i ciekawie.

Jednak Cilla nie spodziewała...

Dagmara | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

„Hołd” jest to druga powieść Nory Roberts, jaką miałam okazję przeczytać. Po lekturze „Sanktuarium” miałam bardzo wysokie wymagania, ponieważ tamta pozycja, krótko mówiąc, zachwyciła mnie i zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych książek. Sama aktorka to istny fenomen, tytan pracy, literacka machina-jak widnieje na okładce „Sanktuarium”. Napisała ponad 150 powieści, które zostały wydane w ponad 280 milionach egzemplarzy. To zachwycający, godny szacunku wynik, ale osobiście wydawało mi się, że jej powieści będą napisane tak na odwal. Przecież ile można napisać dobrych książek? Oczywiście pomyliłam się znacznie, co stwierdziłam już po lekturze poprzedniej książki tej autorki.

Legendarna gwiazda
Janet Hardy to wielka legenda, gwiazda Hollywoodu nominowana kilka razy do Oskara. Chociaż dawno temu popełniła samobójstwo (a przynajmniej została za samobójczynię uznana), ludzie wciąż nie przestają o niej mówić. Jedną z nielicznych pamiątek, jaka zastała po niej ro...

aleczka | 2014-03-05
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Romans z wątkiem kryminalnym- niby powinien być ciekawy, ale ten- niestety- nie bardzo. Nudnawy, z "płaskimi", jednoznacznymi postaciami, miejscami przesłodzony. Na baaardzo nudny wieczór:)

ashleyka1 | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

Cudowna książka! Autorka nie przyśpiesza na siłę akcji, wszystkiemu daje czas na spokojnie rozwinięcie. W trakcie czytania można bardzo zżyć się z bohaterami - szczególnie z najsympatyczniejszym bohaterem męskim ze wszystkich znanych mi książek. Zdecydowanie polecam!

Sabi | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Uwielbiam Norę, przyjemnie się czyta.

Moja 1 książka w tym roku, wiedziałam że na Norę można liczyć.

A zakończenie rewelacyjne!! Polecam :-))

dona | 2014-03-04

Super książka! Dostarcza dużo emocji i trzyma w napięciu do końca. Polecam!

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku