Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
6.71 (236 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Janet Hardy, wielka gwiazda Hollywoodu, nie żyje od ponad trzydziestu lat, ale wciąż wywiera wpływ na losy swojej rodziny. Jej córka bezskutecznie próbuje osiągnąć sławę matki, a wnuczka Cilla ma za sobą dziecięcą karierę filmową, jednak nie chce żyć w świetle jupiterów. W hołdzie słynnej babci Cilla postanawia wyremontować jej niegdyś luksusową posiadłość - miejsce, w którym gwiazda popełniła samobójstwo - i osiąść tutaj, u podnóża gór. Nie wie, że dom kryje mroczny sekret, który zagraża jej bezpieczeństwu, i że jest obserwowana przez pewnego sympatycznego mężczyznę...

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
marcia004 | 2011-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Nie mam słów na "Hołd" Nory. Absolutnie wszystko mi się podobało w tej książce. Czyta się bardzo szybko i cały czas coś się dzieje co nie pozwala oderwać się od historii. Jest kilka różnych wątków, ale w całości ze sobą współgrają/dopełniają się. Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodziewanego zakończenia. I to wszystko sprawia, że nie można pozostać obojętnym wobec tej powieści.
Serdecznie polecam nie tylko na pochmurne dni.

Dagmara | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

„Hołd” jest to druga powieść Nory Roberts, jaką miałam okazję przeczytać. Po lekturze „Sanktuarium” miałam bardzo wysokie wymagania, ponieważ tamta pozycja, krótko mówiąc, zachwyciła mnie i zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych książek. Sama aktorka to istny fenomen, tytan pracy, literacka machina-jak widnieje na okładce „Sanktuarium”. Napisała ponad 150 powieści, które zostały wydane w ponad 280 milionach egzemplarzy. To zachwycający, godny szacunku wynik, ale osobiście wydawało mi się, że jej powieści będą napisane tak na odwal. Przecież ile można napisać dobrych książek? Oczywiście pomyliłam się znacznie, co stwierdziłam już po lekturze poprzedniej książki tej autorki.

Legendarna gwiazda
Janet Hardy to wielka legenda, gwiazda Hollywoodu nominowana kilka razy do Oskara. Chociaż dawno temu popełniła samobójstwo (a przynajmniej została za samobójczynię uznana), ludzie wciąż nie przestają o niej mówić. Jedną z nielicznych pamiątek, jaka zastała po niej ro...

Marlena | 2012-08-20
Na półkach: Kobiece, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Polecam razy milion! :) Ford Sawyer jest zdecydowanie najlepszym bohaterem rodzaju męskiego, jakiego Nora Roberts do tej pory stworzyła. Nieco ekscentryczny artysta, nadzwyczaj utalentowany i zadzwiająco...zwyczajny. Ze swoimi małymi dziwactwami i brzydkim psem. Wieczny optymista, śpioch, nie potrafi posługiwać się śrubokrętem, gotuje jedynie w mikrofalówce, nie ma mięśni jak Bloom...ale dla ukochanej kobiety jest w stanie wstać nawet o 7 rano (czyli według Forda w środku nocy), żeby kroić z nią pomidory.
A co do reszty książki - bardzo zaskakujące zakończenie, naprawdę trudno byłoby je przewidzieć ;)

Suzette | 2013-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2013

Bezapelacyjnie najlepsza książka Nory Roberts (jak na razie).

Często powtarzający się motyw - zmarła gwiazda, jej rodzina, przekleństwo Hollywood. Powiecie: to już było, ale to nie prawda.

Zacznijmy od tego, że jest w niej coś magicznego. I tyle. Wciągające, pochłania się momentalnie. Gdyby autorka zostawiła tu po prostu historię o perypetiach rodziny byłoby w porządku. Ale nie, Pani Roberts musi robić wszystko doskonale i wplotła tu wątek kryminalny, stworzyła tajemniczego prześladowce i wandala, a wręcz napastnika i mordercę. Wszystko w jednym.
Młoda dziewczyna - Cilla - postanawia odciąć się od wielkiego miasta, a już na pewno zerwać z karierą aktorską. Przyjeżdża do opuszczonego domu jej babki - wielkiej Janet Hardy, by odnaleźć spokój i oddać się swojej pracy oraz pasji: remontowaniu. I znowu Nora Roberts zapoznaje nas z tym aspektem życia o którym mamy średnie lub małe pojęcie; tym razem to budownictwo. Opisane oczywiście przyjemnie i ciekawie.

Jednak Cilla nie spodziewała...

aleczka | 2014-03-05
Na półkach: Na wymianę, Przeczytane

Romans z wątkiem kryminalnym- niby powinien być ciekawy, ale ten- niestety- nie bardzo. Nudnawy, z "płaskimi", jednoznacznymi postaciami, miejscami przesłodzony. Na baaardzo nudny wieczór:)

Joanna | 2011-03-11
Przeczytana: 2010 rok

Czytam tylko wybrane pozycje tej autorki a w tej jest to co lubię: miłość, sensacja i dobre zakończenie.

ashleyka1 | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

Cudowna książka! Autorka nie przyśpiesza na siłę akcji, wszystkiemu daje czas na spokojnie rozwinięcie. W trakcie czytania można bardzo zżyć się z bohaterami - szczególnie z najsympatyczniejszym bohaterem męskim ze wszystkich znanych mi książek. Zdecydowanie polecam!

madzia_lena | 2013-02-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

Za dużo mdłej treści, za mało akcji. Ja wiem że Nora Roberts nie tworzy pełnokrwistych kryminałów, raczej romantyczne historie z tajemnicą w tle. Czasem lubię zanurzyć się w tego typu literaturę, jednak "Hołd" mnie nie przekonał.

Alatanka | 2011-04-29

Zdecydowanie polecam, uważam tą książka za jedna z najlepszych tej autorki, choć dopiero zaczynam przygodę z Norą Roberts - przeczytałam chyba 3 lub 4 książki jej autorstwa.

Sabi | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Uwielbiam Norę, przyjemnie się czyta.

Moja 1 książka w tym roku, wiedziałam że na Norę można liczyć.

A zakończenie rewelacyjne!! Polecam :-))

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Margit Sandemo
    90. rocznica
    urodzin
    Łzy nie mają nic wspólnego ze słabością.
  • Karol Grünberg
    91. rocznica
  • Kazuya Minekura
    39. rocznica
  • Carlos María Domínguez
    59. rocznica
    urodzin
    Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie
  • Pascal Quignard
    66. rocznica
    urodzin
    Każdy z poranków świata przychodzi raz tylko, wszystkie mijają bezpowrotnie
  • Maurice Druon
    96. rocznica
    urodzin
    Zaprawdę, lata mało zmieniają nasz charakter i żaden wiek nie uwalnia nas od błędów. Włosy bieleją szybciej niż znikają wady
  • John Lutz
    41. rocznica
  • Pamela Lyndon Travers
    18. rocznica
    śmierci
    - Baloniki! Różne bywają baloniki, moje dziatki! Dla każdego inny, byle tylko dobrze wybrać!
  • William Shakespeare
    398. rocznica
    śmierci
    Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada - powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą.
  • Miguel de Cervantes Saavedra
    398. rocznica
    śmierci
    Sen, to płaszcz, co wszystkie ludzkie troski okrywa, pokarm, co głód zaspakaja, napój, co pragnienie koi, ogień, co od zimna ochrania, chłód, co oziębia gwałtowność ognia, słowem, pieniądz ogólny do nabycia wszystkich przyjemności świata i waga nareszcie, gdzie się równoważą bez najmniejszego oszustwa królowie z pasterzami i mędrcy z głupcami! Dobra to rzecz, panie, sen i nie widzę w tym nic złego, że go ze śmiercią porównywają. Istotnie, niewielka różnica zachodzi między śpiącym a umarłym, chyba, że tamten czasem chrapie, a ten milczy na zawsze.

Znajdź nas na Facebooku