Serce w ogniu

The smoke jumper
miłość, ogień, trudne wybory
Ag2S

Inne wydania

Autor niezapomnianego Zaklinacza koni pisze o miłości, która unieszczęśliwia wszystkich. Pożar, który odmienił życie trojga ludzi, zaczął się od uderzenia pioruna. Gdy obozująca u podnóża góry z grupą nastolatków Julia Bishop zdała sobie sprawę z zagrożenia, było już zbyt późno, by cokolwiek zrobić. Z szalejącego żywiołu wydobył ją Connor Ford i pokochał zakazaną miłością. Ale Julia jest związana z Edem Tullym, jego najbliższym przyjacielem, ktory w wyniku akcji ratowniczej został oślepiony. Obaj mężczyźni dzielą wspólne pasje, razem skaczą na spadochronach do pożarów i kochają tę samą kobietę. To ona musi dokonać ostatecznego wyboru w sytuacji, w której nie ma dobrego wyjścia...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

książek: 1901
Gosia | 2013-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 lipca 2013

Książka, którą przyjemnie się czyta i odbiera. Opowiada o trójce przyjaciół, których losy cały czas się splatają i rozplatają poprzez przyjaźń, małżeństwo, rodzicielstwo, śmierć, smutki i radości. Powieść o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości, dokonywaniu trudnych wyborów, odpowiedzialności za swoje życie i życie innych. Prosta w przekazie, nienachalna w opisach, można nad nią chwile przystanąć.

Mollinka_90 | 2016-08-16
Przeczytana: 2014 rok

Choć nazwisko Nicholasa Evansa kojarzy się przede wszystkim ze zekranizowaną powieścią "Zaklinacz koni", moim pierwszym i jak do tej pory jedynym z nim spotkaniem było "Serce w ogniu".

Książkę czytałam z zainteresowaniem i wzbudziła we mnie wiele emocji. Akcja do bólu odwzorowuje prawdziwe życie, w którym nie zawsze jest nadzieja na happy end, a skomplikowane relacje międzyludzkie i pogmatwane uczucia rodzą dylematy i sytuacje, z których nie ma jednoznacznego wyjścia.

Bohaterami "Serca w ogniu" jest trójka przyjaciół: dwóch mężczyzn i kobieta. Julia Bishop jest wychowawcą trudnej młodzieży. Realizuje się w swojej pracy, a prywatnie zakochana jest w Edzie. Ed pochodzi z bogatej rodziny, a jego pasją jest muzyka. Mężczyzna marzy o napisaniu własnego musicalu, a w okresie letnim bierze udział w akcjach gaszenia pożarów jako strażak ochotnik. Podczas tych akcji naraża się na spore ryzyko, ponieważ jego udział w działaniach polega na lądowaniu ze spadochronem na samej granicy...

vandenesse | 2012-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Zupełnie nie moje klimaty ale książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
Wątek obozu reedukacyjnego, trudna młodzież po przejściach, dość drastyczne wybory życiowe, poświęcenie.
Co prawda zdziwiłam się trochę, bo miałam nadzieję na pikantne opisy przygodnych stosunków seksualnych bohaterów, jak przeczytałam w jednej z recenzji, no ale musiałam obyć się smakiem, bo bodajże tylko raz doczytałam się opisu jednego zbliżenia. No cóż - nie można mieć wszystkiego :) nie no - żartuję oczywiście, ale niech nikt nie skreśla tej książki z myślą, że jest to tanie romansidło, bo ja do takowych to bym jej nie zaliczyła. Jednak ma "coś" w sobie :)

Przeczytana: 20 stycznia 2014

Przepiękna historia o miłości. Troje przyjaciół, których łączą niezwykłe uczucia. Autorka w sposób niezwykle ciekawy pokazuje splot wydarzeń dążący do tego, aby każdy z całej trójki zaznał choć trochę upragnionego szczęścia. Miłość w scenerii dramatu wydarzeń. Niszczycielska siła ognia, wojen...ale i siejące spustoszenie w naszych sercach tłumione uczucie. Podobał mi się pomysł autorki na ukazanie głównych bohaterów w dwóch przeciwstawnych światach. Najpierw w ustabilizowanym finansowo i pod względem otoczenia, potem w skrajnej nędzy i zawirowaniach wojny.
Polecam

Scarlett | 2010-10-14
Przeczytana: 14 października 2010

Cała subtelność i wyrafinowanie tak niezwykłej historii zostały przyćmione przez niezbyt głębokie, aczkolwiek dosadne opisy przygodnych stosunków seksualnych bohaterów. Miałam smutne wrażenie, że tutaj każdy "przeleciał" każdego, a sednem "Serca w ogniu" jest powiadomienie o tym fakcie czytelnika.
W rzadkich chwilach wartkiej akcji można się wzruszyć, pośmiać czy zadumać. I to jest tutaj dobre. Poza tym fantastyczna kreacja zbuntowanej nastolatki z mroczną przeszłością - intrygująca, szokująca postać.
Również zakończenie zawiera element zaskoczenia; przyznaję, dałam się wyprowadzić w pole i własna wyobraźnia podsuwała mi diametralnie inny finish.

Gośka | 2012-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2012

"To, co najważniejsze w życiu,zawsze zdarza się przez przypadek."

Książka zaczyna się od dramatu. Nastoletnia dziewczyna wsiada do samochodu z nieznajomym i staje się współwinna zabicia policjanta. Sky nie jest z natury zła.I właściwie nie zrobiła nic złego.Lecz ląduje na obozie dla trudnej młodzieży,gdzie przez dwa miesiące ma zrozumieć siebie i zmienić swoje życie.
Następnie poznajemy Eda-fajnego gościa z bogatego domu,który kocha muzykę,pragnie wystawić musical i właśnie niedługo pozna miłość swojego życia.
Julia-nauczycielka dla trudnej młodzieży,która kocha swoją pracę i pokocha również Eda.
No i Connor.Wraz z matką prowadzi ranczo a raz do roku,w sezonie letnim jest strażakiem.Nie byle jakim strażakiem ale strażakiem zrzucanym ze spadochronem tuż przy granicy pożaru.Aha.Jest też najlepszym przyjacielem Eda.Również strażaka sezonowego.

Losy tej czwórki splotą się nierozerwanie i jeden wspólny sezon odmieni całe ich życie.
Jest to fajnie napisana książka traktująca o sile...

Marta | 2013-04-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

"Serce w ogniu" nie jest pierwszą powieścią Evansa, którą miałam okazję przeczytać, jednak żadna nie przypadła mi do gustu tak jak ta.

Ed i Connor przyjaźnią się od lat, pasjonując gaszeniem pożarów. Pierwszy z nich jest szczęśliwie zakochany w Julii, z którą chce spędzić resztę życia, drugi jest samotny. Kiedy Connor poznaje dziewczynę przyjaciela, od razu przypada mu ona do gustu. Odgania jednak od siebie te myśli, wiedząc że to ukochana przyjaciela. Cała trójka spędza ze sobą mnóstwo czasu, świetnie się rozumieją i czują w swoim towarzystwie. Z czasem Julia uświadamia sobie, że również coś czuje do Connora. Los jednak decyduje za nią. Podczas kolejnej akcji gaszenia pożaru, w której panowie biorą udział, Ed doznaje poważnych obrażeń i bezpowrotnie traci wzrok. Julia decyduje się zostać jego żoną, młodzi zaczynają układać sobie życie. Widok ukochanej przy boku przyjaciela rani Connora, stopniowo więc się od nich odsuwa. Jednak nie na długo. Małżonkowie zaczynają starać się o...

sygin | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: styczeń 2013

Nicholas Evans - jeśli nazwisko wydaje się znajome to nie bez powodu. Evans jest bowiem autorem głośnej książki, na podstawie której nakręcono jeszcze głośniejszy film - Zaklinacz koni. Dla mnie jest to już kolejne zetknięcie z tym autorem za sprawą Przepaści, którą bardzo dobrze wspominam - może nie jako wielkie dzieło, ale porządne studium ludzkiej osobowości. Tak jest i tym razem. Największym atutem Serca... są bohaterowie, a

zwłaszcza to, że są tak... zwyczajni. Dzielni, odważni i pełni poświęcenia, a jednocześnie tak po ludzku targani wątpliwościami, niepewnością i strachem.

Cała historia zbudowana jest wokół trójki przyjaciół - i choć pojawiają się w mniej lub bardziej rozbudowane wątki dotyczące innych osób - to owa klarowność w połączeniu z niezbyt zawiłą fabułą sprawia, że chce się po prostu jak najszybciej poznać dalszą część pieśni. Pieśni, bo opowieść kojarzy mi się właśnie z balladą i to nie tylko ze względu na charakterystyczny temat: dwóch przyjaciół - jedna...

Endrimaris | 2015-02-03

Być może niektórzy uznaliby powieść Evansa "Serce w ogniu" za zwykłe romansidło. Sam opis na końcu okładki może zmylić i zniechęcić kogoś, kto nie przepada za tym gatunkiem literatury. Mnie osobiście nie zniechęcił, bo wcześniej czytałam już dwie inne ksiażki tego autora, "W pętli" i "Odważni", które również dołączyły do grona moich ulubionych pozycji.
Moim zdaniem na pewno nie można nazwać "Serca w ogniu" byle jakim romansem. Owszem, jest w nim mowa głównie o miłości, występuje tzw. "trójkąt miłosny". Ale to powieść o walce z przeciwnościami, o trudnych wyborach, jakich musimy czasem dokonać, odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za ukochaną osobę.
Wiele innych kobiet na miejscu Julii zostawiłoby Eda, z niechęci, a może ze strachu przed tą odpowiedzialnością? Ja sama nie potrafię powiedzieć, jak zachowałabym się postawiona w takiej sytuacji. Chyba trzeba doświadczyć czegoś takiego osobiście, żeby to stwierdzić. Julia przyjęła wyzwanie i razem z Edem podjęła walkę z jego...

Amandine | 2015-03-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 marca 2015

Po recenzji mojej mamy miałam po nią nie sięgać....
Jakże wielki byłby to błąd!!

Książka jest niesamowicie wciągająca i ciekawa.
Jak zwykle w twórczości Evansa postacie są z rodzaju tych z którymi chciałoby się zamieszkać i zostać na dłużej.
Wydarzenia toczą się wartko i sprawiają, że nie możesz oderwać się od książki do ostatniej strony. Jest przesycona pewnym rodzajem melancholii który przeszywa i prześladuje nawet po zakończeniu czytania.

Jedynym mankamentem dla mnie było zakończenie, które mam wrażenie, było pisane na szybko, żeby zakończyć książkę. Pomimo tego, i tak bardzo mi się podobało :D

Polecam z całego płomiennego serca! :)