Niebiosa miasteczka Mercury

Wydawnictwo: Muza

Niebiosa miasteczka Mercury to wspaniała opowieść o dozgonnej przyjaźni, nieokiełznanej namiętności, konfliktach małżeńskich i sile przyzwyczajenia, o starzeniu się i pamięci, o śmierci i życiu pozagrobowym. To doskonała, osobliwie piękna proza, której lektura dostarcza prawdziwej przyjemności. Brad Watson tworzy zdania, na które czekało się przez całe życie , jak napisano o jego debiutanckim, nagrodzonym zbiorze opowiadań Last Days of the Dog-Men (Ostatnie dni ludzi-psów). Czytelnicy porównują Watsona do Williama Faulknera, Flannery O Connor i Eudory Welty krwista, natchniona, dziwna, zabawna, poruszająca i transcendentalna proza Watsona to zupełnie nowy głos w literaturze amerykańskiego Południa.

Anna | 2016-03-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zacznę od tego, że zupełnie nie rozumiem tak słabych ocen tej książki. Dla mnie jest niezwykła i należy do ulubionych. Bardzo dobrze prowadzona narracja, warto dodać, że czas jest nielinearny, co jest dużą zaletą. Niezwykły, lekko niepokojący klimat i naprawdę ciekawa historia. Czytałam kilka razy, za każdym byłam zachwycona.

srebrnanatalia | 2015-05-20
Przeczytana: 2007 rok