Płomyki pamięci

Fugitive Pieces
83-7120-990-8
literatura kanadyjska
kamk

Podczas II wojny światowej grecki naukowiec i humanista ratuje z błota w Biskupinie małego żydowskiego chłopca Jakoba Beera i zabiera go na swoją rodzinną wyspę. Odkrywa przed nim świat poezji i kartografii, botaniki i sztuki. Dorastający Jakob wiąż jednak nie może się uwolnić od bolesnej przeszłości... "Płomyki pamięci" to poetycka, wzruszająca opowieść o ludzkich namiętnościach i...

"Płomyki pamięci" to poetycka, wzruszająca opowieść o ludzkich namiętnościach i nieustającym wpływie historycznych kataklizmów na losy nas wszystkich.

czytankianki | 2012-01-05

Przeczytana: 18 stycznia 2014
constans28 | 2014-03-16
Kyrene | 2014-01-12
17 wielkich amerykańskich powieści

W Stanach trwa długi weekend – Amerykanie 4 lipca świętują Dzień Niepodległości. To daje nam dobry pretekst do tego, by celebrować literaturę piękną w wydaniu amerykańskim. To też dobry moment, by zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie: czy istnieje jeszcze coś takiego jak wielka amerykańska powieść?

Nominacje do Women’s Prize for Fiction

Nagroda Women’s Prize for Fiction, jedna z bardziej prestiżowych i znanych nagród literackich, ma dość burzliwą historię. Pomysł, żeby nagradzać książki napisane przez kobiety, narodził się w Londynie w 1992 roku i od razu wzbudził mnóstwo kontrowersji.