Lapidaria IV-VI

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja wybranych dzieł Ryszarda Kapuścińskiego pod red. B.Dudko i M.Szczygła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA

Inne wydania

„Lapidarium jest tekstem pisanym spontanicznie od przypadku do przypadku jest to rodzaj pisania spontanicznego. Lapidaria stanowią taki odrębny nurt, nie powiązany innymi moimi książkami. Jest to rodzaj zapisu stanu, zapisu wrażeń i refleksji. Czasami to jest jakiś cytat, czasami fragment rozmowy, czyichś wypowiedzi. To jest luźny zbiór w formie bardzo różnych rzeczy, bo takie, jak powiadam, jest nasze myślenie bardzo różnorodne, bardzo nieskładne, często bardzo niepowiązane. I to jest technika i forma Lapidarium”.

Mateusz | 2013-05-21
Przeczytana: 21 maja 2013

Lapidaria w sposób jednoznaczny ukazują twórczość, zaangażowanie i postrzeganie świata przez Ryszarda :) Widać jak z każdym kolejnym rokiem autor więcej pisze o śmierci, przemijaniu, starości i chorobach, co w pewnym stopniu potrafiło mnie nieco poruszyć wewnętrznie.

Muszę też dodać, iż poprzednie lektury Kapuścińskiego czytałem w większości 3, 4 a nawet 5 lat temu... i moje postrzeganie jego twórczości, jest już dużo bardziej krytyczne niż dawniej...

RIN | 2011-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Wiele znalazłam tam siebie. Od ulubionej wspólnie z autorem pory roku po pewne poglądy, których czasem nie byłam nawet świadoma -do momentu przeczytania tutaj. Mruczałam tylko: zgadza się! też tak uważam! I uśmiechałam się pod nosem.

andydufresne | 2015-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Ileż mądrości i inspiracji można znaleźć w tej książce! Fenomen.

Elenaj | 2012-09-27

Lubię Kapuścińskiego w takim wydaniu filozoficzno-poetyckim.
Erudycja i mądrość,empatia i dobroć,ewidentnie wyzierają z tych tekstów.

Robreader | 2011-07-18

- II - - II -...........