Stary Tygrys Georges Clemenceau

Stary Tygrys Georges Clemenceau

źródło okładki: google

Przemek Grzelczyk | 2016-09-13
Przeczytana: sierpień 2016

Jest to biografia polityczna wielkiego Francuza: Georges'a Clemenceau. Książka jest dobrze napisana. Stylem przypomina biografię Robespierre'a napisaną przez Baszkiewicza, tylko dotyczy oczywiście innego okresu z historii Francji. Jeżeli ktoś chce poznać najważniejsze wydarzenia z historii III Republiki Francuskiej (ja sam byłem taką osobą), to jest to chyba jedna z najlepszych książek dostępnych w języku polskim, która to umożliwia. Po przeczytaniu tej pozycji z pewnością będziemy mogli lepiej ocenić tego wielkiego człowieka. Bardzo dobra książka dla miłośników historii, w szczególności historii Francji.

Na półkach