Allegro - kampania grudzień kat. piękna
7,33 (1053 ocen i 184 opinie) Zobacz oceny
10
80
9
160
8
202
7
357
6
149
5
70
4
17
3
16
2
1
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788323816980
liczba stron
384
kategoria
Literatura piękna
język
polski

Nie da się zapomnieć świata widzianego oczami tej małej dziewczynki... Ośmioletnia Carrie Parker jest podobna do innych dziewczynek w jej wieku. Chodzi do szkoły, lubi się bawić, lubi też sobie pomarzyć o dalekich podróżach. Jednak nawet bogata wyobraźnia nie pozwala jej uciec od bezwzględnych realiów dnia codziennego. Niegdyś w jej domu panowały miłość, radość i spokój to wszystko się...

Nie da się zapomnieć świata widzianego oczami tej małej dziewczynki... Ośmioletnia Carrie Parker jest podobna do innych dziewczynek w jej wieku. Chodzi do szkoły, lubi się bawić, lubi też sobie pomarzyć o dalekich podróżach. Jednak nawet bogata wyobraźnia nie pozwala jej uciec od bezwzględnych realiów dnia codziennego. Niegdyś w jej domu panowały miłość, radość i spokój to wszystko się zmieniło po tragicznej śmierci ojca. Rządy objął teraz agresywny ojczym, z lubością pastwiący się nad rodziną. Carrie pragnie uchronić przed atakami Richarda młodszą siostrę, złotowłosą, łagodną Emmę. Wie, że na pomoc matki nie ma co liczyć. Dziewczynki łączy wspólny smutny los i nienawiść do ojczyma. Udręczone do granic wytrzymałości, nieświadomie prowokują serię wydarzeń, które prowadzą do nieuchronnej tragedii...

 

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (1984)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1444
Wioleta Sadowska | 2016-02-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 lutego 2016

"Emma i ja jesteśmy jak Śnieżyczka i Różyczka i chyba dlatego to jest nasza ulubiona bajka".


Nie mogę zrozumieć i nigdy nie zrozumiem dlaczego dorośli krzywdzą zupełnie niewinne dzieci. Za każdym razem, gdy czytam książkę, w której motywem przewodnim jest właśnie taka przemoc, czy to będąca wytworem bujnej wyobraźni autora, czy oparta na faktach, czuję wielką niemoc i smutek. Dokładnie takie uczucia targają mną po lekturze książki "Emma i ja".

Elizabeth Flock wychowała się w Connecticut, ukończyła uniwersytet Vanderbilta w Nashville w stanie Tennessee. Po otrzymaniu dyplomu zaczęła pracę w magazynie "Vanity Fair", pisała także teksty do "Time" oraz "People". Autorka pracowała jako reporter prasowy oraz w telewizji dla kanału informacyjnego CNBC. Zadebiutowała powieścią pt. "Krzyk ciszy".

Ośmioletnia Carrie Parker nie może pogodzić się z tragiczną śmiercią swojego ukochanego taty. Jej matka wychodzi za mąż za Richarda, który znęca się nad bohaterką, jej młodszą o dwa lata...

książek: 3060
gwiazdka | 2015-11-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 28 listopada 2015

Biorąc pod uwagę wysokie noty czytelników spodziewałam się naprawdę dobrej, może nawet rewelacyjnej powieści. I chyba przeżyłam rozczarowanie. Treść książki była bardo interesująca, początkowo też przepełniona silnymi emocjami, które potem gdzieś się ulotniły. „Emma i ja" okazała się bardzo przewidywalna, już w połowie odgadłam tajemnicę Carrie i Emmy, zakończenie też było łatwe do przewidzenia. Do tego mam żal do E. Flock za nienajlepszy styl powieści, chwilami wydawała się rozwlekła, a niektóre rzeczy prosiły się aż, żeby położyć na nie nacisk, a tak wspomniane zostały jakby poza kadrem, stawały się tylko cieniem wydarzeń. O postaciach dorosłych nie wspomnę, bo tak drażniących bohaterów dawno nie spotkałam, nie mam tu na myśli tylko matki i ojczyma, ale także babcię i ciocię, wszystkie kobiety zostały skalkowane. W ogóle mam wrażenie, że bohaterowie wymagają jeszcze dopracowania. Za to wielkim atutem książki była relacja z punktu widzenia dziecka. W sumie uważam książkę za...

książek: 1180
Izabela Pycio | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2016

"Nigdy nie poprawisz błędów, jeśli nie spróbujesz pójść dalej."

Z wielkim bólem w sercu czyta się tę powieść, słowa wręcz parzą czytelnika, przepełnione cierpieniem i bezradnością. Nie tak powinien wyglądać świat dziecka! Z całą stanowczością buntujemy się przeciwko temu, co wyczytujemy ze stron książki. Autorka z ogromnym zrozumieniem i empatią opowiada nam o scenariuszu ludzkiego życia, który w mniej lub bardziej zbliżony sposób dotyka wiele dzieci na świecie. To bardzo przenikliwa i przejmująca powieść. Zdarzenia w niej opisane dotkliwie nas ranią, burzą najmocniejszy nawet mur odporności na ludzkie cierpienie i niedolę. Nie sposób obronić się przed tak sugestywnie przedstawioną fabułą, która głęboko wnika w nasze zmysły i pozostaje w nich na bardzo długi czas. Powieść przeczytałam dwa razy, tylko w ten sposób mogłam poradzić sobie z bolesnym jej przekazem i wewnętrzną interpretacją.

Ośmioletnia Carrie wykorzystując bogatą wyobraźnię stara się odgrodzić od ogromnego cierpienia...

książek: 5889
teri | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Strasznie smutna ksiazka.O przemocy w rodzinie,o tym,jak przetrwac ten koszmar,koszmar przezywany przez 8-letnie dziecko.Dziecko,ktore przezylo smierc ojca,molestowanie,alkoholizm matki,biede,ojczyma-potwora...ucieka w swiat fantazji.Znieczulica otoczenia przeraza i zasmuca.Strasznie dolujaca...Tanta tristezza,troppa tristezza....

książek: 664
Marlena | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane

Zwykle omijam książki z narratorem dziecięcym, ale dla tytułu "Emma i ja" zrobiłam wyjątek. Nie pożałowałam - naprawdę dobrze mi się czytało tę powieść, fabuła interesująca i wciągająca, zwłaszcza zakończenie zrobiło na mnie wrażenie, było niebanalne i zaskakujące.
Powieść dotyka tematów często spotykanych w literaturze: wyalienowania, ciężkich traum, przemocy domowej. Opisanie ich jednak przez pryzmat spojrzenia dziecięcego sprawia, że powieść ta wyróżnia się z szeregu publikacji poruszających te same problemy, daje całkowicie nową perspektywę.

książek: 5195
Wkp | 2016-01-23

EMMA, JA I ZŁO

Zło dotyka nas niezależnie od wieku. O wiele jednak łatwiej jest stać się niewinna ofiarą, kiedy jest się dzieckiem. Wtedy każdy ma nad tobą przewagę, a każda krzywda staje się dotkliwsza. Czy w takiej sytuacji dziecko nie ma szans się obronić? I co jeśli to nie o siebie boi się najbardziej?

W takiej sytuacji znajduje się ośmioletnia Carrie Parker, dziewczynka – zdawałoby się – jakich wiele. Dziecko wesołe, pełne marzeń i wyobraźni, ale też dziecko, którego sytuacja rodzinna jest bardzo trudna. Wszystko za sprawą śmierci ojca i pojawienia się w życiu Carrie i jej młodszej siostry, Emmy, ojczyma. Nieczułego, brutalnego – można by rzec sadystycznego – mężczyzny znęcającego się nad bliskimi. Dziewczynka ponad wszystko chce ocalić przed nim swoją siostrzyczkę, a ponieważ nie może liczyć na pomoc matki, sama jest zmuszona poradzić sobie z sytuacją, która już dawno przekroczyła granice ludzkiej wytrzymałości. Konsekwencje mogą jednak okazać się tragiczne w...

książek: 1321
magda | 2011-04-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 marca 2011

Elizabeth Flock ukończyła uniwersytet Vanderbilta w Nashville. Wkrótce po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła pracę w magazynie "Vanity Fair". Później pisała sprawozdania do magazynów "Time" i "People". Przez pięć lat była reporterem prasowym, następnie pracowała dla kanału informacyjnego CNBC oraz była korespondentem telewizji CBS. Jej debiutem literackim była powieść "Krzyk ciszy".

"Emma i ja" to opowieść o ośmioletniej dziewczynce- Caroline Parker. Carrie mieszka w maleńkim miasteczku w Karolinie Północnej. Jej ojciec został zamordowany i odkąd matka wyszła ponownie za mąż, jej życie przypomina piekło. Richard- ojczym Carrie, znęca się nad całą rodziną. Pije, a później wpada w szał i już nic nie jest w stanie go powstrzymać. Carrie nie może liczyć na pomoc matki. Richard jest jedynym żywicielem rodziny dlatego lepiej się mu nie stawiać. Jedyną naprawdę bliską dla niej osobą jest młodsza siostra- Emma.

Dziewczynki są nierozłączne. Spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Razem się bawią...

książek: 288
Iwona | 2016-02-11
Przeczytana: 08 lutego 2016

Wydawać by się mogło, że literatura wyczerpała z nawiązką limit historii przedstawiających dramat małego dziecka, będący wynikiem przemocy w rodzinie borykającej się z problemem uzależnienia od alkoholu, i że już żadna z nich nie może zaskoczyć i poruszyć do głębi. Nic bardziej mylnego!

Udowodniła to Elizabeth Flock kreśląc opowieść z perspektywy małej Carrie. Jawi się ona jako ofiara i przewodniczka zarazem, bowiem czytając, miałam wrażenie, że udręczona, trzyma mnie kurczowo za rękę i oprowadza po świecie bardzo dalekim od dziecięcej idylli.

Koszmarne zdarzenia zdają się nie mieć końca. Przybierają kształt ciemnego tunelu, do którego przewrotny i okrutny los zepchnął obie siostry zdane prawie wyłącznie na własne towarzystwo. Ich maleńki świat zamyka się w czterech ścianach pokoju zwanego gniazdem, czasem przenosząc się za kanapę i na dwór, gdzie – otoczone życzliwością ze strony panów Whita i Druma Wilsona oraz panny Mary i siedmioletniej Orli Mae Bickett, uciekają przed...

książek: 2155
Luna | 2011-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 grudnia 2011

Straszna książka.
Po śmierci męża Libby wiąże się z Richardem, który bije ją i jej dwie córki - Carrie i Emmę. Carrie jest starsza - ma 8 lat, lecz jest mniej odporna, to sześcioletnia Emma jest twarda, wytrzymała, silniejsza psychicznie, nie daje sobą pomiatać.
Chociaż przeważnie zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieją rodziny, w których oboje rodzice odnoszą się do dzieci wręcz z nienawiścią, biją je i upodlają, jednak czytanie czegoś takiego autentycznie boli, sprawia niemal fizyczny ból.
To straszne - ojczym ma dziewczynki za śmieci, a matka, zamiast je bronić - jeszcze bardziej gnębi. Bardzo rzadko staje w obronie swoich własnych córek. Carrie toleruje, ale Emmy jawnie nienawidzi.
Dziewczynki są surowo karane za wyimaginowane przewinienia. Ojczym wymaga szacunku, na który tak naprawdę wcale nie zasługuje. I egzekwuje "należny" szacunek za pomocą bicia.
Nie ma beztroski w dzieciństwie Carrie i Emmy - są zmuszane to wykonywania wielu prac domowych, muszą wyręczać swoją...

książek: 175
Magdalena | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Spośród wszystkich książek o przemocy wobec dzieci, które przeczytałam ta najbardziej zapada w pamięć. I nie chodzi o sceny okrucieństwa, ale o doskonały pomysł Autorki na zakończenie tej powieści - oryginalny i jednocześnie psychologicznie prawdopodobny i uzasadniony. Jestem po wrażeniem.

zobacz kolejne z 1974 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd