Emma i ja

Elizabeth Flock Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść psychologiczna literatura piękna
2016-01-13
2006-03-24
Alina Patkowska
HarperCollins Polska
literatura piękna
2016-01-13
Alina Patkowska
New York Times Bestselling Authors: Powieść psychologiczna

Carrie jest 8-letnią dziewczynką. Ma bogatą wyobraźnię, chciałaby być jak inne dzieci, lecz....
Kiedyś otoczona była miłością, radością i spokojem. Wszystko uległo zmianie po tragicznej śmierci ojca. W jej domu rządzi teraz ojczym, który znęca się nad rodziną. Przemoc i strach jest codziennością. Carrie pragnie uchronić młodszą siostrzyczkę Emmę, a na matkę liczyć nie może....

Smutna opowieść o losach ośmioletniej dziewczynki. A zakończenie normalnie mnie zszokowało. Sięgam po drugą część. Polecam!

Książka bardzo poruszająca i wciągająca. Bardzo dobrze napisana. A samo zakończenie książki bardzo mnie zaskoczyło. Godna polecenia.

Dodatkowa gwiazdka za mega zaskoczenie na kilku ostatnich stronach. Siostrzana miłość kontra bezsilność, bieda, przemoc i nieustanny strach. Mały dziecięcy światek codziennie wystawiony na wielką próbę. Boleśnie prawdziwa.

Po tych wielu pochlebnych opiniach spodziewałam się więcej po tej książce...zbyt mało w niej emocji pomimo trudnego tematu, który porusza. Postać matki i ojczyma papierowa...jednowymiarowa...zaskakujące tylko zakończenie...i za to mały plus.
Nie zostawiło w mojej głowie więcej, niż przeczytana wczoraj gazeta. Przeczytać zapomnieć.

Zawsze gdy ją wspominam przechodzi mnie dreszcz.

Wstrząsająca... Zdecydowanie warto przeczytać!

Książkę wraz z córkami pochłonęłyśmy jednym tchem. Z początku wydaje się ,że jest to opowieść o dziewczynce w przeciętnej rodzinie.Później okazuje się jednak ,że nie jest tak sielankowo a dziewczynka posiada wyimaginowaną siostrę.
Autor trafił w nasze serca i uznajemy tę pozycję za naprawdę ciekawą.Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"(...) docierają do mnie urywki ich rozmowy, pocięte na kawałki jak próbki wykładzin, które tatuś woził w samochodzie."

Dyskusje

1 356