Baszta czarownic

Wydawnictwo: Mag

Pewnej nocy w Słupsku pojawiają się dwaj tajemniczy przybysze. Wydarzenie to nakręca spiralę nieprawdopodobnych zdarzeń, poprzedzających bitwę, w której zmierzą się siły światła i ciemności. Stawką są losy świata, a kluczem do zwycięstwa zwykła młoda dziewczyna, w żyłach której płynie bardzo magiczna krew.

wiejskifilozof | 2011-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2011

rozczarowałem się .

Gosia | 2014-06-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Są momenty, że ta książka naprawdę wciąga, ale zaraz potem robi się jakoś tak dziwnie. Mam wrażenie, że nie do końca została przemyślana. Plusem jest to, że szybko się ją czyta :)

Lilith | 2011-11-04
Przeczytana: sierpień 2011

Czytając tą książkę miałam wrażenie, że autor chce na siłę wprowadzić jak najwięcej mistycyzmu tam, gdzie nie koniecznie powinien się znajdować. Akcja narasta właściwie do samego końca, gdzie to nagle wszystko zostaje 'wyjaśnione' na kilku stronicach. Może najzwyczajniej nie zrozumiałam 'co autor miał na myśli', ale wydaje mi się, że pan Kochański nie zaplanował powieści na początku i po prostu zakończył historię właściwie jakkolwiek, nieco wymuszenie.

Alina | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

Jak dla mnie to nie moje klimaty. Brakowało mi ładu i składu. Niestety nie podobała mi się.

Dziub | 2013-10-12
Przeczytana: 01 lipca 2013

Podoba mi się topografia miasta i możliwości interpretacyjne.

Bursztyniara | 2014-04-18
Przeczytana: listopad 2012

Książka, która potrafi zniechęcić do polskiej fantasy, ale jest się czasem z czego pośmiać.

Baszta czarownic to książka fantasy napisana przez dorosłego polaka, dla dorosłych polaków. Znaleźć tu można słowiańskie akcenty humor i temperament. To jedyne czym przypomina mi to Wiedźmina. Bądźmy szczerzy. My Polacy potrafimy tworzyć genialne historię, tylko nam się nie chce.
XXI w, Słupsku, na terenie Polski. Fabuła zapowiadała się nudna mało oryginalna., okazało się jednak że pisarz zupełnie popuścił wodze fantazji i to do granic absurdu. Wszystko zaczyna się od pojawienia się dwóch tajemniczych przybyszy. Dobrego i złego. Zwą się Wielgus i Pożoga (Bogna). Obaj posiadają ponad naturalne zdolności. Są na tyle tajemniczy, że na dobrą sprawę wiemy o nich tylko tyle, że nie są ludźmi. Obaj stają się przyczyną nieprawdopodobnych wydarzeń poprzedzających bitwę. Przy czym ten dobry dodatkowo wplątuje w tą niebezpieczną sytuację naszą Wybrankę, Magdę Papisten.
Obecny jest czarny humor i...

mantikora | 2016-05-19

nawet by było, ale to zakończenie....

Ela | 2016-11-20
Dzwiedziu | 2016-05-15