Wilcza krew, smoczy ogień

Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-60505-15-1

Historia i fantastyka – obie są prawdą. Historia, nawet ta najprawdziwsza, ma swoje obrzeża pełne domysłów i niepewności. To właśnie tam rodzą się smoki, czary i demony. I właśnie te obrzeża całkiem prawdziwych wydarzeń penetruje w nowym tomie opowiadań Romuald Pawlak. Kto zna autora z przezabawnych przygód maga Rosselina, dobrze wie, że nie brak mu wyobraźni. A kto pamięta „Inne okręty”, wie...

Historia i fantastyka – obie są prawdą.

Historia, nawet ta najprawdziwsza, ma swoje obrzeża pełne domysłów i niepewności. To właśnie tam rodzą się smoki, czary i demony. I właśnie te obrzeża całkiem prawdziwych wydarzeń penetruje w nowym tomie opowiadań Romuald Pawlak. Kto zna autora z przezabawnych przygód maga Rosselina, dobrze wie, że nie brak mu wyobraźni. A kto pamięta „Inne okręty”, wie również, że historia jest jego wielką pasją. Z wyobraźni i pasji zrodziły się dzieje różnych ludzi w różnych czasach, których łączy jedno – zmierzają ku swym celom, nie mogąc przecież przewidzieć, co czeka ich za zakrętem drogi…

„Wilcza krew, smoczy ogień” to prawie tysiąc lat zaklętych w ośmiu opowiadaniach. Dowiesz się, co zgubiło bułgarskiego cara pragnącego dorównać cesarzowi Bizancjum, co wspólnego ma Zakon Kawalerów Maltańskich ze smokami z Rodos, jakie mroczne tajemnice skrywa lodowa mumia znaleziona w Alpach…

To historia, która wymknęła się historykom.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

byłem_fprefectem | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Już gdzieś kiedyś wspominałem, że w swojej genialnej trylogii w pięciu tomach Douglas Adams opisał dość dziwną planetę, na której wiesiołkowaty Artur Dent spędził jakiś czas po zniszczeniu Ziemi (znaczy nie Artur zniszczył naszą rodzimą planetę, tylko Vogoni budujący galaktyczną autostradę, ale nie zmienia to faktu, że Ziemia została zniszczona). Jedną z ciekawostek na owej planecie były książki. Kończyły się one po pewnej liczbie słów, ni w pięć ni w dziewięć, nie kończąc opowiadanej historii, koniec i już. Śmiem podejrzewać, że autor opisywanej dziś książki, postanowił wykorzystać w pewien sposób ten pomysł.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/07/wilka-wycie-smoczy-mocz.html

MałySuseł | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Trochę się wyłamuję z moją oceną, ale uważam, że książka zasługuje na porządne 8/10.

Pomysł na niniejszy zbiór opowiadań jest świetny - autor inspirując się prawdziwymi wydarzeniami historycznymi stworzył opowiadania fantastyczne. W ten sposób, że tam gdzie historia milczy wprowadza wątki fantastyczne.

Opowiadania napisane są bardzo dobrze - czytałem je z prawdziwą przyjemnością.

Oczywiście książkę należy traktować w kategoriach rozrywkowej lektury, świetnej na późne, deszczowe wieczory.

Voirey | 2012-12-28

Przeczytałam ją jednym tchem. R. Pawlak ciekawie pisze opowiadania, lecz są one chaotyczne. To jedyny minus.

WojteK | 2013-09-13

Dosyć przeciętna zbieranina opowiadań. Nie ma nic co chciałbym przeczytać jeszcze raz. Zła do końca nie była, ale niektóre opowiadania, od których wymagałem dużo okazały się zbyt pobieżnie potraktowane,a te słabsze były za długie. Większość z nich czytało mi się ciężko. Może to przez styl pisania pana Pawlaka? Przebrnąłem do końca ale nie zobaczyłem fajerwerków aż do samego końca.

Adam | 2017-03-11
craqs | 2017-02-25