Orfeusz i Eurydyka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stojąc na płytach chodnika przy wejściu do Hadesu Orfeusz kulił się w porywistym wietrze, Który targał jego płaszczem, toczył kłęby mgły, Miotał się w liściach drzew. światła aut Za każdym napływem mgły przygasały. Zatrzymał się przed oszklonymi drzwiami, niepewny Czy starczy mu sił w tej ostatniej próbie...

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marthe | 2016-01-01
Przeczytana: 2013 rok

Miłosz osobistą tragedię - śmierć żony - przenosi w scenerię mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Podróż do San Francisco, by zdążyć zobaczyć ukochaną, to tutaj wędrówka po Hadesie; jak sam przyznał poeta, by nie myśleć o śmierci Carol, nocami pisał poemat. "Orfeusz i Eurydyka" to nie tylko szczere wyznanie bólu i poszukiwania sensu, ale też świeże spojrzenie na uniwersalną historię Orfeusza i Eurydyki.

Kamil | 2016-09-14
Ophelia_Wilde | 2016-05-12