Przed Nieznanym Trybunałem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03154-4
eseje, szkice
MsSurrealist

Bogata twórczość jednego z najwybitniejszych prozaików i scenarzystów polskich przynosi również prace eseistyczne. Ten zbiór gromadzi najważniejsze z nich, skupione wokół przejawów współczesnego kryzysu wartości. Szkice o Kolbem, Mansonie, wpływie Conrada na współczesne Szczepańskiemu pokolenie wydają się znów szczególnie aktualne. O ich nieprzemijającej wartości przekonuje mistrz współczesnego kina, wielki reżyser, któremu szczególnie bliskie są sprawy postaw ludzkich i odwiecznych dylematów moralnych

MsSurrealist | 2010-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2010

Jedna z książek poleconych przez moją sorkę od polskiego. Eseje rzeczywiście ciekawe, pomijając, że większość tematów była mi już wcześniej znana. Polecam, ciekawa pozycja.

maljec | 2015-03-31
Przeczytana: 2006 rok

Zbiór znakomitych esejów - tematy niby znane, ale mam wrażenie, że otwierają oczy na wiele spraw dotyczących wartości wyznawanych przez człowieka.

| 2016-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Odświeżające spojrzenie na ojca Kolbego jako świętego i rycerza Niepokalanej. Ukazanie nie tylko męczennika, ale przede wszystkim człowieka o wielkich aspiracjach.

Lubieklimko | 2012-02-26

W zasadzie czytalem jednynie ta ksiazke. Ale za madrosc, ktora jest w niej zawarta, zaliczam autora do grona ulubionych

Family | 2012-12-30

łdz