Lulu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Międzynarodowy bestseller, a zarazem pełna erotyzmu powieść o erotycznym przebudzeniu Marii Luisy Ruiz-Poveda y García de la Casa zwanej Lulu. Lulu odkrywa świat erotyki jako nastolatka, dzięki wtajemniczeniu przez Pabla, przyjaciela starszego brata. Wraz z nim wkracza w mroczny świat erotycznego pożądania i przeznaczenia.

Milena | 2016-12-20
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Ponownie postanowiłam sięgnąć po pozycję, którą już mam od jakiegoś czasu. Takie małe czyszczenie robię.
Do końca nie miałam pojęcia czego powinnam się spodziewać po tej książce, gdyż opis nie zdradza nam za wiele, a i objętościowo również nie jest obszerna. Zdecydowanie nie jest typem książki po jakie sięgam. Na plus mogę zaliczyć z pewnością okładkę, bo jak na erotyk jest ona delikatna i subtelna. Szkoda, że najczęściej w tego typu pozycjach takich nie ma.

Początek zapowiadał mi się obiecująco. Poznajemy tu nastoletnią Lulu, którą Pablo, przyjaciel brata i rodziny wprowadza w świat erotyki. Ta część była jak najbardziej dobrze opisana, nie przesadzona, wyważona. Niestety co dobre w końcu musi się skończyć. W dalszej części ciężko mi było się połapać co się dzieję teraz, a co było wspomnieniem. Szczególnie, że nawet sama Lulu nie zmieniła się nic a nic z charakteru. Nadal przypominała głupkowatą nastolatkę, choć wiekowo już nią nie była.

Tak więc początek czytało mi się...

Mru | 2016-01-25
Na półkach: 2016, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Tytułowa Lulu to młoda dziewczyna, która dosyć prędko odkrywa w sobie niepohamowany apetyt na seks. Z wiekiem jej głód nowych doznań stale się powiększa i kobieta sięga po coraz to nowe sposoby na jego zaspokajanie. Wydaje mi się, że dwa zdania w zupełności wystarczyłyby jako opis tej książki, gdyż opisana w niej historia nie jest niczym innym, jak pogonią za kolejnymi penisami, ubarwiona od czasu do czasu kajdankami, pejczami, zbiorowymi orgiami i kazirodztwem.
Narracja w tej książce jest bardzo chaotyczna i, jeśli czyta się "z rozpędu", łatwo można się pogubić, co dzieje się wcześniej, co później. Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że przez cały tok opowieści bohaterka pozostaje na tym samym etapie rozwoju. Nie dostrzegłam absolutnie żadnej różnicy pomiędzy tokiem myślenia i systemem wartości 14-letniej Lulu, a jej dorosłej, 30-kilkuletniej wersji.
Jeśli jest się fanem literatury erotycznej i dodatkowo nie wymaga się logicznej konstrukcji bohatera i ogólnego szkieletu historii, to...

mojito | 2015-02-01
Przeczytana: 2014 rok

Książka opowiada o wszystkich odsłonach sexu, nawet sadomasochistycznych. Narracja chaotyczna. Na pewno będzie się podobać zwolennikom literatury erotycznej.

Martyna | 2014-12-26

książkę czytało mi się szybko, choć można było się czasami pogubić - zmiana czasów, o których mówi bohaterka pojawiała się czasami nagle i zbyt szybko. mimo tych wszystkich erotycznych opisów to także książka o miłości. trudnej miłości, która może zaginąć w gąszczu tych seksualnych przygód.

Okot | 2011-10-24
Przeczytana: 21 marca 2012

Strasznie mnie zmęczyła chaotyczna narracja.

edtta | 2011-06-10
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Hmmm dziwna książka... Nie tego oczekiwałam

un_forestiero | 2016-09-04
Cirinelis | 2016-08-25