Requiem Króla Róż 4

Tłumaczenie: Krzysztof Jurewicz
Cykl: Requiem Króla Róż (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Baraou no Souretsu
komiksy
Dejikos

Łańcuch zdrady. Małe w nim pęknięcie może prowadzić do gigantycznej lawiny nieszczęścia… Ryszard jest zszokowany możliwością zostania królem, ta myśl jednak nie chce go opuścić… Tymczasem spędza beztroskie chwile z Anną, nieświadomy, że życie Henryka wisi na włosku…
Czwarty tom mrocznej, opartej na twórczości Williama Szekspira, historii, pełnej zakazanych namiętności i pragnienia władzy.

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Jak na razie najlepszy tom serii, choć zaznaczam, że nie liczę trzech następnych, które posiadam, lecz jeszcze ich nie czytałem. Dlaczego najlepszy?

Po pierwsze - dużo większa rola Anny. To zdecydowanie moja ulubiona postać i czytanie o jej relacjach z Ryszardem dawało mi mnóstwo radości. Więcej niż bym się spodziewał, a to oznaka, że stałem się wielkim fanem serii. Naprawdę kocham każdą scenę z tymi postaciami, nie pada tam nic ambitnego, ale prostota tych relacji, zrozumienie, miłość i humor... Nie wiem, co się ze mną dzieje, lecz UBÓSTWIAM TO. Rysiek też zasłużył na tak przyjemne momenty w swoim nieszczęśliwym życiu.

Skoro o Ryśku o mowa, strasznie uwielbiam ukazanie jego mroku, może dlatego, że w pewnym stopniu jestem w stanie go zrozumieć. Graficznie prezentuje się to świetnie - i tu już dostrzegam geniusz - za sceny przedstawiające pogrążanie się bohatera w mroku autorka ma ode mnie duży plus. I wreszcie to przekonuje z całą siłą, bo o ile w pierwszym tomie jeszcze nie...

Dejikos | 2018-04-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Manga