Absolwenci

Tłumaczenie: Sara Schoeneberg
Cykl: Koledzy (tom 2-3) | Seria: Jednotomówki Waneko
Wydawnictwo: Waneko
卒业生 -冬- / 卒业生 -春- (Sotsugyousei)
komiksy
norimenai

Sequel „Kolegów z klasy” zawierający w sobie dwa kolejne sezony – zimę i wiosnę. Zbliżają się egzaminy wstępne. Sajou wracając ze szkoły przygotowawczej, spędza czas na randkach z Kusakabe. Pewnego dnia mama Sajou trafia do szpitala. Chłopak przytłoczony odwiedzinami w szpitalu, obowiązkami domowymi i egzaminami jest wykończony fizycznie i psychicznie. „Chcę cię zobaczyć” – mówi jednak do...

Zbliżają się egzaminy wstępne. Sajou wracając ze szkoły przygotowawczej, spędza czas na randkach z Kusakabe. Pewnego dnia mama Sajou trafia do szpitala. Chłopak przytłoczony odwiedzinami w szpitalu, obowiązkami domowymi i egzaminami jest wykończony fizycznie i psychicznie. „Chcę cię zobaczyć” – mówi jednak do Kusakabe i zaprasza do domu, w którym będą sami. Kontynuacja historii zawartej w „Kolegach z klasy”.

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl

Suza | 2016-12-03
Przeczytana: 25 listopada 2016

"Absolwenci" kontynuują losy Sajou i Kusakabe z "Kolegów z klasy". Ostatnia klasa liceum, zbliżające się zakończenie szkoły. Dla Sajou jest to (jak właściwie zawsze) czas intensywnej nauki. Bardzo dobrze rozumie, dlaczego zdaniem uczestników szkoły przygotowawczej nie jest to odpowiednia pora na związki. Rozumie, ale zdaje sobie również sprawę z tego, że nie potrafiłby sobie odpuścić spotkań z Kusakabe. Ten z kolei, choć nie ma przed sobą egzaminów na studia, także zaczyna na poważnie myśleć o swojej przyszłości. Ich wspólny czas bywa więc w taki czy inny sposób ograniczany, jednak nie odbija się to w sposób negatywny na ich związku. Co prawda nie obejdzie się pewnych (większych lub mniejszych) problemów, ale czasami przecież nie da się tego uniknąć, prawda?

Wiecie, co uwielbiam w "Absolwentach"? (No dobra, jest wiele takich rzeczy, ale tym razem mam na myśli coś konkretnego) To, że chociaż Kusakabe...

Magdalena-cherry | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

Piękne, urocze i niewinne. Czysta miłość, a nie pociąg fizyczny., poświęcone, odwaga i wyrozumiałość. Mogłabym czytać i czytać

Wampanella | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Świetne. O wiele lepsza jest kontynuacja "Kolegów z Klasy". Tutaj ich uczucia są tutaj pokazane, a nie jak w pierwszej części, która była za mdła. Haracz dla mnie najlepszą postacią. Szkoda mi go.
Uwielbiam Nakamurę i z wielką chęcią chciałabym przeczytać inne jej prace.

Niestety w wydaniu są literówki. :(

Rege | 2017-06-11

Lepsza od anime. :-)