Reset

Wydawnictwo: Studio JG
リセット (Reset)
komiksy
Dejikos

W mieście zaczyna dochodzić do serii samobójstw. Okoliczności tych zdarzeń wydają się jednak bardzo podejrzane, gdyż wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu. Przed śmiercią zarejestrowali się do gry komputerowej zwanej „Dystopia”, w której zabija się swoich sąsiadów. Przecież cyfrowa śmierć nie dzieje się naprawdę, czyż nie? Ale gdy gra zaczyna zbytnio naśladować rzeczywistość uczucia takie jak złość, nienawiść, czy okrucieństwo stają się bardzo realne. Ktoś świetnie się bawi, mieszając ludziom w głowach. A gdy doprowadza do tego, że ich życie nie ma już sensu, jedyną słuszną odpowiedzią wydaje się być – reset.

źródło opisu: Studio JG, 2017

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Anezka | 2018-10-17
Na półkach: 2018, Wymienione, Przeczytane, Manga
Przeczytana: 17 października 2018

Manga jest jedną z tych ambitnych, czyli niesie jakiś przekaz-morał. Gdyby nie to, nie miała by pewnie racji bytu.

PolishPopkulturę | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Takie tam mangoczytadło do jednokrotnego przekartkowania i natychmiastowego zapomnienia. Ani to nowatorskie, ani ekscytujące. Zakończenie wydaje się bardzo przyspieszone i trochę od czapy. Tytuł spokojnie można sobie darować.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Scythe Stoirm | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Dobrze wspominam "Incepcję". Film zacierał granicę pomiędzy tym, co realne a tym, co rzeczywiste i sprawiał, że w poszukiwaniu tejże rzeczywistości ludzie popadali w obłęd, często tracąc życie. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ "Reset" również przedstawia obłęd w poszukiwaniu rzeczywistości, tylko w innej, cybernetycznej odsłonie.

Tetsuya Tsutsui należy do moich ulubionych mangaków, nic dziwnego, że po raz kolejny sięgnąłem po jego dzieło. Facet porusza niezwykle ważne dla XXI wieku tematy. Ta manga nieźle rozprawiła się z tematem poszukiwania wartości poprzez grę Dystopię. Bohaterowie są dobrze zbudowani (i nie chodzi mi tutaj o wygląd), a kreskę autora i dbałość o szczegóły naprawdę podziwiam.

Minusem mangi jest jej długość. Uważam, że autor spokojnie mógłby rozłożyć akcję na dwa, trzy tomy. Dzięki temu lepiej poznalibyśmy bohaterów, którzy naprawdę zaczęli mnie intrygować. Czasem człowiek chciałby się głębiej zanurzyć w przeszłość postaci i odkryć, co nimi kierowało. Akcja...

Chris3z8 | 2017-08-02

Boże, jakie to jest słabe i niepotrzebne. Potem się gracze dziwią, że są postrzegani jako konsumenci drugiej kategorii z zamiłowaniem do ,,śmieci''. Nie widzę nic interesującego w grach wideo, gdzie zadaniem jest eksterminacja pozostałych graczy. Puste zasady, puste postaci, pusty świat, nie wiem jakim cudem uzależnia od siebie, bo w cyberprzestrzeni można wymyślić o wiele bardziej dostojne czy pokręcone pomysły na zabawę. Po przeczytaniu miałem ochotę wyjść z domu i ,,uciec'' do rzeczywistości, bo fikcja zaczyna być gorsza niż sądziłem.

Gdyby nie morał na końcu przygody, że życie ma coś z gry wideo, iż dostajesz drugą szansę, by poprawić, to co nie wyszło, zmienić koncepcję nastawienia do środowiska czy sprawić, żeby za drugim razem sprostać wyzwaniu - historia nie miałaby żadnego sensu, żadnego celu, żadnej wartości. Jeśli chcecie zrobić interesującą grę wideo - błagam, następnym razem postarajcie się lepiej, bo przecież macie restart, jak w grze wideo, prawda?

bartmix | 2017-08-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Manga ta jest zwyczajnie brzydka, twarze bohaterów wyglądają paskudnie i brak tu jakiejkolwiek szczegółowości. Do tego strasznie ciężko jest tu w cokolwiek uwierzyć, bo główna nić fabularna jest niezwykle głupia. To zwykła demonizacja gier wideo, która udaje coś więcej. Nie warto.

USAGI | 2018-11-14

Brzydka i niedbała kreska, średnie kadry. Głupia historia. Żal czasu.

alexa970 | 2017-09-04
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2017

Kreska - średnia, historia sama w sobie ciekawa jednak marnie przedstawiona. Manga do przeczytania tylko raz...

nika | 2018-12-13
Wrona | 2018-11-02