Rozdarci

Okładka książki Rozdarci Neal Shusterman
Okładka książki Rozdarci
Neal Shusterman Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Podzieleni (tom 2) fantasy, science fiction
Podzieleni (tom 2)
UnWholly
Papierowy Księżyc
2016-09-28
2016-09-28
2012-08-28
Agnieszka Hałas
Neal Shusterman antyutopia

Ta książka zdecydowanie posiada wszystko czego oczekuję po antyutopii.
Były łzy, było żywe przeklinanie pod nosem, były chwile załamania i ulgi, gdy bohaterom udało się ujść z życiem.
Ta historia pochłonęła mnie do reszty, nie byłam w stanie myśleć o niczym innym niż o chwili gdy zagłębię się w lekturę.
Uniwersum stworzone przez Shustermana ma w sobie wszystko to co może stać się prawdziwe, zwłaszcza, że cała historia opiera się na różnego rodzaju faktach. Jestem totalnie zakochana i pod ogromnym wrażeniem.

CHCE WIĘCEJ, DAJCIE MI WIĘCEJ BO SIĘ ROZPŁACZĘ BARDZIEJ NIŻ TERAZ

Ta książka zdecydowanie posiada wszystko czego oczekuję po antyutopii.
Uniwersum stworzone przez Shustermana ma w sobie wszystko to co może...

Wiele rzeczy szokuje mnie na tym szalonym świecie, a z całą pewnością jedną z najbardziej zadziwiających jest fakt, że ta cudowna książka nie jest szeroko znana i ekranizowana. Seria "Podzieleni" jest tak wybitna, że z całą pewnością mogłaby dorównać, a nawet przegonić tak uwielbiane przeze mnie serie z dzieciństwa jak "Harry Potter" i "Igrzyska śmierci" (nad "Serią Niefortunnych Zdarzeń" musiałabym się zastanowić). Ma wszystko co wymienione wyżej serie, posiadające fanów na całym świecie: dobrą akcję, ciekawych bohaterów, interesujący świat przedstawiony. Ba, ma nawet więcej -potrafi solidnie wstrząsnąć i postawić zagwozdki moralne, które naprawdę długo siedzą w głowie.
Niezrozumiałym jest dla mnie brak sukcesu tej pozycji wydawniczej, szczególnie w Polsce, gdzie skończyła się na dwóch tomach... To utwierdza mnie w stwierdzeniu, że ludzie często zachwycają się gów...em w posrebrzanym papierku, a nie potrafią dostrzec perły w kupie śmieci.

Dobra kontynuacja, ale niekoniecznie potrzebna. 1 część skończyła się tak, że nie potrzeba było pisać kolejnych książek. Ta była dobra i wciągająca, miała zaskakujące zakończenie. Bohaterowie również byli napisani świetnie (oprócz Miracoliny, która była tam tylko po to żeby co chwilę ją ktoś usypiał). Niestety w Polsce nie zostały wydane kolejne części, więc tylko mogę się domyślać jak to się skończy.

1997

Czekam na kontyacje na już

Czekam na kontyacje na już

Cam został w całości złożony z części ciał Podzielonych jako "cud życia". Próbuje odnaleźć i wyodrębnić siebie z ponad 100 dusz nastolatków. Czy można w ogóle uznać, że istnieje? Miracolina jest darem od i dla Boga. Mimo wahania się rodziców wierzy, że jej podzielone ciało uratuje setki ważnych osób. Starkey chce wszystkim udowodnić jak wiele są warte bocianie podrzutki. Czy na skutek wydarzeń z pierwszej części zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany prawne? Czy ludzie zaczną się zastanawiać nad etyką podejmowanych przez siebie decyzji?

Książkę rozpoczyna ciekawy quiz z wiedzy o przedstawionym świecie. Minusem są dłuższe rozdziały niż poprzednio. Drażniło mnie też to, że niektóre wątki były porzucane na jakiś czas, poczas gdy ja bardzo chciałam się dowiedzieć, co się dalej u danej osoby dzieje. A w książce dzieje się bardzo dużo. Wątki są rozbudowane, akcja jeszcze bardziej wciągająca i pogmatwana. Żałuję, że w Polsce nie są wydane kolejne części. "Rozdarci" również wywołują przemyślenia na temat wartości życia, psychologii tłumu i wyciągania konsekwencji z przeszłości. Czy mając dobre intencje nożna doprowadzić do katastrofy?

Po prostu świetna!
Genialny pomysł i bardzo dobre wykonanie.
Podoba mi sie, że wciąż mamy tych samych bohaterów, którzy pojawili się w pierwszym tomie.
Nie rozumiem skąd taki mały rozgłos tej serii, bo zdecydowanie jest to niedoceniona pozycja, a szkoda.

Po prostu świetna!
Genialny pomysł i bardzo dobre wykonanie.

Kontynuacja książki “Podzieleni”, plus bardzo ciekawy nowy wątek nastolatka złożonego w całości z części ciał innych Podzielonych czyli przymusowych dawców (są nimi niechciane dzieci i sprawiający problemy nastolatkowie). Po lekturze zostaje dużo niewyjaśnionych kwestii - niestety kolejne części tej serii nie zostały wydane w Polsce.

Fantastyczna seria! Żałuję, że pozostałe książki nie zostały przetłumaczone. W pierwszej części wartka akcja, nie można się nudzić. Tutaj sytuacja rozwijała się na początku powoli, ale później autor dał czadu. Bardzo mi się podobała, polecam

bardzo dobra, dynamiczna kontynuacja. Nie mogłam się oderwać gdy tylko miałam czas czytać

Rewelacyjna kontynuacja!
Neal Shusterman wykonał kawał świetnej roboty i książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem od pierwszych stron. Oprócz poznania dalszych losów Leva, Connora i Risy mamy możliwość spojrzenia na świat po Wojnie Moralnej oczami innych postaci. Bohaterowie są niezwykli, świetnie zarysowani i nietuzinkowi. Każdy niesie ze sobą jakąś historię, pokazując świat stworzony przez autora na trochę innych sposób. Pomimo dość pokaźnej grubości przez powieść wręcz się płynie. Akcja nie przytłacza, ale też nie spowalnia ani na chwilę, dając czytelnikowi niesamowitą dawkę emocji.
Zakończenie potęguje uczucie zaciekawienia, bo akcja, jak się okazuje, nie spowalnia. Póki co nie przetłumaczono u nas kolejnej części, co bardzo mnie smuci, bo akcja trzeciego temu zapowiada się na naprawdę fascynującą i wyjaśniającą kolejne tajemnice.

Jestem pod dużym wrażeniem "Rozdartych" - to książka od której nie sposób się oderwać. Neal Shusterman stworzył rewelacyjną kontynuację która podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza część.

Rewelacyjna kontynuacja!