Wina

Tłumaczenie: Stanisława Kaczmarek
Cykl: Alex Delaware (tom 28)
Wydawnictwo: Amber
Guilt
Stanisława Kaczmarek
Ag2S

Inne wydania

Alex Delaware, najsłynniejszy psycholog dziecięcy w literaturze, wobec zbrodni i obłędu ukrytych w oślepiającym blasku słońca Los Angeles. Stuletni dom wydaje się spełnieniem marzeń młodego małżeństwa, dopóki w trakcie remontu nie natrafiają na makabryczne znalezisko. W zakopanej pod drzewem skrzynce spoczywa szkielet niemowlęcia owinięty w gazetę sprzed sześćdziesięciu lat... Wkrótce w...

Wkrótce w pobliżu domu zostaje znalezione ciało zastrzelonej dziewczyny, a obok… szczątki dziecka.
Porucznik Sturgis prosi o pomoc doktora Delaware. Alex zagłębia się w historię kolejnych mieszkańców domu. Dawno pogrzebana sprawa ożywa, pojawia się coraz więcej podejrzanych, śledztwo kieruje się w stronę najbardziej znanych celebrytów. Zanim Alex rozwikła zagadkę, zmierzy się z fanatycznym umysłem, z jakim nie spotkał się u najbardziej zdeprawowanego szaleńca...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki-kryminal/wina,p1500

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki-kryminal/wina,p1500

Aneta Wiola | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

NIECHCIANE DZIECKO
W zamożnej dzielnicy Los Angeles zostaje wykopany szkielet niemowlęcia. Dokładne oględziny wykazują, że dziecko zmarło kilkadziesiąt lat temu. Trop prowadzi do Szwedzkiego Szpitala i lekarzy, którzy mieli dokonywać nielegalnych aborcji. Śledztwo komplikuje się, gdy zostaje znaleziony kolejny szkielet dziecka, zaś w nieodległym miejscu zwłoki kobiety. Detektyw wydziału zabójstw Milo Sturgis zaczyna podejrzewać, iż w sprawę mogą zamieszani być czciciele jakiegoś kultu. Na jaw wychodzą nowe fakty. Milo wraz z pomocą psychologa doktora Alexa Delawere zrobią wszystko, aby odkryć prawdę.

Bardzo dawno zaczęłam czytać powieści Jonathana Kellermana. Szczerze mówiąc, był on jednym z pierwszych pisarzy, którzy zarazili mnie fascynacją do powieści kryminalnych. Z czasem, jak się jednak przekonałam, proza Kellermana i jego przewidywalne zagadki nie robiły już na mnie takiego wrażenia jak kiedyś. Długo jednak czekałam na jego powieść - „Wina”. Sentyment pozostał. A może po...

Joanna | 2014-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 lutego 2014

Kolejna powieść Jonathana Kellermana , znanego amerykańskiego pisarza , lekarza, psychologa wyjaśniająca mroczne strony ludzkiej duszy, zachowania odbiegające od przyjętych w społeczeństwie norm.
Powieść sensacyjna , w którym śledztwo prowadzi znana literacka para porucznik Milo Sturgis oraz pomagający w działaniach policyjnych psycholog dziecięcy Alex Delaware.
Co do treści książki - radość Holly oczekującej potomka oraz jej męża z nowo zakupionego, dużego domu w stylu tudorowskim w bogatej części Los Angeles burzy niecodzienne znalezisko pod rosnącym na działce jaworem. Okazuje się, że jest to szkielet niemowlęcia . Wezwana na miejsce policja stwierdza, że skrzynka w której znaleziono szkielet pochodzi z połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i prawdopodobnie należy do nieistniejącego już szpitala. Trwają ustalenia co do mieszkańców posiadłości w tym okresie.
Tymczasem w innym rejonie Los Angeles podczas codziennego joggingu w parku młoda dziewczyna z przerażeniem...

Roland | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Psychologiczny thriller Jonathana Kellermana, który jak na standardy autora wypadł dosyć przeciętnie. Owszem autor tworzy ciekawą historię, lecz gdzieś po drodze wkrada się pewien chaos czytelniczy, który bynajmniej nie wpływa pozytywnie na wartość książki. W przypadku samego zakończenia, szkoda, że jest ono przewidywalne. Autor po początkowym zmyleniu czytelnika, później daje mu wręcz gotowy trop. Jednakże książka ratuje się przede wszystkim psychologicznym suspensem (duży udział w tym Alexa Delawere), dobrymi dialogami oraz tym razem mroczną, patologiczną naturą psychopaty.

Podczas renowacji prawie stuletniej rezydencji odnaleziona zostaje skrzynia z czerwonym krzyżem na wieku. A w niej szkielet niemowlęcia sprzed kilkudziesięciu lat. Porucznik Milo Sturgis prosi o pomoc doktora Alexa Delawere. Wkrótce w pobliżu rezydencji zostaje znalezione ciało zastrzelonej dziewczyny, a obok szczątki dziecka. Dawno pogrzebana sprawa ożywa na nowo, pojawia się coraz więcej...

kasandra_85 | 2013-11-06
Przeczytana: listopad 2013

Michał | 2013-12-26
Przeczytana: 2013 rok

Po przeczytaniu wcześniejszych 27 książek z Alexem i Milo oczekiwałem od tej kolejnej czegoś mocniejszego. Czekałem na tę książkę z niecierpliwością. Niestety zawiodłem się. Męczyłem się z jej czytaniem. Na początku jak to zwykle bywa u Kellermana książka wydaje się bardzo interesująca. Szkielety noworodków. To musi być ciekawy temat ale z biegiem czasu książka staje się nudna!Powiem szczerze oko mi się zamknęło na czytaniu. jedno morderstwo na początku i dłudo, długo nic.Szanuję twórczość Kellermana ale w tej książce wszystko opisywał bardzo dokładnie, szeroko i długo. Wiem, że trzeba było jakoś wątki wyjaśniać ale też można to było robić dość zwięźle. Zakończenie spokojne, bez emocji i bez wystrzału z broni Mila. W ogóle postać Mila w tej książce jest skromna.Oczekiwałem czegoś lepszego.
Bardzo lubię postać Alexa i ciekaw byłem jakie życie Kellerman wymyślił dla niego dlatego robiłem wszystko,żeby tą książkę mieć. Książkę muszą przeczytać osoby, które czytały wcześniejsze...

UczulonaNaCzekoladę | 2013-11-17
Przeczytana: 10 listopada 2013

Nie jestem fanką kryminałów. Nie gardzę nimi, jednakże wolę fantastykę, co chyba z resztą widać. Kiedy mam ochotę coś poczytać, a nie mam pod ręką nic innego, dobra historia z zbrodnią w tle jest mile widziana. Ostatnio doszłam do wniosku, że wszystko jest lepsze od nieustannego powtarzania stolic jakiś małych państewek w Afryce, o których istnieniu nie wiedziałam, albo wałkowania biznesowego słownictwa. Tak więc przemykając wzrokiem po okładkach, natrafiłam na opis, który mnie zaintrygował.

Jednakże gdy już zakończyłam lekturę doszłam do wniosku, że nie ma co wierzyć opisom. Bo wbrew pozorom nie mają nic wspólnego z stanem rzeczywistym. Zacznijmy od początku - to wszystko wcale nie przeraża, a żaden dreszczyk emocji, żadne ciarki nie przemykają po moich plecach. Ot, zwykłe historyjki. Bohaterowie nie są zbyt rozbudowani, przynajmniej ci główni - nie dowiadujemy się wiele z ich życia prywatnego, dostajemy kilka suchych faktów i ze dwa kwiatki, żebyśmy znowu nie marudzili i na tym...

Marlenka | 2013-12-08

Kryminały J. Kellermana to jedyne kryminały, które lubię. Czytam je z wielką przyjemnością, zwłaszcza gdy głównym bohaterem jest psycholog dziecięcy Alex Delaware.
I tym razem jest on bohaterem tej książki, wraz z przyjacielem - porucznikiem policji, rozwiązują kolejną zagadkę. Przyznam, że książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Po tym jak na samym początku znaleziono kości dziecka, spodziewałam się całkiem innego rozwiązania i wyjaśnienia zagadki.
Oczywiście dla mnie to rozwiązanie było bardzo na plus.
Język i prowadzenie narracji takie jak u Pana Kellermana lubię. Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Akcja szybko mknęła do przodu.
Jednym słowem: POLECAM.

halmanowa | 2016-11-18
Przeczytana: 07 listopada 2016

"Wina" to kolejny thiller psychologiczny Jonathana Kellermana. Pierwszy raz miałam w ręku książkę tego autora. Muszę przyznać, że pierwsze kilkanaście stron przeczytałam z ogromną ciekawością i nadzieją. Szkielety niemowląt, zastrzelona dziewczyna - brzmi przerażająco. A z punktu widzenia miłośnika kryminałów - obiecująco. Dla mnie była to zapowiedź mrożącej krew w żyłach opowieści, pełnej zwrotów akcji. Jednak autor zupełnie mnie zaskoczył, idąc w zupełnie innym kierunku.

Kellerman dużo uwagi poświęca bohaterom przewijającym się przez całe śledztwo. Każda osoba opisana jest z niezwykłą, ale i nieprzesadzoną precyzją. Ponieważ narratorem jest psycholog Alex Delaware, wnikanie w psychikę i emocje bohaterów wydaje się czymś naturalnym. Autor nie poprzestaje jednak na portretach psychologicznych czy wyglądzie postaci. Porusza również szereg problemów społecznych, zwłaszcza tych związanych ze światkiem aktorskim. Szczegółowo opisuje też Los Angeles, które jest tłem wydarzeń.

Jeśli...

Poppapraniec | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Największym atutem powieści jest jednak osoba odpowiedzialna za wszystkie opisane zbrodnie. Autor od początku dba o to, by skrywać tę postać pod warstwą tajemnicy i mrocznego zafascynowania. Przyznaję, że nie spodziewałem się takiego rozwiązania zagadki, a cała ta otoczka pozwalająca na dotarcie do sprawcy budzi we mnie zafascynowanie. Tylko znawca ludzkiej psychiki potrafi nakreślić równie wiarygodną i intrygującą postać. Mimo wszystko uważam, że „Wina" to książka mocno przeciętna. Nie brak jej przywar, a sama lektura ciągnęła się w nieskończoność. Wielu pewnie nie zgodzi się z moim zdaniem, co wnioskuje po tym, że wydawca nie bez powodu wznowił wydanie pozycji. Ktoś to czyta, ja jednak odradzam taką decyzję.

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/12/ich-to-bardzo-wielka-wina.html

Karolina | 2015-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2015

,,Mroczna, przejmująca opowieść o przemocy wobec niewinnych. Zimna, dynamiczna i perfekcyjna". - między innymi takie zdanie możemy przeczytać na odwrocie książki.

Matko, nie jestem z natury podła, ale mam nadzieję, że istnieje specjalny piekielny krąg dla tych wszystkich, którzy wymyślają te mocno przesadzone opinie, aby ogłupić i zwerbować czytelników, a do tego umieszczają je na tylnej okładce książki.
Błagam niech mi ktoś pokaże w tek książce owe zimne, mroczne albo dynamiczne momenty, bo jak babcię kocham ja nie zauważyłam nawet jednego.
Tym bardziej, że jestem po niedawnej lekturze ,,Lasu cieni", a tam to rzeczywiście można powiedzieć, że momentami jest mroczno.

Z Kellermanem stykam się po raz pierwszy, choć jak widzę dla wielu z Was jest to dobry znajomy. Książkę poleciła mi moja ulubiona pani bibliotekarka, gdy po pół godzinie kręcenia się wśród półek nadal stałam z pustymi rękami.
No i cóż mogę powiedzieć? Szału nie było, chociaż bardzo lubię policyjno-psychologiczne...