Joga dla każdego

Wydawnictwo: ABA
sport
youstyna

Hatha joga służy w pierwszym rzędzie utrzymaniu zdrowia organicznego. Oddziaływania poszczególnych ćwiczeń uzupełniają się nawzajem. Dzięki temu możemy przez całe życie zachować dobre zdrowie i cieszyć się długowiecznością. Wcale nie musimy niedołężnieć z wiekiem i biernie przyglądać się stopniowemu pogarszaniu się funkcji ciała. Regularne ćwiczenie jogi wzmacnia cały organizm. Dzięki...

Regularne ćwiczenie jogi wzmacnia cały organizm. Dzięki poszczególnym ćwiczeniom strumień krwi kierowany jest do określonych narządów, które dzięki temu wzmacniają się i regenerują. Wiadomo, że dobre ukrwienie ma zasadniczy wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dzięki pobudzeniu krążenia i przemiany materii dochodzi do stopniowej poprawy, a wreszcie do całkowitego zaniku zaburzeń trawiennych. Organizmowi łatwiej wtedy wypłukać wszelkie złogi i toksyny. Zwiększa to sprawność systemu immunologicznego, czyli odporność na wszelkie choroby, organizm staje się silniejszy i bardziej witalny.

Wiele ćwiczeń jogi ma niezwykle pozytywne oddziaływanie na kręgosłup. Jest to czynnik niezwykle istotny, ponieważ prosty i elastyczny kręgosłup jest podstawowym warunkiem koncentracji i zdolności świadomego odprężania się. Regularne ćwiczenia przyczyniają się do złagodzenia i całkowitego zniwelowania szeroko rozpowszechnionych wad postawy. Jeśli podczas wykonywania ćwiczeń będziemy prawidłowo oddychać i uda nam się całkowicie odprężyć, szybko zaobserwujemy, że joga pomaga nam nie tylko utrzymać zdrowie fizyczne, ale również daje organizmowi energię. Jednak joga to nie tylko energia. Joga to harmonia i radość życia.

źródło opisu: http://www.empik.com/joga-dla-kazdego-zebroff-kare...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/joga-dla-kazdego-zebroff-kare...»

Roza_V_Barlow | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Z yogą spotkałam się już trzy lata temu, kiedy to zaczęłam trenować z Yoga with Adriene na YouTube.
Ostatnio postanowiłam pogłębić swoją wiedzę na ten temat, ponieważ bardzo mnie on interesuje. Jestem zadowolona, że zakupiłam ten właśnie poradnik.
Nie do końca zgadzam się z niektórymi rzeczami, np. z tym, że od jednego ćwiczenia rośnie biust, a od innego maleje - nie ma co w takie rzeczy wierzyć.
Mimo wszystko poradniczek bardzo dobry. Asany są przydatnie opisane. Wiemy, co, na co i dlaczego oddziałuje. Mamy pełen opis przebiegu ćwiczenia, a do tego fotografie. Ponadto, co podoba mi się najbardziej, książka zawiera także ćwiczenia oddechowe, przykładowe programy ćwiczeń, a także porady jakie ćwiczenia wykonywać np. podczas miesiączki, ciąży lub kiedy ktoś choruje na nadciśnienie, astmę i inne. Naprawdę jest to bardzo przydatne.
Polecam ten poradnik każdemu, kto czerpie przyjemność i spokój z yogi, a chciałby jeszcze trochę się dowiedzieć. :)

Marcin_Szymon | 2018-03-09
Majestic | 2017-09-11