historyczna
Magdalena

Artykuły, które ukazały się w publikacji „Dziedzictwo Warmii. Odkrywamy Warmię na nowo” poświęcone zostały wybitnym postaciom związanym z Warmią – o Stanisławie Hozjuszu opowiedział ks. bp dr Jacek Jezierski (Uwagi do teologii Stanisława Hozjusza), Jana Dantyszka przybliżył prof. dr hab. Janusz Małłek (Kontakty Jana Dantyszka z humanistami europejskimi), natomiast referat o Mikołaju Koperniku wygłosił dr Jerzy Sikorski (Mikołaj Kopernik na Warmii). Wykład zatytułowany „Związki Warmii z Rygą i Gnieznem” zaprezentował prof. dr hab. Stanisław Achremczyk, natomiast o turystyce pielgrzymkowej na Warmii opowiedziała Marta Chyl.

źródło opisu: http://wydawnictwo.elset.pl/?p=books&id=133&cat=13

źródło okładki: http://wydawnictwo.elset.pl/?p=books&id=133&cat=13