Merle i Kamienne Światło

Wydawnictwo: Videograf II

W drugim tomie trylogii Kai Meyer w fascynujący sposób przedstawia dalsze losy Merle, której świat jest pełen magii. Od czasu gdy czar Królowej Laguny przechwyciły złe moce, w Wenecji panuje strach i smutek. Syreny, sfinksy i czarodziejscy kapłani wi...

A-- | 2010-09-21
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowa

Ciekawe i... dziwne

To druga część cyklu o przygodach Merle, w skład którego wchodzą "Merle i Królowa Laguny", "Merle i Kamienne Światło" oraz "Merle i Szklane Słowo". Dość fajne przygodowe fantasy. Wg mnie dla dzieci od 10 lat. Opisywana jest historia weneckiej dziewczynki Merle w świecie dosyć dziwnym. Alternatywna historia świata z początku XX wieku. Świat zostaje podbity przez nowe Imperium Egipskie, które posługuje się czarami, sfinksami, mumiami, a władane jest przez ożywionego faraona. Inwazji opiera się druga potęga - Kraina Cara (że niby Rosja). No i jest jeszcze Królowa Laguny, która chroni Wenecję. Nie można też zapominać o Piekle, które okazało się dość rzeczywistym miejscem zamieszkanym przez dziwaczne stwory, którymi włada Lord Światło i które się Egipcjan nie lęka. Alchemicy, naukowcy, strzelby, szable, syreny, sfinksy, wiedźmy morskie, kamienne (aczkolwiek żywe) lwy, czarownice. Pomieszanie z poplątaniem, ale w efekcie powstaje nowy fantastyczny świat, dość podobny...

Evanlyn | 2011-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Jakże mogą zakończyć się przygody Merle?

Po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia... Jestem za razem zdziwiona, zaskoczona i zawiedziona.

„Merle i Królowa Laguny” średnio mi się spodobała, ale tak to bywa z początkami. Miałam nadzieję, że część druga będzie znacznie lepsza, ciekawsza... A tu nic!

Dziwne rzeczy dzieją się w tej powieści. Pływające trupy, nagie kobiety, latające olbrzymie głowy i co tam jeszcze dziwnego było!

Wiem, że na tym polega wyobraźnia... Ale to do mnie nie trafia. Zbyt, jak na taką opowieść, jest to straszne (o oczach Junipy nie wspomnę). I trochę drastyczne, najbardziej przy kamiennych sercach.

Moim zdaniem autor za bardzo nie przyłożył się do serii; przy odrobinie wysiłku mogła by być lepsza.

Według szkolnych ocen 2+ byłoby odpowiednie.

nilitili | 2013-08-02

Przeczytałam pierwszą część - wspaniała.
Sięgnęłam po drugą i bardzo, bardzo się zawiodłam.
Skończyłam czytać w połowie (nienawidzę tego robić), ponieważ nie byłam w stanie skończyć czytać.
Przykro mi ;(

Olka | 2012-08-09

Nie czytałam pierwszej części ale i tak zrozumiałam o co chodzi.

mononoke | 2010-06-16
Przeczytana: maj 2009

ciekawa fabuła i ciekawi bohaterowie

Rosalie Soiree | 2016-11-10
Karolina | 2016-05-25