Mój agent Masa

2015-12-01
2015-12-01
mafia Masa Pruszków świadek koronny

Okładka książki Odwróceni Artur Kowalewski, Piotr Pytlakowski
Odwróceni Artur Kowalewski, P...
Okładka książki Koronny nr 1. Pseudonim Masa Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski
Koronny nr 1. ... Sylwester Latkowski...

Okładka książki Masa o porachunkach polskiej mafii Artur Górski, Jarosław Sokołowski
Masa o porachu... Artur Górski, Jaros...
Okładka książki Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców Joanna Podgórska, Małgorzata Ronc
Prokurator. Ko... Joanna Podgórska, M...
Okładka książki Biuro tajnych spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski
Biuro tajnych ... Sylwester Latkowski...
Okładka książki Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji Dariusz Loranty, Aleksander Majewski
Spowiedź psa. ... Dariusz Loranty, Al...

A ja poczytalem komentarze ze nudna i w ogóle,zgralem sobie ją.przeczytałem szybko i spoko książką.Żadnej tam dłużyzny nie ma.co z tego że czasem pytania sa dłuzsze niz odpowiedzi .skoro dotyczą watków z tematu

Mimo, że temat wydawał mi się interesujący to sama książka nie była wstanie wzbudzić we mnie większego zainteresowania. Prawdopodobnie dlatego, że często padały w niej nazwiska czy miejsca, które totalnie nic mi nie mówiły, a których nikt nie tłumaczył - wnioskuję, że żeby dobrze zrozumieć ten wywiad to trzeba by mieć trochę wiedzy na temat tych wydarzeń.

Jeśli kogoś interesuje temat polskiego świata gangsterskiego to w zupełności wystarczy przeczytać jedną z serii książek o masie. Nie ma sensu czytać więcej bo w każdej tak naprawdę są powielone historie z poprzednich.

Można przeczytać jak ktoś nie ma nic lepszego do roboty.

Można przeczytać jak ktoś nie ma nic lepszego do roboty.

Jest to ostatnia książka jaką chcę Wam pokazać w tym temacie, myślę że nie tylko mi ale i większości już się trochę na szczęście przejadł i znudził pan Masa.

Jednakże wato zwrócić uwagę na powyższą książkę. Piotr Wróbel, były policjant w rozmowie z Piotrem Pytlakowskim ujawnia jak pozyskał najcenniejszego informatora Masę. Trzeba też również wiedzieć że za zwerbowanie Masy, Piotr Wróbel zapłacił najwyższą cenę. Książka rzuca poniekąd nowe światło, już od tak dawna brakowało takiej pozycji która przedstawiałaby temat sprawy, z punktu widzenia policjanta. Ogólnie książkę czyta się bardzo dobrze i szybko także polecam, dla wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Nie pamiętam kto robił redakcję tej książki, ale była zrobiona na odwal. W książce można znaleźć wiele literówek, a także przecinki znajdujące się w miejscach, gdzie nie powinno ich być ,oraz ich braki tam, gdzie każdy się ich spodziewa. Niektóre zdania brzmią zupełnie chaotycznie, a poza tym jedna (dokładnie taka sama) dość długa wypowiedź znajdowała się w dwóch miejscach książki. Całość wygląda zupełnie tak, jakby autor i redaktor nie czytali swojego dzieła przed oddaniem go do druku.

Większość świadków nie żyje, o tych co po sejmie sie kręcą nie ujawnia nazwisk wygląda na to że się boi.

Kolejna książka z cyklu "Konfabulant Masa". Aż dziwne, że ma jeszcze status świadka koronnego i może oskarżać kogo chce i za co chce.

Niezła książka, pozwala spojrzeć na Masę z innej strony niż ta którą wykreował w swojej sadze książek.

Ciekawa rozmowa pomiędzy dziennikarzem Piotrem Pytlakowskim (współscenarzystą 'Odwróconych TVN') a Piotrem Wróblem, emerytowanym policjantem wydziału do walki z przestępczością zorganizowaną Policji.

Poruszane tematy dotyczą faktu otrzymania przez Masę statusu świadka koronnego w świetle jego przestępczej działalności, a także kontynuowania tejże już po otrzymaniu statusu.

Książka jest gatunkowo podobna do 'Spowiedzi psa' Dariusza Lorantego.

• Literatura faktu
  • 2016