Krzesło Hemingwaya

Tłumaczenie: Agnieszka Andrzejewska
Wydawnictwo: Muza
9788372007025

Martin Sproale jest skromnym, nieśmiałym urzędnikiem na poczcie w prowincjonalnym nadmorskim Theston. Kawaler, po trzydziestce, mieszka z matką. Codziennie jeździ do pracy rowerem. Jest sumienny, uczciwy i trochę nudny, jak uważają mieszkańcy miasteczka. Nikt nie wie, że Martin przeczytał wszystko, co kiedykolwiek napisał Ernest Hemingway i co napisano na jego temat, że ma w swoim pokoju wytapetowanym portretami E.H. kolekcję przedmiotów związanych z pisarzem. Ale nagle poznaje Amerykankę Ruth, która pisze doktorat z kobiet w życiu Hemingwaya i daleka jest od zachwytów na temat starego pijusa i brutala. Omija także Martina oczekiwany i zasłużony awans, a jego długoletnia sympatia Elaine porzuca go dla nowego szefa.

| 2012-08-26

Napisana lekką ręką, nie mocno skomplikowana, ale cenna literacko- dużo informacji o Hemingwayu od kuchni. Warto znaleźć chwilę między jednym tomidłem, a drugim.;)

Sebastian Świątek | 2013-06-24
Przeczytana: 2013 rok

takie niby lekkie nic(e) ale zostaje w głowie. przyjemnie się czytało.

Agnieszka | 2018-05-30
Agnieszka | 2016-02-01
jminkow | 2016-01-23
Azzmon | 2015-09-20
115 rocznica urodzin Ernesta Hemingwaya

Laureat literackiej Nagrody Nobla, jeden z najważniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku, twórca tzw. prawdziwej męskiej literatury, hulaka, kobiecarz – Ernest Hemingway – dziś obchodzimy 115 rocznicę jego urodzin.

"Prawda" i Michael Palin w Polsce!

Już 5 czerwca do polskich księgarń trafi "Prawda" – najnowsza powieść Michaela Palina, jednego z filarów legendarnej grupy Monty Pythona, aktora, producenta, pisarza, kompozytora, a ostatnimi laty – znanego podróżnika.