Dochodząc do TAK. Negocjowanie bez poddawania się

Getting To Yes: Negotiating Agreement Without Giving In
83-2081-66-7-X
konflikt, negocjacje,
biznes, finanse

Książka pokazuje prostą, wszędzie możliwą do zastosowania, metodę negocjowania sporów prywatnych i zawodowych, czyli jak nie dać się podejść i jednocześnie nie być przykrym. Dochodząc do TAK proponuje sprawdzoną w świecie metodę dochodzenia do porozumienia możliwego do zaakceptowania przez każdą ze stron we wszystkich rodzajach konfliktów niezależnie od tego, czy obejmują one rodziców.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 2007

Monika | 2012-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 lipca 2012

Każdy z nas negocjuje. Z rodzicami, z dziećmi, z przełożonymi, z podwładnymi, z przyjaciółmi, z partnerami. Niektórzy z nas negocjują również zawodowo.
Czytałam ją wiele lat temu, przeczytałam ją ponownie teraz, w drodze na negocjacje.
Książka jest użyteczna i ciekawa, nawet jeśli nie wnosi do naszego życia rewelacji.

smiler | 2011-02-22
Przeczytana: 16 lutego 2011

BARDZO fajna książka, która w sposób jasny i przejrzysty pokazuje jak negocjować w ogóle (niezależnie czy są to negocjacje biznesowe czy odbywające się w domu). Książka jest zasłużonym bestsellerem, ale niestety polskie wydanie nie zrobiło na mnie pozytywnego wrażenia ze względu na spis treści oraz nazwy rozdziałów i podrozdziałów (rozmiar i styl czcionki) - są one tak skonstruowane , że jeśli pozycję odłoży cię na kilka dni to... łatwo się pogubić, gdy się do niej wraca.

Mimo wszystko polecam każdemu, gdyż "Dochodząc do TAK" jest napisane naprawdę łatwym i przystępnym językiem, a oferuje istotną wiedzę dla życia każdego z nas.

pijana_z_niemocy | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Przydatna i łatwa w odbiorze. Nie jestem przekonana do poradników, ale ten wydaje się być naprawdę skuteczny. Polecam wszystkim zainteresowanym tematem negocjacji.

książek: 2023
Agata | 2011-11-07
Na półkach: Mam, Przeczytane

Krótko mówiąc - jest to "Biblia" każdego kto zajmuje się, interesuje się tematyką negocjacji, mediacji czy facylitacji.

Krzem88 | 2013-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2013

Zasugerowałem się opinią innych osób, którzy wychwalają pod niebiosa tą książkę. Stwierdzam, że książka dość przeciętna. Niektóre fragmenty są dość ciekawe, inne zaś nudnawe. Przykłady się często powtarzają.. Cena nie adekwatna do wartości merytorycznej książki.

Jest dużo ciekawszych książek w tej tematyce, z których można się dowiedzieć dużo i więcej.

Pozdrawiam

Schemat | 2010-10-31
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo przystępna i praktyczna książka podpowiadająca nam w jaki sposób podchodzić do pojęcia negocjacji. Napisana w przejrzystym języku, okraszona wieloma przykładami, jest tym, w co powinni uzbroić się negocjatorzy. Wtedy negocjacje były by z pewnością o wiele przyjemniejsze. Polecam!

Marta | 2015-01-17
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Książka opisuje bardzo dobrą metodę negocjacji z oddzieleniem problemu od ludzi. Autorzy nazywają różne sytuacje, jakie mogą przydarzyć się w negocjacjach.

Jednak oceniam całość książki nisko, bo napisana jest dla mnie zbyt skomplikowanym językiem + przykłady z życia w niej użyte są dla mnie zbyt odległe i ciężko było mi je przełożyć na sytuacje z mojego życia, w których miałam problem z negocjacjami. Wydaje mi się, że ta książka przyda się w szczególności osobom, które przed jej przeczytaniem miały już jakąś świadomość negocjacyjną z innych źródeł (książek, warsztatów, szkoleń, itd.). Dla osoby, która nic nie wie o negocjowaniu - takiej jak ja - i sięgnie po tę książkę jako pierwsze źródło wiedzy - może być zbyt lejąca "o niczym" i nudna. A metoda w niej opisana jest moim zdaniem bardzo wartościowa. Tyle, że mało przystępnie opisana.

Witek | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Bardzo dobra książka, uważana ze swego rodzaju "biblię" negocjacji. Oprócz tego, że napisania jest bardzo krótkim i zrozumiałym językiem i posiada mnóstwo przykładów to na dodatek jest zbudowana tak, że można wracać do niej, aby konkretnie znaleźć lub przypomnieć sobie metodę rozwiązania konkretnego problemu czy budowania strategii.

Poza tym na pewno warto ją przeczytać, bo to zdolności miękkie takie jak negocjacje, umiejętności zrozumiałego komunikowania się itp. są dzisiaj kluczem do sukcesu.

Brygida | 2011-11-24
Przeczytana: 26 lipca 2011

Biblia negocjacji, wystarczy jedno popołudnie i wieczór żeby nauczyć sie negocjacji, polecam

PrincessEff | 2013-08-19

Każdy powinien to przeczytać, to taka podstawa, aczkolwiek nie jestem jakoś szczególnie zachwycona tą książką.