Siła Pozytywnego „Nie”

Okładka książki Siła Pozytywnego „Nie” William Ury
Okładka książki Siła Pozytywnego „Nie”
William Ury Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Rebis
2007-01-01
2007-01-01

Świetna książka dla osób mających problemy z odmawianiem czyli mówieniem tytułowego - nie. Osoby które mają więcej książek tego typu na swoim koncie mogą odnieść wrażenie że już to wiedzą.

Książka napisana w bardzo przyjemny sposób. Czuć, że pracowało nad nią wielu redaktorów, aby była czytelna w każdym języku przez ludzi z każdego fragmentu społeczeństwa. Na początku książki, William zwraca się osobiście do kraju w którym książka jest rozpowszechniana, nigdy wcześniej się z takim zabiegiem nie spotkałem i uważam go za bardzo zbliżający autora do czytelnika. Dalsza lektura daje wrażenie ważnej rozmowy z przyjacielem, który chce nam coś prostego, ale niezwykle ważnego przekazać.
Każdemu polecam, przeczytałem książkę zarówno po polsku i po angielsku, polskie tłumaczenie jest bardzo dobre.

Przyznaję że mimo wydanych pieniędzy nie doczytałem jej do końca, bo zdążyła mnie znudzić ilością lania wody.

Paradoksalnie, myślę że pierwsze kilka rozdziałów było bardzo wartościowe. To jak autor przedstawia temat odmawiania zaproszeniom bez psucia relacji, przeciwstawiania się narzuceniu nam czyjejś woli, czy ogólnie asertywności, może dać do myślenia i pokazuje, że można robić to lepiej niż być może robimy to dzisiaj.

Książka bardzo dobra: zarówno dla osób "prywatnych", pracujących nad jakością własnego życia, jak również dla przedsiębiorców, marketingowców oraz specjalistów PR, którzy w codziennych kontaktach zmuszeni są wyznaczać wyraźne granice w relacjach z klientami oraz partnerami biznesowymi. Całość uporządkowana, przejrzysta, podbudowana licznymi przykładami. Nie jest to może lektura odkrywcza w całej swej rozciągłości, ale zasłużone siedem gwiazdek się należy. Tym bardziej, iż znaleźć ją można w niektórych tanich księgarniach za "śmieszne" pieniądze.

• Pożyczone komuś...
  • Psychologia
  • Psychologia, rozwój osobisty, etc.
  • Chcę przeczytać - negocjacje
  • 📚gat: naukowe/poradniki
  • 2017

Dodaj cytat z książki Siła Pozytywnego „Nie”